Wasze rybki

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Wasze rybki

Post autor: Pablo »

huba021292 pisze:gdzie ty akwarium o pojemności 112l widziałeś za 1000 zł? wejdź na allegro.
allegro 401563868 proszę bardzo 875 zł. Bo tak ogólnie wygląda całkowity zestaw akwa razem z szafka.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Wasze rybki

Post autor: huba021292 »

No może i tak ale ja miałem na myśli te:
allegro 401392487
Bez stolika bo tamte to wersja exlusiv na takie to mnie nie stać.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Wasze rybki

Post autor: Szyszek1993 »

Pablo pisze:proszę bardzo 875 zł. Bo tak ogólnie wygląda całkowity zestaw akwa razem z szafka.
No ten zestaw to trzeba przyznać nie byle jaki, z wyższej półki!
Natalka89 pisze:Ktoś chce mnie okrzyczeć albo poradzić co zmienić/dodać ?
powiem ci tak, nie chce krzyczeć ale doradze!
Glonojad kompletnie sie nie nadaje, karłowacieje w małych zbiornikach!
Gupiki i neony, najlepiej jakbyś zdecydowała się na jedną gromade, osobiście wybrałbym neony, tak ok. 5szt (stadne rybki)! gupiki nie dość ze się mnożą na potęgę, to są to ryby strasznie brudzące i śmieciące (dużo odpadów.) co utradnia na zachowanie równowagi w zbiorniku (co w 30l jest trudno, bo im większy zbiornik tym łatwiej)
2 kiryski, jeden spirowy zapewne a drugi albinos, jeśli już to najlepiej jeden gatunek, bo wtedy pływa grupą, a są stadne! Ale najlepiej też je oddaj a kup otoski (otocinclus) Najlepszy i najodpowiedniejszy czyściciel do małych akwa, tak ok. 3szt! Molinezje jeśli małe tymczasowo mogą być!
to chyba na tyle, myślę że choć trochę skozytasz z moich rad, a moze wyjdzie to na dobre dla ciebie i akwa!
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Wasze rybki

Post autor: stellar »

U mnie są:
*gupiki (szczerze, nawey w tym momencie nie umiem ich policzyć, jest ich ok. 25, bo wiecznie mi się mnożą ),
*dwie czarne molinezje
*dwa dania pręgowane
*z 10 neonków
*kilka platek
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Wasze rybki

Post autor: Sunflower77 »

jest ich ok. 25, bo wiecznie mi się mnożą ),
Jak dojdziesz do 150 gupików to daj mi znać Chcie mieć porównanie co do szybkości rozmnażania
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Wasze rybki

Post autor: stellar »

Sunflower77 pisze:
jest ich ok. 25, bo wiecznie mi się mnożą ),
Jak dojdziesz do 150 gupików to daj mi znać Chcie mieć porównanie co do szybkości rozmnażania
Wiesz, patrząc cyklicznie to wygląda to tak, że mimo, że mój zbiornik jest duży (80l), to rybki nie dorastają do rozmiarów sklepowych, ciut mniejsze i zauważyłam, że dla samiczek poród często jest ostatnim tchnieniem xD

Zazwyczaj mam tak, że są dwie rodzące samiczki, rodzą zdychają, a za jakieś 1,5 miesiąca niektóre z tych małych dorastają i wszystko od nowa.


Co śmieszniejsze, samczyki w większości rodzą mi się takie pawie, zielono-żółto-czarne w kropki, od kiedy je mam (czyli liczę z jakieś 5 lat, niezmieniona populacja, wszystko z jednej matki i ojca xD) to dochowałam się tylko 5 z czerwonym ogonkiem. A ojciec miał czerwony ogon
asiula931993
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:19

Re: Wasze rybki

Post autor: asiula931993 »

Hmhm. zajżałam tu jakoś i znalazłam ten dział:) Więc i ja się dopisze
*200l-kupione po dramatycznym pęknieciu dwudziestoleniego 220l., nosi imienię The Black Bogs a w nim:
3xglonojad, czy tam zbrojnik niebieski, jak wolicie
7xbystrzyk blehera lub rodomustrus, przepraszam ale nie umiem ich odroznic
2xskalar
5x żałobniczka
5xkirysek pstry
Przyznam, że dążę z wolna do biotopu Amazonii:)
*63l Azja - w trakcie dojżewania
*25l. mcharium/krewtkarium +kilka malutkich mieczyków z poprzedniego akwa (czekaja na oddanie)
* 10l. - raczej nic w nim nie ma, używam do inkubowania ikry i rozmnażania roślin, co z tym idzie, hodowlą kilku ślimaków
Moim marzeniem jest akwa ponad 1000l (Azja)., ale rodzice i chyba i tak maja dosyc mojegoszaleństwa
Kasiek91
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2009, o 19:28

Re: Wasze rybki

Post autor: Kasiek91 »

250 litrów - welony (te najzwyklejsze i lwie główki)

25 stosowana jako kwarantannik

Kiedyś miałam jeszcze 112 z takim mixem, ale nie miał się tym wszystkim kto zajmować więc się pozbyłam.
Quistro
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2009, o 20:37

Re: Wasze rybki

Post autor: Quistro »

Hej, mam taki problem. Przed wczoraj kupilam sobie Bojownika - Edwarda. Umieściłam go w kuli, ok. 2 litrów. Wiem, wiem to okrutne. Chciałbym żeby ktoś doradził mi ilu litrowe akwarium kupić i jakie inne rybki moge dołączyć do mojego Bojka. Jestem bardzo początkująca, nigdy nie miałam rybek. Troche czytałam, że taka mała kula to prawie znęcanie się nad Edwardem, ale kupując go nie wiedziałam, że to aż tak straszne. Moja koleżanka ma dość duże akwa (wydaje mi sie że ok. 60 L). Ile takie odpowiednie akwarium dla mojego Bojownika będzie kosztowało? Prosze o porade jak najszybciej :*
MidianOna
Posty: 25
Rejestracja: 20 sty 2010, o 13:07

Re: Wasze rybki

Post autor: MidianOna »

Ja mam akwarium 40l a w nim pielęgnice i glonojada. Wiem że 40l to za mało, ale wiekszego nie miałabym gdzie postawić jak narazie a pielęgnice wyszły u mnie przez przypadek kiedy to znajomy chciał je spuścić w kiblu więc je przygarnełam kiedyś miałam welony, mieczyki, gupiki, gurami, neonki i wiele innych.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Wasze rybki

Post autor: Wodnik07 »

Heh akwarystyką zamuję się od dziecka czyli już około 15 lat
Początkowo rodzice mi w tym pomagali ale później sam zacząłem się w to bawić. Aktualnie posiadam 3 akwaria z rybkami - 112l, 80l i 40l do tego jeszcze 2 x 40l nieużywane i jedno 112l stoi puste
w mojej hodowli przewinęło się sporo gatunków ponad 30 bodajże i wymienie te które pamiętam
oczywiście były gatunki dla nowicjuszy czyli:
gupiki, zmienniki, molinezje, kiryski pstre i spiżowe [udało mi się dorwać nawet forme melanistyczną która jest taką nowością ] ] do tego bojowniki, gurami, prętniki i weloniki.
Jednak akwarystka urzekła mnie dopiero gdy zafascynowałem się sumami. zaczęło się od synodontisów cętkowanych, później jeszcze wielkopłetwe były i wg mnie to są najpiękniejsze tryby do tego doszły kiryśniki, mandi małe [pictusy], clariasy, i niedawno zakupiony sum wielkopyski. były też czarne wywrotki pływające do góry brzuchem czy przezroczyste sumiki szkliste
a nie z sumów to jeszcze neonki, pięlegniczki ramireza czy pielęgnice mekki lub zebry, wielkopłetwy, ostronosy proporczykowce i wiele wiele innych.
zawsze fascynowały mnie zwierzęta wodne więc hodowałem i hoduje też żabki szponiaste te duże i karliczki, aksolotly meksykańskie
No i bawiłem się też w hodowle krajowych gatunków - topielic, płoszyc itp teraz jednak przestawiam się na terrarystyke i głównie poszerzam liczbę hodowanych gatunków o pająki i owady myśle też o jakis scolopendrach no i skorpiony niebawem dojdą więc ostro będzie ]
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Wasze rybki

Post autor: danko »

Ja mam 45l. Trzymam w nim ulubione brzanki sumatrzańskie ale tylko kilka sztuk bo małe akwarium. Rośliny też z Azji pd-wsch. Ampularję, małżę Jawajską. Jest to już i tak za wiele. Przydałoby się 80l
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Wasze rybki

Post autor: pio91 »

Ja nie mam rybek ale za to mam solowca (artemia salina)(rybki miałem kiedyś ale niestety już nie mam ) . Trudno jest go wyhodować do postaci dorosłej ale mi się udało. Kluczem do sukcesu jest rozpoczęcie hodowli w ciepłą i słoneczną pogodę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości