Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Medycyna Lwów »

butterflyleg pisze:Ja tylko tak naiwnie nie rozumiem jednego: jak można wierzyć w te wszystkie seriale?
przecież wiadomo, że w Polsce nie jest tak różowo, wystarczy samemu udac się do szpitala, a nie sądzę, żeby ktoś nigdy nie dostąpił tego zaszczytu
można można, nawet z pozoru rozsądne osoby w to wierzą
Wracając do tematu, na medycyne idzie wiele osób, które może nie są początkowo zbyt przekonane co do bycie lekarzem, ale na chwilę obecną nie widzą dla siebie lepszej perspektywy że po skończeniu mieć w sumie pewną (mimo że ciężką) pracę i spory wachlarz możliwości (specjalizacje, kariery naukowe etc.)
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Kaamil pisze:Wracając do tematu, na medycyne idzie wiele osób, które może nie są początkowo zbyt przekonane co do bycie lekarzem, ale na chwilę obecną nie widzą dla siebie lepszej perspektywy że po skończeniu mieć w sumie pewną (mimo że ciężką) pracę i spory wachlarz możliwości (specjalizacje, kariery naukowe etc.)

Ja początkowo chciałam iść na lek nie przez seriale, ale przez altruistyczne wizje Później przeszło mi. Teraz znowu chcę startować na lek, może właśnie przez to, że wydaje mi się, że praca w tym zawodzie jest różnorodna, a skończenie tych studiów daje duże możliwości rozwoju. Owszem kwestie pomocy ludziom też mam na uwadze, ale nie jest to główny czynnik, którym się kieruję, pewnie dlatego, że zostałam uświadomiona, że nie jest kolorowo i czasami byciezbyt dobrym się nie opłaca.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: doktorka »

zdarzaja sie na medycynie nawet osoby, ktore jeszcze na 2 roku sa przekonane ze studia trwaja 5 lat.

sa ludzie, ktorzy przyszli na lek, bo dobrze sie uczyli, wiec trzeba to bylo zaakcentowac (teraz sie mecza straszliwie). sa ludzie (jak ja), ktorzy stwierdzili, ze bedzie to kompromisowe polaczenie zainteresowan z w miare ciekawa praca i ze nie maja w zasadzie innego pomyslu (ale teraz nie zmienilabym tych studiow za nic, mimo, ze sa chwile ptja pierd. co ja tu robie"), sa ludzie, ktorzy przyszli dla mamy/babci/kochanki, a sa ludzie ktorzy przyszli i miesiac pozniej poszli.

mysle, ze sytuacja jak na kazdych studiach. tzw powolanie imo nie istnieje w czasieprzed studiami", nie mozna czuc powolania do pracy, o ktorej nic sie nie wie/ma sie bledne wyobrazenie. natomiast mysle ze w czasie studiow juz mozna poczuc cos w desento jest to i lubie ten syf". ja tak mam
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Zagu »

Zawsze sobie mozna powiedziec.ten syfto mój syf
mnie motywują studia medyczne do systematycznej i ciezkiej pracynauki jakiej w sumie jeszcze nie doswiadczyłem.a co bedzie dalej się okaze.
tylko mam pytanie do Pani doktorki.czy Zajęcia masz codziennie i mniej wiecej ile trwają ?:)
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Theos »

Gila pisze:mam koleżankę, która chce iść na medycynę, bo chce mieć pracę jak zChirurgów", ale nigdy jak zNa dobre i na złe", bo tam są brzydsze kolory. :O
Myślę, że bardziej pasowałoby jej aktorstwo.
xienka

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: xienka »

Cóż tak na prawdę ja też się zastanawiam poco ja chcę iść na te studia medyczne?
wiem tylko że chciałabym pomagać no i że interesują mnie te studia.
Ale na pewno nie ma na studiach med. podobnych osób do mnie, co są tak leniwi na naukę.

[ Dodano: Sob Mar 14, 2009 15:22 ]
Bo ja tak NA SERIO to tak z 15 minut dziennie się uczę, bo więcej no nie mogę
jedynie co to do biologii dłużej zaglądam
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: a_niap »

yo_medikusaa008 pisze:Ale na pewno nie ma na studiach med. podobnych osób do mnie, co są tak leniwi na naukę.
Są. Tylko potem wylatują. Albo sami rezygnują.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Korczaszko »

yo_medikusaa008 pisze:Bo ja tak NA SERIO to tak z 15 minut dziennie się uczę, bo więcej no nie mogę
jedynie co to do biologii dłużej zaglądam
a wydaje mi się, że całkiem niedawno mówiłaś o 2h dziennie
ja jestem leniwa, uczę się od wejściówki z histo do nasepnej i przed kolokwiami jeszcze parę razy próbowałam się uczyć anatomii, ale przyczepy mięśni mnie niszczą (czyt od 12 lutego prawie nic nie robiłam, ale w tym czasie miałam też ferie no i chorowałam no mam tysiące usprawiedliwien i nie jestem w tym odosobniona więc mogę stwierdzić że leniów jest bardzo dużo) tia a teraz zaczynają się kolokwia ze wszystkiego po kolei więc pewnie dostanę pod dupie

[ Dodano: Sob Mar 14, 2009 16:04 ]
yo_medikusaa008 pisze: Nie jest lajt, ale hmmm większość osób z wykładów dużo wyniesie, a w ogóle jakby nie patrzyć jak kogoś mocno te studia interesują, to hmmm więcej czasu przebywają na nauce, a nie marne 2h. 2h dziennie to ja nawet w liceum się tyle nie uczę, a bo więcej.
o tu wspominasz o dwóch godzinach dziennie
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Też jestem leniwa i zawsze zostawiam wszystko na ostatnią chwilę i wtedy to już hardcore siedzę więc i kwitnę z biologią bo matura coraz bliżej
Ale gdy się dostanę na studia planuję być systematyczna ^^
xienka

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: xienka »

bo ja żartowałam, bo nie chciałam wyjść na debila, który chce iść na medycynę ucząc się tylko 15 minut
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Korczaszko »

_olka_ pisze:siedzę więc i kwitnę z biologią bo matura coraz bliżej
do matury zaczęłam się uczyć po zakończeniu roku ale wcześniej dobrze opanowywałam materiał do klasówek a teraz mam preczeta w pdf a koło z biochemii dopiero w czwartek ehhhh
yo_medikusaa008 pisze:bo ja żartowałam, bo nie chciałam wyjść na debila, który chce iść na medycynę ucząc się tylko 15 minut
może masz rozdwojenie jaźni
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Korczaszko pisze:_olka_ napisał/a:
siedzę więc i kwitnę z biologią bo matura coraz bliżej
do matury zaczęłam się uczyć po zakończeniu roku ale wcześniej dobrze opanowywałam materiał do klasówek a teraz mam preczeta w pdf a koło z biochemii dopiero w czwartek ehhhh

Raczej tez uczyłam się na bieżąco, ale część mi umkło więc teraz wyłapuję braki ] po zakończeniu roku chcę robić arkusze :p przeczytać opracowania lektur. Haha i coś czuję napisać prezentacje z polskiego bo cos mi to nie idzie póki co
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy na medycynie istnieje pojęcie wolnego czasu?

Post autor: Korczaszko »

prezentacją się nie przejmuj znam 2 osoby które napisały ją wcześniej niż w maju
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości