Mam zamiar kupic awarium

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Nieznajoma xD
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, o 19:50

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: Nieznajoma xD »

Hej ostatnio coraz częściej myślę o kupnie akwarium i małej hodowli rybek . Moi rodzice są uprzedzeni i twierdzą ,że hodowla ta jest bardzo kosztowna. Podobno sam zakup ryb może wynieść około 100 zł. Czy to musi tyle kosztować.?
Słyszałam również o możliwości hodowli 1 rybki . Moja koleżanka twierdzi że wystarczy kupić wielką kulę mieszczącą ok. 3l wody i jedną rybkę ( i to najlepiej o barwie złotej ).
Jest to możliwe , czy to tylko głupia anegdota.?
Pozdrawiam
ross
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2009, o 17:52

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: ross »

Ze niby wielka kula to 3l ? Ryb się w kulach nie trzyma! Kula załamuje rzeczywistość i rybka przez to głupieje i jest cały czas zestresowana! I zależy jakie chcesz rybki do jakiego akwarium. KULA NIE!
Nieznajoma xD
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, o 19:50

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: Nieznajoma xD »

Też tak jej mówię , ale ona upiera się że można i nic rybce się nie stanie.
Bo chyba tak w ogóle to można tak robić.prawda?
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: Sunflower77 »

W kulach nie powinno się trzymać rybek. Włosi np. zakazali trzymania ryb w kulach uznając to za znęcanie się nad zwierzętami i grozi tam za to grzywna.
Rybki nie muszą kosztować, można kupić np. kilka gupików, cena za jedną rybkę waha się od 1,5-4 zł w zależności w jakim sklepie się kupi. Roślinki też są w miarę tanie żwirek do akwa nie pamiętam ile kosztował ale to wydatek kilku złotóweczek. Natomiast drogie jest same akwarium / Jeśli chcesz się zmieścić w 100 zł to tylko chyba do 20 litrów.
olek12-98
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 17:17

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: olek12-98 »

Sunflower77 pisze:W kulach nie powinno się trzymać rybek.


Zgadzam się. Słyszałam, że ryby tego nie lubią. Jeśli jesteście początkującymi i chcecie mieć tylko kilka małych rybek to lepsze jest takie akwarium
A roślinki najlepiej mieć sztuczne(kiedy jesteście jeszcze początkującymi), ponieważ wodę zmienia się często zwłaszcza dla roślin, wtedy nie można nieć też normalnej wody. Trzeba używać też odżywek, których nie lubią ryby. Najlepiej jest kiedy w akwarium jest też domek, bo ryby lubią się w nich chować.
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: Pethro »

olek12-98 pisze:Co myślisz o tym zestawie roślinek?
te glony to gałęzatka

sam torf jako substrat to złe rozwiązanie, lepsza jest gleba wymieszana z gliną lub bez giny
ale wybieraj taką bez dodatków nawozów najlepiej naturalną
warstwa żwiru nad nią musi być ok 7 cm
w takim podłozu chętnie będą rosły wszystkie rośliny z rozbudowanym systemem korzeniowym typu nurzańce, zwartki, bacopy itd.

mozna posadzic w doniczkach ( jak tak kiedys zrobiłem) nie niszczac niczego mozna sie bawic w zmienianie aranzacji

ps. piasek to zły sybstrat dla roślin i powstają w nim strefy beztlenowe
ponad to i tak by przeleciałby przez żwirek
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Mam zamiar kupic awarium

Post autor: Sunflower77 »

Pethro, cytowałeś olek12-98 a nie mnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości