MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

Darius pisze:Na zachodzie fizjoterapeuta może zarabiać całkiem nieźle, ale w Polsce jedynymi możliwościami są szpital lub prywatny gabinet. W szpitalu zarabia się grosze, prywatnie trochę lepiej. No i jest to praca fizyczna.
a wiesz coś może o technologii żywności?
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Darius »

Nie, ale poszukaj na necie napewno sporo informacji o niej znajdziesz Fizjoterapią sam byłem kiedyś zainteresowany ale zrezygnowałem właśnie z powodu pracy po tych studiach.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Usagi_Tsukino »

madz4927 pisze:
jagodzio pisze:
Nocny_Motyl pisze:Chcę złożyć papiery na fizjoterapię do Rzeszowa i Katowic.
Życzę powodzenia. Przed Tobą ciężka droga (po studiach w sensie że). Studia podobno bardzo ciekawe, ale to że nie ma po tym pracy też jest ważne.
a skąd masz takie informacje?gt

Jeśli nie internet, to istnieje chyba w każdym mieście coś takiego jak biuro karier U nas np. doradcy byli kiedyś w szkole
Nocny_Motyl
Posty: 11
Rejestracja: 14 mar 2009, o 12:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Nocny_Motyl »

Jeśli podchodzimy do tego w ten sposób to prawie po wszystkim teraz są problemy z pracą. Łatwiej mają może studenci politechnik, medycyny i może prawa. Ja tam słyszałam historie ludzi po podobno nieprzyszłościowych kierunkach którym się bardzo udało. Fizjoterapia to też gabinety odnowy biologicznej, a prywatnie nieźle się zarabia. Co do pracy fizycznej, nauczyciel też się męczy, tyle że umysłowo. Jestem dobrej myśli. A może jakieś propozycje co do innego kierunku?
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

Jeśli nie internet, to istnieje chyba w każdym mieście coś takiego jak biuro karier U nas np. doradcy byli kiedyś w szkole
masz racje, ale to nie sztuka wymyślić miliard miejsc pracy w danym zawodzie. najistotniejsze jest to jakie są realne szanse na otrzymanie pracy w danym zawodzie po danym kierunku. ale w takiej sytuacji trzeba byłoby sięgnąć po statystyki i inne socjologiczne badania!
klamk4
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:13

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klamk4 »

Heh zauważyłem że bardzo panikujecie matura matura matura =p
Wyluzujcie moim zdaniem. Jest jeszcze jakieśgt60 dni do matury z bio. Dla tych co uczyli się systematycznie to dużo ( moim zdaniem ) dla tych do nie uczyli się, I zaczęli się uczyć w 3 klasie mało! i to bardzo
Zauważcie że ostatnio jest moda na bardziej myślowe matury, a nie nawiedzowe Może umiesz cały materiał, jesteś strasznie wykuty, ale postawią głupie pytanie nie zrozumiesz i klapa . Teraz to należy robić dużo testów maturalnych po kilka razy. Pytania często się powtarzają i raczej nie wymyślą nic nowego niż ten stary oklepany materiał lub tego typu podobny
eheh Powodzenia !
_
Tegoroczny maturzysta D
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jagodzio »

madz4927 pisze:
jagodzio pisze:
Nocny_Motyl pisze:Chcę złożyć papiery na fizjoterapię do Rzeszowa i Katowic.
Życzę powodzenia. Przed Tobą ciężka droga (po studiach w sensie że). Studia podobno bardzo ciekawe, ale to że nie ma po tym pracy też jest ważne.
a skąd masz takie informacje?gt
Ano stąd, że moja mama jest fizjoterapeutką, mam znajomych co właśnie pokończyli/kończą ten kierunek Moja mama mówi, że teraz się fizjoterapeutów za dużo namnożyło, rynek jest przesycony i płacą im marne grosze (ok. 1200zł), a jak nie pasuje, to spadać, bo jest dużo młodych chętnych ludzi, którzy będą pracować, nawet za tak marne wynagrodzenie. Jeżeli już, to praca w jakimś prywatnym ośrodku/zakładzie/klinice, ale z tym ciężko
klamk4 pisze:Heh zauważyłem że bardzo panikujecie matura matura matura =p
Wyluzujcie moim zdaniem. Jest jeszcze jakieśgt60 dni do matury z bio.
54 dni. Jak tu nie panikować, jak od tego zależy nasza przyszłość?! Aaa!
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Usagi_Tsukino »

jagodzio pisze: klamk4 napisał/a:
Heh zauważyłem że bardzo panikujecie matura matura matura =p
Wyluzujcie moim zdaniem. Jest jeszcze jakieśgt60 dni do matury z bio.

54 dni. Jak tu nie panikować, jak od tego zależy nasza przyszłość?! Aaa!

Do tej pory nie panikowałam, ale wczoraj wpadłam chyba w depresję. Im bliżej matury tym bardziej się boję i już ten mój zdrowy dystans się zatracił.
klamk4
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:13

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klamk4 »

Hmm myślałem o fizjoterapii, ale prawdę mówiąc nie jest to wymagający kierunek, raczej to by była ostateczność. Po 2 hmm praca jak praca, ale masowanie starszych obolałych kobiet do ciekawych nie należy zapewne ^^
Wiadomo klinika dobra rzecz lub jakieś repty, czy coś takiego, gdzie prowadzisz rozgrzewkę i rowerek ludziom. Nic tylko pielęgniarki wyrywać D
Dostać się tam to trudniejsza sprawa

A co do matury, nie przesadzajcie i tak materiał ten co teraz powtórzycie będziecie musieli powtórzyć ~tydzień przed maturą, ponieważ zapomnicie ja tam pozytywnie do tego podchodzę
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

klamk4 pisze:Dla tych co uczyli się systematycznie to dużo ( moim zdaniem ) dla tych do nie uczyli się, I zaczęli się uczyć w 3 klasie mało! i to bardzo
ja uczę się od początku września nadrabiając cale 3 lata. materiał już skoczylam, powtarzam wszystko od nowa. jednak można i proszę nas tu nie straszyć!
jagodzio pisze:Ano stąd, że moja mama jest fizjoterapeutką, mam znajomych co właśnie pokończyli/kończą ten kierunek Moja mama mówi, że teraz się fizjoterapeutów za dużo namnożyło, rynek jest przesycony i płacą im marne grosze (ok. 1200zł), a jak nie pasuje, to spadać, bo jest dużo młodych chętnych ludzi, którzy będą pracować, nawet za tak marne wynagrodzenie. Jeżeli już, to praca w jakimś prywatnym ośrodku/zakładzie/klinice, ale z tym ciężko
to mnie zmartwiłaś. moja mama koniecznie chce, żebym tam poszła. sama ostatnio ma poważne problemy z kręgosłupem i chodzi na zabiegi. ponoć rozmawia z wieloma młodymi ludźmi o tych studiach - zachwalają i polecają. myślę, że to w dużej mierze zależy od siły przebicia. no i ewentualnych znajomości! ]
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Usagi_Tsukino »

to mnie zmartwiłaś. moja mama koniecznie chce, żebym tam poszła. sama ostatnio ma poważne problemy z kręgosłupem i chodzi na zabiegi. ponoć rozmawia z wieloma młodymi ludźmi o tych studiach - zachwalają i polecają. myślę, że to w dużej mierze zależy od siły przebicia. no i ewentualnych znajomości! ]
Tylko pomyśl, że zanim Ty skończysz studia będzie jeszcze więcej fizjoterapeutów. Bo to jest takie bum jak psychologia Studia też ciekawe, ale rynek się przepełnia niestety.
Ale życzę tej siły przebicia i znajomości Ja takowych nie posiadam więc liczę tylko na swój wkład ]
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

a Ty _olka_ na co startujesz?gt
xienka

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: xienka »

a Ty _olka_ na co startujesz?gt
Zdaję się, że na medycynę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości