Shih-tzu

Lolekako
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2009, o 16:01

Moj piesek

Post autor: Lolekako »

Milo,kiedy sie czyta o innych shi tzuMoj ma na imie Lolek ma prawie 5 lat(chyba nie jest czysty shi tzu,ale to nieistotne)oczywiscie chorowity z niego piesekproblemy z oczkami z uszami,czasami jakas alergia skory.weterynarza mamy przynajmniej 2 razy w roku. Ponadto straszny z niego lakomczuch, wszystko zjada, swoje i moje,ciagle chce sie bawic,jest uparty,obrazalski ale kiedy przychodzi godzina spania zmienia sie w anioleczka,zawsze gdzies sie do mnie przyklei. Chcielabym wspomniec,ze nie widzialam jeszcze takiego goscinnego pieska,ktokolwiek wchodzi do domu.zna czy nie zna.szaleje z radosci,bardzo lubi takze inne zwierzeta.

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 08:53 ]
To ponownie Japostanowilam przeslac Wam foto abyscie sami ocenili,zdjecia sa zrobione zaraz po fryzjerze(przynajmniej raz w roku jest golony)

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 09:32 ]
stellar, No. to naprawde gwiazda,jest sliczna!
Anes
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2009, o 14:47

Re: Shih-tzu

Post autor: Anes »

Ale te Wasze kudełki mają urocze mordki

Moje maleństwo wabi się Kessy. Sześciolatka o charakterze wiecznego szczeniaka.
Jest bardzo chorowita. Już 4 lata borykamy się z jej oczkami. Niestety, jednego nie udało się uratować, więc suczka jest na pół ślepa. Ponadto ma alergię prawie na wszystko. Często sie dusi i ślini -ale staramy się z tym walczyc.
Jednak niesamowicie z niej kochany psiak
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Shih-tzu

Post autor: Korczaszko »

choroby oczu i duszenie się to typowe schorzenia psów ze skróconą czaszką, więc decydując się na shih-tzu trzeba być na to gotowym.

koleżanka ma shih-tzu - małe zboczone bydle
martolinka89
Posty: 26
Rejestracja: 8 lut 2009, o 13:10

Re: Shih-tzu

Post autor: martolinka89 »

Witam wszystkich właścicieli Shih-Tzu!

Ja również posiadam pieska tej rasy. Jest to 7 miesieczna suczka i wabi sie Tequila. Dlaczego akurat takie imie? Ponieważ kiedy ją kupiłam pracowałam w knajpie i stwierdziłam ze nazwe psa jak jakis alkohol zboczenie zawodowe

Moja sunia byłaby naprawde przeuroczym psem, gdyby troche bardziej mnie słuchała i przestała załatwiać się w domu. Wychodzi na podwórko bardzo często i zawsze sie załatwi. Jednak jak wracam do domu mija godzina (moze nawet nie) i mam niespodzianke na podlodze. Zawsze w tym samym miejscu! Stosowałam juz wszystkie metody oduczania załatwiania w domu. Gazety-omijała szerokim łukiem. Smakołyki za kupke na dworze-bez skutku. Srodki na zabicie zapachu-nic z tego.


Nie mam zielonego pojecia co moge jeszcze wyprobowac. Pies w tym wieku dawno powinien wiedziec gdzie sie robi siku. wyczytałam na jednym forum, ze moze mi pomoc kastracja. Co o tym sadzicie?
Anes
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2009, o 14:47

Re: Shih-tzu

Post autor: Anes »

Raczej sterylizacja

Sądzę, że to raczej kwestia przyzwyczajenia psa. Nie wiem na ile może pomóc sterylizacja.
martolinka89
Posty: 26
Rejestracja: 8 lut 2009, o 13:10

Re: Shih-tzu

Post autor: martolinka89 »

hehe oczywiscie ze sterylizacja przejezyczenie

Ale SUKCES! oduczylam ja w sumie całkiem przypadkowo to wyszło. Mianowicie pewnego pieknego dnia wypralam kojec Tequili i zostawilam w przedpokoju kolo kaloryfera (własnie tam sie załatwiała), aby wysechł. Po czym zauwazylam ze pies zaczal spac w tym miejscu i juz wiecej sie tam nie załatwila! nie pomyslalam o tym ze przeniesienei legowiska moze zadzialac, mimo iz wiedzialam ze pies nie zalatwi sie kolo miejsca gdzie spi.

Po kilku dniach kojec dalam w drugie miejsce gdzie robila mi niespodzianki. I równiez poskutkowalo! teraz nie brudzi w domu i od razu zmieniła sie atmosfera, bo nie ukrywam ze bylo to uciazliwe.

Ogromnie sie ciesze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Shih-tzu

Post autor: Korczaszko »

martolinka89 pisze:hehe oczywiscie ze sterylizacja przejezyczenie
będzie zboczenie zawodowe ^^
Zwyczajowo mówi się o kastracji samców i sterylizacji samic. Jednak sterylizacja polega na uniemożliwieniu rozmnażania, bez usunięcia gonad, np.: przez podwiązanie nasieniowodów lub jajowodów. W tej sytuacji jajniki i jądra wciąż produkują hormony, utrzymując popęd seksualny. Kastracja natomiast polega na usunięciu narządów, u psa – jader, u suki – jajników, jajowodów i macicy. Uniemożliwia to posiadanie potomstwa, a jednocześnie brak hormonalnej stymulacji likwiduje zachowania płciowe.
więc zapewne jednak chodziło o kastrację
martolinka89
Posty: 26
Rejestracja: 8 lut 2009, o 13:10

Re: Shih-tzu

Post autor: martolinka89 »

dziekuje za wyjasnienie ale wiadomo było o co mi chodzi jednak obejdzie się bez zadnych zabiegów a bardzo bym chciała, aby moja suczka mogła mieć szczeniaczki.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Shih-tzu

Post autor: Korczaszko »

a masz hodowle? nie, więc stop pseudohodowlą

Może rzeczywiście Twoje szczenięta znajdą dobre domy a co będzie z ich szczeniętami? Za następne pokolenia Ty też jesteś odpowiedzialna! W schroniskach też są psy rasowe/w typie rasy. chcesz być za nie odpowiedzialna?
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Shih-tzu

Post autor: stellar »

Korczaszko pisze: koleżanka ma shih-tzu - małe zboczone bydle
one już tak mają z resztą to nie jest cecha jedynie shih-tzu
Macho
Posty: 58
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:56

Re: Shih-tzu

Post autor: Macho »

martolinka89 pisze:dziekuje za wyjasnienie ale wiadomo było o co mi chodzi jednak obejdzie się bez zadnych zabiegów a bardzo bym chciała, aby moja suczka mogła mieć szczeniaczki.
Zasadnicze pytanie: PO CO
martolinka89
Posty: 26
Rejestracja: 8 lut 2009, o 13:10

Re: Shih-tzu

Post autor: martolinka89 »

Kiedys lekarz weterynarii powiedział mi, że każda suczka powinna mieć przynajmniej raz w życiu szczeniaki. Dzieki temu, piesek nie bedzie chorował (wymienił mi kilka chorób ale nie pamietam co to było) i nie bedzie urojonej ciąży. Chyba kazdemu z nas zelzy aby nasze 4 nogi były zdrowe. Wiec wybaczcie, ale i tak zrobie co uważam za słuszne.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Shih-tzu

Post autor: Saint »

Temu pseudolekarzowi powinni dyplom odebrać za rozsiewanie takich głupot.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość