MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ulala »

biologiczka90 pisze:rozwiazywac arkusze i jak jest jakis problem to zajrzec do ksiazek i spr odp
nie, trzeba umiec zeby cos robic.

ja robilam tak ze uczylam sie najpierw a pozniej robilam, zeby robic juz na serio a nie sie bawic- albo sie uda albo nie
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: malllwiśka »

A ja mam pytanko jak to u was jest, materiał z chemii już w miarę powtórzyłam i teraz całymi dniami siedzę nad biologią, no właśnie i mam takie wrażenie, że gdy uczę się tylko bioli, to wszystko to co nauczyłam się z chemii mi odpływa, nie wiem czy wy też tak macie
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

ja nie wiem w ogóle jak tą chemię napiszę,bo jeszcze się za nią nie wzięłam porządnie.ale ty skoro juz masz materiał przerobiony, to np rób sobie PRZYNAJMNIEJ jeden test co 2 dni, za każdym razem z innego działu, tak żebyś utrzymała tą wiedzę:)

odpiszcie proszę, co sądzicie o tej zoologii na maturze w tym roku!
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ulala »

Maartitkaa, ale tu nie ma co myśleć. malo jej zazwyczaj jest, ale nikt ci nie zagwrantuje, ze jej nie będzie. to przeczytaj ja jeszcze raz dla swietego spokoju.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: agnika »

Maartitkaa, a ja mam podobne przeczucie do twojego, mam nadzieje ze sie nie spelni
japonka
Posty: 86
Rejestracja: 19 paź 2008, o 16:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: japonka »

Maartitkaa pisze:odpiszcie proszę, co sądzicie o tej zoologii na maturze w tym roku!
Witam maatrika ja robie tak , czytam o rozwojach pazozytow w organizmie czlowieka zaznaczac ktory ma jaki cykl rozowjowy itp.
Popatrz do tabelki gdzie bedzie porowannie ukladow zwierzat , czym sie dana grupa, gatunek charakteryzuja: w jaki spoosb oddychaja, rozmnazaja sie zdobywaja pozywienie, charakterystyczne elementy budowy i tyle, nie uczyc sie wszytskich kosteczek na pamiec bo na pewno nie bedzie ci to potrzebne
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

a ja jestem jakaś nijaka w stosunku do tej matury. mam wrażenie, że sporo wiem i mam wszystko na świeżo, ale jak przyjdzie co do czego to okaże się, że nie pamiętam szczegółów. to ma do siebie matura - choćbyś nie wiem jak dobrze coś umiał/umiała a zje Cię stres to nie masz szans! ]
MrKwas
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2008, o 19:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: MrKwas »

Ja osobiście do końca marca z genetyki i zoologi będe miał przerobione, i cały kwiecień poswięcam na testy z z zadaniami po całym dziale (które sa w operonie) w ramach przypomnienia , no i jeszcze człowiek ale to raczej nie będzie za trudne wkońcu ze zwierzętami mamy duzo wspólnego np. mężczyźni mają jajka i gady składają jajka , pozatym jesli chodzi o zoologie to, jesli będzie dużo zadań to i tak wszytkie najprawdopodobnije będą na myslenie.Więc wiedza ogólna będzie wystarczająca,tak mi się wydaje, no i te cykle rozwoj, schematy z książek itp. przydało by się w nich orientować. =)
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Delling »

Maartitkaa pisze: odpiszcie proszę, co sądzicie o tej zoologii na maturze w tym roku!
Jestem pewien, że będzie tak jak co roku, bezsensem byłoby gdyby przycisnęli z różnorodności życia bo krótko mówiąc jest tam od groma pierdół, oczywiście będzie parę zadań związanych z najważniejszymi zagadnieniami ale na pewno nie będą pytać o jakieś szczegóły. Nawiązując do tego w ogóle osobiście żałuję, że się uczyłem z książki różnorodności życia bo jest najdłuższa, najnudniejsza i najmniej pytań z nią związanych jest na maturze, gdybym się wrócił do października to bym robił normalnie 2,3 operonu a 1 tylko z Vademecum.
klamk4
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:13

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klamk4 »

W sumie nic nie wiadomo co będzie w tym roku można się spodziewać więcej ewolucjonizmu itp. No a co do zoologii to będą podstawowe pytania zapewne. Kto ci spamięta wszystko + np co ma ryba chrzęstnoszkieletowa za komorą serca. Bez przesady
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

no to dobrze, pocieszyliście mnie trochę chociaż i tak mam obawy, ze jednak dadzą więcej zoologii, nikt nigdy do tych tematów się porządnie nie przykłada i moga to wykorzystać, biochemię i genetyke to myslę, że każdy ma już obcykaną na wszystkie sposoby, bo tego każdy zawsze się spodziewa.

Ale miejmy nadzieję, że będą trzymali się jednej drogi, którą obrali czyli minimum zoologii:D chociaż tyle!:D
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

właśnie przeglądnęłam podstawową maturę z biologii z tego roku.
wyjątkowo mnie rozbawiło to, że znam odpowiedz na każde pytanie! D w końcu przygotowuję się do rozszerzonej.

rada - jeśli macie kryzys to sobie rozwiążcie taka podstawową. dodaje otuchy i poprawia nastrój! D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Korczaszko »

Maartitkaa pisze:no to dobrze, pocieszyliście mnie trochę chociaż i tak mam obawy, ze jednak dadzą więcej zoologii, nikt nigdy do tych tematów się porządnie nie przykłada i moga to wykorzystać, biochemię i genetyke to myslę, że każdy ma już obcykaną na wszystkie sposoby, bo tego każdy zawsze się spodziewa.
w tamtym roku miałam identyczne obawy, zoologii nie tknęłam, z roślin tylko tkanki. Na szczęście cke nie zaskoczyło czego i Tobie życzę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości