MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

acha, Korczaszko, to juz teraz wiem, że to chyba po prostu panika:D Ok to juz w sumie pewna jestem<lol2 BĘDZIE MAŁO ZOOLOGI.nie, przepraszam NIE BEDZIE ZOOLOGII.

uff
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

Korczaszko pisze:w tamtym roku miałam identyczne obawy, zoologii nie tknęłam
a teraz jesteś na weterynarii! D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Korczaszko »

madz4927 pisze:a teraz jesteś na weterynarii! D
czyli tu gdzie chciałam być, ale nauka o członach ciała raka jakoś nigdy mnie nie jarała, cykle rozwojowe tasiemca też nie (ale w tym momencie jestem zmuszona je wykuć )
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Delling »

Maartitkaa pisze:to juz teraz wiem, że to chyba po prostu panika:D
Ja tak samo zaczynam panikować, co chwile mi jakieś głupie myśli nachodząa może to będzie a może to", ale zaglądam do matur i moje wyobrażenia co do pytań wracają na ziemię

Aczkolwiek denerwuje mnie fakt, że czasami doskonale znam odpowiedź na pytanie i zastanawiam się nie potrzebnie jakidealnie sformułować odpowiedź aby nie było się do czego przyczepić i im więcej się zastanawiam tym w końcu gorzej ją formułuję , mam nadzieję, że z biegiem robienia arkuszy mi to przejdzie
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: meduza »

co do zoologii, nawet jeżeli się pojawi, to nikt nie będzie pytał o jakieś szczegóły, a raczej aromorfozy poszczególnych grup zwierząt, wiec wystarczy tylko tego się nauczyć i nie będzie już czego się bać
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jagodzio »

A uczycie się systematyki? Bo ja to sobie totalnie odpuszczam. Chyba nie będą mi kazali wymienić jakie mamy miseczniaki? Wy przeglądaliście matury to wiecie, było coś takiego? Trzeba było kiedyś wymienić gatunki, rodzaje?
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: KuBuS »

jagodzio pisze:A uczycie się systematyki? Bo ja to sobie totalnie odpuszczam. Chyba nie będą mi kazali wymienić jakie mamy miseczniaki? Wy przeglądaliście matury to wiecie, było coś takiego? Trzeba było kiedyś wymienić gatunki, rodzaje?
warto znac kilkanascie gatunkow chronionych roslin i zwierzat
dawgro
Posty: 17
Rejestracja: 22 mar 2009, o 22:53

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: dawgro »

Zwierzęta? Hmmm. wątpię aby było ich dużo. a jak coś to tak jak mówicie, ogólne rzeczy. chociaż ja się śmieję ,że będzie cykl rozwojowy tasiemca. Ja się nastawiam na rośliny, metabolizm, fotosynteza, oddychanie oraz komórka. jakoś mam takie przeczucie, że w tym roku to będzie królowało. Co do ewolucjonizmu - mam dziwne przeczucie ,że będzie antropogenezna, bo dawno nie było, ewentualnie coś z narządów homologicznych, analogicznych. Systematyki się nie uczę, idę za radą mojego nauczyciela. Jedynie sobie przeczytałem pare razy.
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

Ale te rośliny, metabolizm, genetyka i ewolucjonizm są co roku, przecież kiedyś im się te pytania wyczerpią (?)
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

Maartitkaa pisze:Ale te rośliny, metabolizm, genetyka i ewolucjonizm są co roku, przecież kiedyś im się te pytania wyczerpią (?)
nie doceniasz chyba naszych polskich nauczycieli! D
ja myślę o stałym repertuarze - genetyka, metabolizm, trochę człowieka i roślin!gt
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

Powiedzcie mi, nie chce Wam się ciągle spać?
Ja przychodzę ze szkoły i musze się położyć, póżniej wstaję z godzine sie poucze i znowu mi sie chce spać. | poza tym, ciągle mnie boli głowa:D I nie wiem czy to jakieś przesilenie czy co:D<lol2
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

Maartitkaa pisze:Powiedzcie mi, nie chce Wam się ciągle spać?
Ja przychodzę ze szkoły i musze się położyć, póżniej wstaję z godzine sie poucze i znowu mi sie chce spać. | poza tym, ciągle mnie boli głowa:D I nie wiem czy to jakieś przesilenie czy co:D<lol2
pogoda, to na pewno! ]
i pewnie dość nauki biologii - przynajmniej tak jest u mnie! D
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: agnika »

ja od ok 21 juz nie jestem w stanie sie uczyc, a dzis to w ogole nic mi sie nie chce,a jutro sprawdzian z biologii protisty, bakterie, rosliny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości