Wymiociny

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Dragu16
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, o 22:39

Wymiociny

Post autor: Dragu16 »

Z jaką prędkośćia wymiociny opuszczaja jame gębowa u człowieka
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: Wymiociny

Post autor: mrowek »

proponuje duzo wypic i na kacu sprawdzic pomiar

albo napisac list do brainiaca
Rich4rd
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, o 18:25

Re: Wymiociny

Post autor: Rich4rd »

Jeżel chodzi o kichanie i kasłanie to:
kichanie: ok. 150km/h
kaszel: ok. 400km/h

Jednak, jeżeli chodzi o te dane, to nie dam sobie za nie ręki uciać. Czytałem o tym w internecie, w żadnej książce nie znalazłem.
Kiedys w Brainiac Science Abuse zajeli sie predkoscia kichania. Wyszlo im, ze jest (wbrew powszechnej opinii) minimalna.

A co prędkości wymiocin? Osobiście sądzę, że około 75 km/h.
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: Wymiociny

Post autor: keykey »

Oj czasem ledwo wycieknie, czasem chluśnie z nagła Tu chyba nie da się podać prędkości. Chyba że z ogromnym uśrednieniem.
Rich4rd
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, o 18:25

Re: Wymiociny

Post autor: Rich4rd »

A tak przy okazji prędkości, mój kumpel umie wymiotowaćkiedy chce". I to bez zadnych palcy czy czegoś tam. Po prostu, kiedy był mały nauczył sie, jak to on mówi robić skurcz zołądka.
Umiecie to jakość wyjaśnić?
Fredos
Posty: 24
Rejestracja: 24 mar 2009, o 18:41

Re: Wymiociny

Post autor: Fredos »

Rich4rd, nie mam zielonego pojęcia jak to robi, ale chciałbym to zobaczyć .

Co do prędkości wymiocin to też zależy od tego czy trzymamy głowę w dół, bo wtedy siła grawitacji dochodzi .
Rich4rd
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, o 18:25

Re: Wymiociny

Post autor: Rich4rd »

Fredos, zależy w którym momencie chcesz zmierzyć prędkość, jeżeli w jamie ustnej, to nie ma to znaczenia. Jeżeli tuż przy ziemii, oczywiście, jak słusznie zauważyłeś ma

A co do mojego kumpla Tak, swietnie to wygląda kiedyś w gimnazjum chciał sie zwolnic z lekcjii i powiedział, ze się źle czuje, oczywiście genialna nauczycielka się nie zgodziła więc co zrobił? Zwymiotował na poł tablicy i ściany
My mieliśmy ubaw, ona - nie za bardzo
wieszga92
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2009, o 14:19

Re: Wymiociny

Post autor: wieszga92 »

Ciekawe pytanie, myślę, że prędkość wymiocin jest w miarę porównywalna do prędkości spermy wylatującej podczas wytrysku
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Wymiociny

Post autor: Jakusz »

No jasne. bo wylatuję tą samą drogą, a w procesie biorą udział podobne grupy mięśni i w ogóle oba procesy są prawie identyczne.
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Wymiociny

Post autor: akolita »

zwłaszcza że biorąc pod uwagę średnicę przekroju owych przewodów którymi te dwie rzeczy się wydobywają to z fizyki wiemy że i ciśnienie i zarazem prędkość musi być różna. I w ogóle za dużo zmiennych , objętość wymiocin na jeden wyrzut iitp zmieńcie rozważania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości