OGON SZYLKI

Darianka
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2009, o 23:02

OGON SZYLKI

Post autor: Darianka »

Witam

Posiadam szylke Fiwi kupiłam ja w wieku 2,5miesięca od hodowcy, obecnie jest juz ze

mną przez miesiąc. Jest przesympatyczna, już tego samego dnia po przetransportowaniu

jej do domu, podczas wkładania granulatu do miseczki, wskoczyła mi na rączki i dała sie

pogłaskać [ co bylo dla mnie przeogromnym zaskoczeniem!].

Jednak po dzisiejszej wycieczce po sklepach zoologicznych [w celu zakupienia kolby dla

mojej Fiwuni] i po przyjrzeniu się innym szylkom , zauważyłam ze moja Fiwi mam bardzo

dziwny ogonek jakby to określićtaki mało owłosiony , jakby tylko od gory i w dodatku

jedynie do połowy jest owłosiony , a włoski sterczą na nim dęba jak gdybypowbijanie w

niego małe szpileczki", a na samym koniuszku jest jakby jakis strupek , cięzko jest mi to

określic, wyględem przypomina stupek , lecz nim nie jest

Nie wiem co jest przyczyną takiego wyglądu ogonka? Zastanawiam sie czy może jest to

spowodowana młodym wiekiem szynszyli ma zaledwie 3,5 miesiąca i ogonek ,ze tak

napisze - jeszcze sie rozwija i jest jeszcze czas na to,aby włoski pokryły go po całosci

Na pewno ktos z Wwas posiadał lub posiada szynszyla w podobnym wieku i moze podzielic

sie ze mna swoimi uwagami

Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanko - czy Wasze szylki podczas bieganie po

pokoju wydają jakieś odgłosy, bo moja Fiwi własnie biega i wydaje dziwne piski, jakby ze

mną rozmawiała, wydaje z siebie takie dźwieki , gdy skacze do mnie i wskakuje mi na r

ączke czy też noge podczas zabawy ?


Pozdrawiam i czekam na WASZE opinie Daria
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: OGON SZYLKI

Post autor: Predator713 »

tak, szyle czasem popiskują ale jeśli zbyt często może być to objaw jakiejś choroby, no chyba że twoja szyla ma taki charakter. natomiast co do ogonka to jestem prawie pewny że jest to grzybica. poszukaj dobrego veta. Zielona Góra jest duża więc nie powinno być z tym problemu. upewnij sie że wet zna się na małych, egzotycznych gryzoniach.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: OGON SZYLKI

Post autor: pomorek »

Moim zdaniem Twój szylek mógł mieć pogryziony ogonek juz w hodowli. Widziałam raz małego szylka który miał odgryziona końcowke ogonka.
W dodatku zmienność ogonka jest u szyli bardzo duża niektóre maja bardzo krótkie i słabo owłosione, inne mają bardzo długie i bujne. Jeśli skóra tam sie łuszczy czy tez sa jakieś krwawe ranki itp, to skonsultuj z lekarzem bo faktycznie to moze być jakiś syfek, choć grzybica rzadko zaczyna sie na ogonie, ale rożnie bywa.
Popiskiwanie podczas biegania jest normalne. Mój samczyk tak cały czas popiskuje jak biega po pokoju- nawołuje tak samiczke chyba wiec spoko. pozdrawiam
Darianka
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2009, o 23:02

Re: OGON SZYLKI

Post autor: Darianka »

Jestem świeżo po przeczytaniu kilku informacji o grzybicy i jestem daleka od stwierdzenia iż jest to własnie ta choroba, szylce w ogole nie wypada sierść, nie ma żadnych pustych miejsc na ciele, ani łysiny. Hmm od czasu jej zakupu może widziałam chyba z 3-4 razy jak gdzieś się drapała,ale trwało to chwilke i nie wygladało na to jakby było to spowodowane czymś co ją drażni, tylko tak naturalnie. Czy mam udać sie już do weterynarza, czy może jeszcze dzień, dwa ją poobserwować?
Chociaż nie wiem jak Wasze szyllki, ale moja-często podczas wypuszczania po pokoju tarza sie po dywanie, czy jest to normalne [ oczywiscie 2x w tygodniu ma kąpiele pyłowe] .

Czy jest możliwe, że ogonek jeszcze jej urośnie i stanie się bardziej owłosiony ze względu na jej młody wiek [3.5m]
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: OGON SZYLKI

Post autor: meg82 »

Kiedy ja kupiłam moją młodszą szyszkę, była malutka, bo miała 2 miesiące. Ogon miała mały (bo ona cała była mała ) ale był cały owłosiony. Później ogon urósł razem ze zwierzątkiem, a włosy na nim stały się trochę dłuższe. Może rzeczywiście w hodowli inne szyszki obgryzały jej ogon?

Jeśli chodzi o kąpiele to nie wiem czy 2 razy w tygodniu to nie za mało Nie jestem znawcą, ale moje szyszorki mają stale dostęp do pyłu i kąpią się kilka razy dziennie

Ja jednak udałabym się do weterynarza. Pozdrawiam.
Darianka
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2009, o 23:02

Re: OGON SZYLKI

Post autor: Darianka »

Jeśli jest to grzybica [ w co nie chce wierzyc] to co jest przyczyną jej pojawienia się dbam o Fiwi jak tylko potrafię, ma to co najlepsze
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: OGON SZYLKI

Post autor: Predator713 »

być moze przyczyną jest nieprawidłowa opieka poprzedniego hodowcy. nie wiadomo jakie miała warunki zanim zamieszkała u ciebie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość