Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Fredos
Posty: 24
Rejestracja: 24 mar 2009, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Fredos »

A ja niedługo ruszam z moim doświadczeniem z fasolą i dżdżownicami. Jeśli pogoda będzie taka jak dziś, to właściwie mogę już zaczynać.
paweljp
Posty: 43
Rejestracja: 28 sie 2008, o 17:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: paweljp »

a ja się czieszę że nie muszę robić drugi raz pracy bo ubiegłoroczna może być w moim przypadku. Jak przeglądam ten wątek to widzę dużo nowych osób, ale to dlatego że większość starych forumowców albo nie musi robić pracy jak ja albo już nie startuje. A tak poza tym to miłych doświadzczeń, pomiarów, obserwacji itp. wam życzę
a że dzisiaj mija termin wysyłania tematów to pewnie temat OB trochę przycichnie na tym forum do listopada albo grudnia jak to zawsze bywa (pozostanie jeszcze małe ożywienie koło centralnego) D
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: ulala »

wszystko przemija
ja robienie pracy badawczej wspominam kooooszmarnie
Awatar użytkownika
kasia_m
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2009, o 20:35

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kasia_m »

ulala pisze:ja robienie pracy badawczej wspominam kooooszmarnie
Można wiedzieć na jaki temat robiłaś pracę ?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: ulala »

zapraszam na gg jesli jestes ciekawa
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: arti »

Wiecie może jak jest z tymi badaniami, można je wykonywać na wszystkich urządzeniach czy tylko tych które nie wymagają specjalnego przeszkolenia?
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: ika006 »

ulala pisze:ja robienie pracy badawczej wspominam kooooszmarnie
Ja koszmarnie wspominam wymyślanie tematu, dobór literatury, kupno wszystkiego, ale już np. samo wykonywanie doświadczenia/obserwacji dobrze wspominam. Czasem jedynie już dostawałam szału. :p Samo pisanie pracy wspominam dobrze, bywało że siedziałam godzinami i nic wymyślić nie mogłam, aby po polsku to brzmiało, zwięźle itd., a raz jak usiadłam to zrobiłam prawie cała pracę. Później tylko to urozmaicałam.

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 19:11 ]
Ale muszę przyznać, że po jakimś tygodniu- jak już praca była napisana itd. to nawet mi tego brakowało
ollkwiat
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 11:49

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: ollkwiat »

Potrzebuję pilnie pomocy inteligentnych ludzi! Wymyśliłam kilka tematów prac badawczych i takie najsensowniejsze - myślałam żeby posadzić obok siebie na małej powierzchni dwie rośliny które osiągają rozległy system korzeniowy, dwie o wiązkowym systemie i zobaczyć która bardziej się rozrośnie i dlaczego. Ale pytanie czy to jest wykonalne i realne i jak sformułować temat. jeszcze nie rozmawiałam z nl, ale w przyszłym tyg zamierzam. Drugi jaki mi przyszedł do głowy to może wyhodować jakąś egzotyczną roślinę typu granat - ale jaki tu problem badawczy?
Mam termin oddania tematu do połowy kwietnia, po świętach.
Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
kasia_m
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2009, o 20:35

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kasia_m »

Mam termin oddania tematu do połowy kwietnia, po świętach.
Dziwne. Wydaje mi się, że ostateczny termin zgłaszania tematów prac badawczych już minął.
ollkwiat
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 11:49

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: ollkwiat »

mniejsza z tym. jakieś porady?
paweljp
Posty: 43
Rejestracja: 28 sie 2008, o 17:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: paweljp »

teoretycznie termin minął ale praktyka jest inna. W wielu okręgach (np. w lubelskim) temat można zgłosić później i to nawet telefonicznie. W zgłoszeniu chodzi głównie o to, żeby sprawdzić czy termin jest zgodny z regulaminem.
Awatar użytkownika
kasia_m
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2009, o 20:35

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kasia_m »

O! Nie wiedziałam. A akurat jestem z lubelskiego.
ollkwiat pisze:myślałam żeby posadzić obok siebie na małej powierzchni dwie rośliny które osiągają rozległy system korzeniowy, dwie o wiązkowym systemie i zobaczyć która bardziej się rozrośnie i dlaczego.
Przyznam szczerze, że wg mnie to doświadczenie jest dość niedopracowane, bo musiałabyś brać pod uwagę dwa gatunki roślin o różnych systemach korzeniowych i w sumie nigdy nie możesz mieć pewności czy zaobserwowane różnice w zakorzenianiu tych roślin wynikają z cech gatunkowych, z systemu korzeniowego czy też z obu zależności razem wziętych. Ogólnie wg mnie ten temat nie wróży zbyt dobrze, ale ja sama dopiero przymierzam się do pracy badawczej, więc nie przejmuj się moją opinią

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Medycyna Lwów »

Potrzebuję pilnie pomocy inteligentnych ludzi! Wymyśliłam kilka tematów prac badawczych i takie najsensowniejsze - myślałam żeby posadzić obok siebie na małej powierzchni dwie rośliny które osiągają rozległy system korzeniowy, dwie o wiązkowym systemie i zobaczyć która bardziej się rozrośnie i dlaczego. Ale pytanie czy to jest wykonalne i realne i jak sformułować temat. jeszcze nie rozmawiałam z nl, ale w przyszłym tyg zamierzam. Drugi jaki mi przyszedł do głowy to może wyhodować jakąś egzotyczną roślinę typu granat - ale jaki tu problem badawczy?
doświadczenie mało ambitne, za proste na OB. nie warto nawet się w to bawić.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości