6 na koniec 3 gimnazjum

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
n3mo
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:15

6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: n3mo »

Witajcie.
Staram sie o 6 na koniec 3 klasy gimnazjum. Pomyslalem ze mogezablysnac z genetyki. Czy moglby ktos zorientowany powiedziec mi czego moglbym sie nauczyc ponad poziom gimnazjalny? Czy np replikacja dna jest w gim czy jest to zakres juz licealny?
Licze na odpowiedzi osob ktore na prawde wiedza o co chodzi.
Pozdrawiam
n3mo
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: ulala »

nie przypominam sobie, żeby to było w gim
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: malgosi35 »

to jesteś w 3 gimn. i nie wiesz co było?
n3mo
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:15

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: n3mo »

Nie wiem co jest bo genetyke zaczynam w przyszlym tygodniu w szkole. Jedyna wiedze mam z domowej nauki z vadamecum do liceum technikum. A jaki jest program w gimnazjum to nei mam pojecia.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: meduza »

o ile sobie przypominam, to w gimnazjum genetyka dotyczyła tylko pierwszego i drugiego prawa mendla, jeśli chceszzabłysnąć to wszystko z genetyki molekularnej raczej trudno będzie Ci wpleść jako ciekawostki do tych tematów, może jakieś odstępstwa od krzyżówek Mendla?!
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: kawa »

To w gimnazjum teraz nie ma podrecznikow? Jesli wciaz sa to sprawdz w nim jaki zakres genetyki poznacie i moze rozbuduj to w oparciu o te vademecum ktore masz i jakies ciekawostki w necie wyszukaj?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: dermatogen »

Przejrzyj swój podręcznik i przygotuj coś ponad to. Nie wiadomo też, jakie wiadomości nauczyciel uzna za rozszerzone
U mnie przykładowo omawiano replikację, transkrypcję, translację i to obowiązywało wszystkich. Ale jest dużo rzeczy, z którymi w gimnazjum na pewno się nie zetkniesz - np. operony, różne typy dziedziczenia, coś z genetyki populacyjnej, oprócz Mendla można też wyszukać coś o Morganie, genetyka z ewolucją.Dużo się tego znajdzie
n3mo
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:15

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: n3mo »

kawa pisze:To w gimnazjum teraz nie ma podrecznikow?
sa podreczniki, ale w moim wypadku w podreczniku nei ma opisanej genetyki bo byla w podreczniku do 1 klasy. a wtedy nei bylismy w stanie tego zrobic. co poradzic to juz nei moja wina. ale dziekuje za odpowiedz ArtMysa.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: mila1301 »

Hmmm. zastanawiam się, jak można mieć 6 za jednorazowe zabłyśnięcie Na to trzeba trochę dłużej i ciężej pracować. Mogłeś trochę wcześniej o tym pomyśleć i wziąć udział w konkursie biologicznym lub spokrewnionym z nim.

Forum też jest ogromną skarbnicą wiedzy, więc tu zawsze możesz znaleźć coś interesującego
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: tchorz »

Byłam w tamtym roku finalistką konkursu i z łaski dostałam piatkę. w tym roku też i też 6 nie będzie. Wiec to zalezy od szczęścia jak nauczyciel traktuje 6. A jak jest sie laureatem to w sumie 6 wisi bo i tak punktacja w rekrutacji do LO sie nie liczy

Bez ksiazki bedzie trudno się nauczyc bo rozumiem,ze to nie referat? sprój zdobyc ksiazkę w bibliotece- najlepiej poziom podstawowy
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: 6 na koniec 3 gimnazjum

Post autor: Collo »

Witajcie.
Staram sie o 6 na koniec 3 klasy gimnazjum. Pomyslalem ze moge zablysnac z genetyki.

Moim zdaniem żeby mieć 6 na koniec trzeba sumiennie pracować przez całe półrocze, uczestniczyć w konkursach itp. Natomiast w szkołach jest różnie, czasami nauczyciel podwyższy ocenę (co w 3 gim. się często zdarza) a czasami nie. Nie wiem czy takie zabłyśnięcie coś da - zapytaj nauczyciela, co możesz zrobić, aby mieć tą 6. Zawsze to dodatkowe punkty w rekrutacji do LO
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości