Pomocy

Iguśśś
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:39

Pomocy

Post autor: Iguśśś »

Mam mojego szynszyla od 6 lat.Nigdy poważnie nie chorował
dzisiaj zauważyłam że jego prawe oczko jest takie jakieś białe.nie potrafie tego dokladnie określić.nie jest czarne takie dziwne.I martwie sie co to jest.może ktoś mi pomóc?
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Pomocy

Post autor: dziunia1901 »

mój szynszyl ma coś takiego. jego oczko jedno jest takie jaśniejsze jakby niebieskie. i całkiem się różni od tego jakie miał kiedyś. byłam z tym u weterynarza i jest to zaćma (niestety nie da się jej wyleczyć u tak małego zwierzaka i powoli stracił wzrok). ale nie jestem pewna więc jeśli masz możliwość to idz do jakiegos dobrego weta który zna się na szylkach
i koniecznie daaj znać co z nim.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Pomocy

Post autor: Predator713 »

może to byc też objaw przerostu korzenia zęba, który wchodzi powoli w gałkę oczną i ją podrażnia, powoduje też załamanie światła i stąd ta biała plamka. może to byc też zaćma, tak jak napisała wcześniej dziunia1901
Iguśśś
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:39

Re: Pomocy

Post autor: Iguśśś »

byłam z nim wczoraj u vetadał mu krople do oczu bo pow. że to przez alergie ale mi sie wydaje że on sam nie wiedział co mu jest /
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Pomocy

Post autor: dziunia1901 »

no niestety jeszcze wielu weterynarzy nie zna się na szynszylach.
a co to za krople, jeśli moge wiedzieć? (chodzi mi o nazwę).
Iguśśś
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:39

Re: Pomocy

Post autor: Iguśśś »

Dicortineff-vet
ale jesli chodzi jeszcze o to jego oczko.
to zauwazylam że rano jest tego tylko troche taka kropkapo poludniu wieksze a wieczorem tak jak teraz to ma to na całym oku
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Pomocy

Post autor: Predator713 »

może być to naprawdę zaćma lub jakiś objaw wewnętrznego uszkodzenia. być może objawy zewnętrzne pojawiają się i nasilają po zmęczeniu oka
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Pomocy

Post autor: dziunia1901 »

wiesz co, wydaje mi się że to niestety zaćma. mój miał takie same objawy. w dzień mniejsze a wieczorem dużo większe. najlepiej idź do innego weta i zobaczysz co on powie. ja dostałam krople Quinax które mają spowolnić tą zaćme.
Iguśśś
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:39

Re: Pomocy

Post autor: Iguśśś »

dziunia a masz jakieś zdjęcie twojego szynszyla z ta zaćmą?
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Pomocy

Post autor: dziunia1901 »

hm, takiego żeby dokładnie bylo widać tą zaćmę to nie mam, ale na tym jak sie przypatrzysz to zobaczysz na oczach takie niebieskie plamki.
Iguśśś
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:39

Re: Pomocy

Post autor: Iguśśś »

śliczny ten Twój szynszylek
no niestety mój ma właśnie coś takiego (
a co można z tym zrobić?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: Pomocy

Post autor: meg82 »

Ja kilka dni temu również zauważylam coś takiego na jednym oczku mojej szyszki przez cały dzień nic nie ma a wieczorem najpierw ma taką małą plamkę, a później coraz większe aż całe oko jest takie matowe. Dziwne.czyżby zaćma? Ale czy to możliwe u tak młodego zwierzątka(7m-cy)?
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Pomocy

Post autor: dziunia1901 »

niestety to jest możliwe. zaćma może być spowodowana cukrzycą, i nie da się tego wyleczyć u szyli bo raczej żaden weterynarz nie podejmnie sie operacji u tak małego zwierzątka. można podawać krople które chociaż w małym stopniu spowolnią utratę wzroku.

hm, jednak wczoraj oglądałam książke o psach i były tam choroby oczu - zaćma również i na zdjęciu psa jego oko było białe - nie niebieskie. dlatego chyba jeszcze raz pogadam z weterynarzem i napewno dam znać. (chyba, że u szynszyli przebiega to jakoś inaczej.)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości