2 samiczki

QbaS
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2009, o 20:23

2 samiczki

Post autor: QbaS »

Witam!
Mam 2-letnią samiczkę. Chodowana była u takiego pana sama. Dokupiłem do niejkoleżankę 5-cio miesięczną samiczkę. Staram się je oswajać ze sobą. Jednak tastarsza nie daje do siebie podejść i przegania tą małą. Obecnie są w oddzielnych klatkach. Czy wiecie może jak je oswoić? Żeby ta dzika 2-letnia nie przeganiała jej i nie próbowała gryść?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: 2 samiczki

Post autor: meg82 »

Moja starsza samiczka była u mnie miesiąc po czym dostala koleżankę. Na początku też na siebie prychały(bardziej ta mała niż ta duża). Wypuściłam je razem na wybieg, żeby mogły się poznać pod moim czujnym okiem. Na początku się unikały, ale po pewnym czasie zaczęły się obwąchiwać. Póżniej wsadzilam je razem do klatki. Trochę sięprzeganiały", jednak nie gryzły się. W międzyczasie dawalam im smakolyki, żebyrozluźnić atmosferę". Po jakimś czasie zaczęły się dotykać pysiami, więc stwierdziłam że mogę zostawić je na noc razem w klatce. Rano spały przytulone. U mnie była trochę inna sytuacja, bo starsza miała 4,5 miesiąca więc była jeszcze młoda. Myślę, że Twoim zwierzaczkom potrzeba czasu, żeby się do siebie przyzwyczaiły i się poznały. I oczywiście obserwuj je, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Daj znać jak Wam idzie. Pozdrawiam.
i jeszcze jedno, skoro są w osobnych klatkach to przysuń klatki blisko, aby mialy ze sobą kontakt
QbaS
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2009, o 20:23

Re: 2 samiczki

Post autor: QbaS »

Nom, maja klatki bliziutko. Mała wsadziłem do klatki tej starszej. Ta starsza jest chyba zazdrosna o swoje terytorium i wariuje. Teraz malutka śpi a starsza sie gapi na nia wzrokiem (dopadnę Cię). Jak mała wstanie to wypuszcze je razem. Jak 1 razem je wypuściłem starsza ganiała młodą ale nie gryzla. Wezmę smakolyki. i moze bedzie dobrze. Dzieki za poradę!
Pzdr.
szylkuś
Posty: 16
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 11:16

Re: 2 samiczki

Post autor: szylkuś »

mam pytanie czy można mieć dwa samce i czy można je trzymać w jednej klatce?
z góry dziękuję za odp.
QbaS
Posty: 5
Rejestracja: 8 lut 2009, o 20:23

Re: 2 samiczki

Post autor: QbaS »

Pewnie że można, muszą tylko się zakumplowac.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość