Zdrowe i proste zeby

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: biolga »

A właśnie, ja też wcześniej nosiłam zdejmowany i jak przestałam od nowa się krzywiły. Pozostał mi tylko stały- dużo bólu i trudność w utrzymaniu higieny, ale warto
Iskra
Posty: 13
Rejestracja: 6 sie 2007, o 20:51

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Iskra »

Dużo bólu? Kurczę, przerażacie mnie.

Ja wybieram się jutro na odlew, a pod koniec sierpnia założą mi stały aparat. Będę w nim paradowała co najmniej trzy lata.

Wyciągany mi nie pomógł. Pewnie jest w tym sporo mojej winy, bo byłam za młoda, by zdawać sobie sprawę z konieczności wkładania go ^^
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: dawidw »

Jak byłem młodszy, to tez miałem wyciągany aparat- o taki aparat to idzie d. rozbić. Wypada np. podczas snu, nieprzyjemnie sie go nosi, efekt mizerny. Stały aparat daje lepszy efekt, ale niestety kosztuje sporo, kumpel nosił, to na początku strasznie seplenił.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Sunflower77 »

Wypada np. podczas snu
To co to jest za aparat?! Jeżeli ma skorygować wadę, to musi cisnąć na dane miejsce, żeby zęby ustawiły się tak jak trzeba, a jak ciśnie to nie sposób, żeby wypadł.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Savok »

Tu przez wypadanie rozumie sie mimowolne wypluwanie.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: biolga »

Ja też wypluwałam w nocy Iskra nie bój się, przy stałym aparacie ból odczuwalnu jest trzy, cztery dni po założeniu ( ja byłam na prochach", bo nie mogłam spać) i przy kilku pierwszych wizytach, dopóki zęby się nie wyprostują, ale u mnie to trwało tylko dwa miesiące. Naprawdę warto. Zęby są proste już po 1-2 miesiącach, później nosi się go tylko po to, żeby ustabilizować zęby i wsztstko zrobić perfect, bo za te pieniądze. Fakt, że trochę seplenię, ale tam.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: mila1301 »

Iskra pisze:Wyciągany mi nie pomógł. Pewnie jest w tym sporo mojej winy, bo byłam za młoda, by zdawać sobie sprawę z konieczności wkładania go ^^
Też nosiłam sporo czasu taki zdejmowany, ale jedne się wyprostowały, a obok urosły nowe, znowu krzywe. Ja nosiłam codziennie w nocy i czasem w dzień. Teraz przydałby mi się taki na stałe, ale byłam u 2 ortodontek i jedna powiedziała, że jest mi potrzebny tylko na górną szczękę, a druga, że na obie I już sama nie wiem, co robić, bo musiałabym wyrwać 2 całkiem zdrowe zęby i troche mi ich szkoda. Na razie się jeszcze wstrzymam, bo aparat można założyć w każdym wieku.

[ Dodano: Sro Sie 08, 2007 10:04 ]
a co do historii z aparatem, to kiedyś (chyba przez sen) zdjęłam i rzuciłam go gdzieś za łóżko, a później chodziłam i nie mogłam go znaleźć, ale na szczęście się udało
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Sunflower77 »

musiałabym wyrwać 2 całkiem zdrowe zęby
Ja musiałam wyrwać 4 zdrowe zęby i jakoś żyję z ta myślą. Ale jak będę staruszką i będą mi zęby same wypadać, pewne se to wspomne
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: biolga »

Mnie na szczęście na rentgenie wyszło, że nie muszę wyrywać ósemek
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Sunflower77 »

nie muszę wyrywać ósemek
Wow, w tym wieku i masz już ósemki? Mnie dopiero wyszły jak kończyłam liceum.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: yeast »

Bol jest na poczatku, potem sie przyzwyczaja. A po zdejmowanym zeby sie krzywia tylko jesli jeszcze rosna, np. wychodza ci 8mki. Trzeba po prostu nosic tak dlugo, az wszystko nie wyrosnia albo usunac jesli sie nie miesci w szczece. Tak bylo niestety w moim przypadku.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: biolga »

Ja musiałam zrobić rentgen szczęki żeby sprawdzić jak są ustawione ósemki.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

aparat stały- jak częste wizyty są potrzebne?

Post autor: mila1301 »

Tak się zastanawiam czy jest jakiś wymagany czas między poszczególnymi wizytami u ortodonty, nosząc stały aparat. Co jaki czas macie wizyty?

Ja noszę aparat jakieś pół roku i przez cały ten czas wizyty mam co dwa tyg.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości