jak odróŻnić samicę od samca?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Dagusia

Re: jak odróŻnić samicę od samca?

Post autor: Dagusia »

Za 2 miesiące będę miała tchórzofretkę i niewiem jak odróŻnić samicę od samca. JeŻeli kltoświe to proszę o pomoc! :)
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: jak odróŻnić samicę od samca?

Post autor: gloni »

Ja to potrafię ale ciężko mi jest opisać .
Jak zobaczę to wiem czy samiczka czy samiec

[ Dodano: Pon Lip 03, 2006 23:26 ]
Jest to ogłoszenie grzecznościowe więc bardzo proszę kontaktować się bezpośrednio z właścicielką . Niżej podam telefon .

A więc jak w temacie :
fretka samiczka ( prawdopodobnie tchurzyk ) ok 1 roczna z Łodzi
Nie lubi się z kotami. Właścicielka stwierdza że nauczona czystości ( dodam że właścicielka według mnie nie zna się na ogonach więc z tą czystością może być różnie )
Sterylizowana , szczepiona , z wyciętymi gruczołami (ponoć za radą weta)

Dane właścicielki :
Grabowska Małgorzata
tel: 0 605 104 935
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: jak odróŻnić samicę od samca?

Post autor: MUSOPHAGA »

faktycznie, jak się widzi zwierzaka to łatwo powiedzieć czy to samiec czy samica, opisać jest znacznie trudniej. Ale może spróbuję?! Samiec ma ujście cewki moczowej przesunięte na brzuch. Wyglądem przypomina pępek(ale takie zjawisko ma miejsce tylko u młodych fretek bo dojrzałego samca nie sposób pomylić z samicą)! Samica ma narządy płciowe zaraz pod odbytem.
Ciężko rozpoznać płeć u np. 4tyg. frteki ale u starszych nie sprawia to wiekszych kłopotów.Obecnie opiekuje się w pracy 3freciakami w wieku 2,5m-ca i bez problemu można u nich rozpoznać płeć już po wyglądzie zewnętrznym.
Dagusia

Re: jak odróŻnić samicę od samca?

Post autor: Dagusia »

Dzięki za ponmoc pozdro papa :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości