jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Joanna Pirania2
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2009, o 13:28

jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Post autor: Joanna Pirania2 »

witam mam takie pytanie mam kotka ma około 10 miesięcy i mam z nim taki problem że przestał załatwiać się do kuwet które ma w domu i załatwia się po kątach jest to kot dachowiec nawet nauczył się wychodzić na dwór na parę godzin dziennie ale i tak załatwia się w domu po powrocie! czy można go jakoś tego oduczyć? z góry dzięki za odpowiedź!pozdrawiam
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Post autor: yeast »

Jesli kocurek jest niekastrowany to obawiam sie, ze niewiele da sie zrobic - po prostu znaczy terytorium. Mozna oczywiscie sprobowac spryskiwac te miejsca jakimis specyfikami odstraszajacymi, ale nie wiem jaka jest ich skutecznosc albo zostawiac kotu w tych miejscach smakolyki (to pomoglo na kota kolezanki).
Macho
Posty: 58
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:56

Re: jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Post autor: Macho »

Faktycznie- jeśli nie jest kastrowany to pewnie znaczy teren, tym bardziej, że ma kontakt z innymi kotami na dworze.

Może to być również jakaś choroba np. nerek.

Kastrowany?
RBi
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 14:49

Re: jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Post autor: RBi »

Najabrdziej pomaga w tym kastracja. Sam bylem w takiej sytuacji.
Ale kot nie reagowal na te specyfiki bo po prostu potrafil znalesc inny kat albo nawet zalatwaic sie w lozku badz szafie.
jest tez mozliwosc ze jak jest teraz mlody to tylk oteraz tak robi. z wiekiem mzoe mu przjedzie. Ale lepiej nie czekac tlyko wykastrowac
Joanna Pirania2
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2009, o 13:28

Re: jak oduczyć młodego kocura załatwiania się poza kuwetą

Post autor: Joanna Pirania2 »

dzięki bardzo wykastruję go jak najszybciej i mam nadzieję że mu przejdzie! pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość