HELP!! skąposzczety

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
saferun
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 00:15

HELP!! skąposzczety

Post autor: saferun »

Możecie mi pomóc?
muszę odpowiedziec napytaniejak wyjaśnisz uproszczenie budowy zewnętrznej skąposzczetów w stosunku do budowy morfologicznej bardziej prymitywnych wieloszczetów i nie mam zielonego pojęcia, co mogę napisac |
Awatar użytkownika
kasia_m
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2009, o 20:35

Re: HELP!! skąposzczety

Post autor: kasia_m »

Uproszczenie budowy zewnętrznej skąposzczetów w stosunku do budowy morfologicznej bardziej prymitywnych wieloszczetów wynika z różnych środowisk życia tych organizmów. Wieloszczety zamieszkują wody morskie, ząś skąposzczety przystosowały się do życia na lądzie i w wodach słodkich. Ze względu na przebywanie w glebie utraciły one czułka i parapodia. Zachowały tylko pęki szczecinek. Mają przód ciała zwężony i stożkowo zaostrzony. Z powodu małej ilości światła, które dociera w głąb gleby i mułu – skąposzczety nie mają oczu.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: HELP!! skąposzczety

Post autor: ziabol »

Jeszcze stadium larwalne- trochofora występuje u wieloszczetów, a u skąposzczetów występuje rozwój prosty. Nie do końca do budowy zewnętrznej, ale przeobrażenie to istotna rzecz jest.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości