antropologia :)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Martyna
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

antropologia :)

Post autor: Martyna »

Witaj!

Jestem studentką 2 roku UWr. Właśnie nadszedł czas aby wybrać specjalizację .i tu mam problemik Zastanawiam się nad antropologią (głównie psychologią ewolucyjnę lub biologicznym podłożem zachowań człowieka).

Czy ktoś może studiuje antropologię i mógłby podzielić się kilkoma informacjami?

Jak jest? Dużo liczenia (bo tak do końca to nie przepadam za statystyką).


moja inna opcja to zoologia.ale nie jestem przekonana


hyh, pokręcone

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
dziękuję
Monika

Re: antropologia :)

Post autor: Monika »

podpisuję się takŻe :)

czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat antropologii?

dzięki :)
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: antropologia :)

Post autor: Yoanna »

hej . Ja też jestem studentką 2 roku BIOLOGII na Uwr . Dołączam się do Twoich pytań . Jakiś czas temu założyłam temat co po antropologii?", ale niestety do dziś nie uzyskałam żadnej odpowiedzi Chyba mało kto to wybiera POZDRAWIAM
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: antropologia :)

Post autor: biotechnolog »

Myślę, że po antropologii można więcej a niżeli po zoologii. Yoanna prawdopodobnie po antropologii można zacząć studiować prawo a po nim zostać KRYMINOLOGIEM, a wtedy zarabia się dżo pieniędzy.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: antropologia :)

Post autor: Sil »

biotechnolog pisze:prawdopodobnie po antropologii można zacząć studiować prawo a po nim zostać KRYMINOLOGIEM
Na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego jest studium podyplomoweKryminologia", czy coś w tym rodzaju. Po prawie chyba nie zostaniesz kryminologiem, chociaż.
biotechnolog pisze:a wtedy zarabia się dżo pieniędzy.
Możliwe, ale mam pewne wątpliwości.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: antropologia :)

Post autor: biotechnolog »

A więc je rozwieję Sil. Zawód kryminologa jest bardzo opłacalny i przyszłościowy. Widziałem chate jednego z takich ludzi. Naprawdę imponujące. Preferuję również wyjazd za granicę, najlepiej do USA, ponieważ tam poszukiwany jest zawód kryminologa. Ogólnie słyszałem, że zapotrzebowanie na kryminologów jest duże.
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: antropologia :)

Post autor: tensorowy »

to ja totalnie rozwieję Twoje wątpliwości

w policji Masz dwie drogi mundurową i cywilną

to raz

mundurowa wymaga przeszkolenia od policjanta w zwyż - czyli od totlanego klawisza chodnikowego,policyjnej szkoły średniej i wyższej potem egzaminy itd itd potem dostaje się odpowiednią działkę w kryminologii na nauczenie a potem po kilku latach można być pracownikiem samodzielnym - ale trzeba liczyć około 8 lat

droga cywilna - mniej płatna jak mundurowa i bardziej ryzykowna, praktycznie się jest bez szans z policjantem po wstepnym przeszkoleniu - I NIKT NIE DA TOBIE SPRAWY co najwyzej - Będziesz pomocnikiem albo siedział i badął kilka policyjnych markerów

pozatym kriminolog - to zdecydowanie prawnik a potem antropolog, i bardziej kryminologiem zostanie lekarz niż antropolog - biolog

to dwa
Temperance
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 17:52

Re: antropologia :)

Post autor: Temperance »

Ja tam stoję murem za antropologią biologiczną, na moje to jest właśnie najbardziej interesujący moim zdaniem dział antropologii. A cała nauka też jest spoko
adrian1991
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2009, o 16:14

antropologia

Post autor: adrian1991 »

Gdzie można studiowac antropologie?
Proszę o informacje o tym kierunku.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: antropologia :)

Post autor: badger »

na większości uniwerków w Polsce (np UAM)
nikt nie będzie za Ciebie szukał, informacji w necie jest dużo.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: antropologia :)

Post autor: Sephora »

Antropologia jest na prawie wszystkich uniwerkach W Polsce przebrnąc tylko trzeba przez inne przedmioty biologiczne i specjalizowac się w antropologii, np. ja tak robię, a co z tego wyniknie przekonam się za rok ,piszac pracę magisterską
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: antropologia :)

Post autor: Grace »

Wybacz ze tak spytam, ale co masz zamiar robić po studiach? Bo antropo to chyba jedyne co mnie tak naprawdę interesuje na biologii, ale nie wydaje mi się żeby nasza kochana ojczyzna dawała możliwości jakiegoś wielkiego rozwoju zawodowego
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: antropologia :)

Post autor: Sephora »

Ja wybrałam antropologię ,gdyż najwięcej ma wspolnego z człowiekiem, a to mnie zawsze najbardziej interesowalo.Specjalizacja mnie troszkę rozczarowała (za dużo pomiarów antropometrycznych i statystyki za mało spraw stricte dotyczących człowieka) Chcąc pracowac jako antropolog konkretnie, raczej nie mam szans, chyba żebym zaczęła doktorat w tym kierunku. Słyszałam o studium podyplomowym z kryminalistyki na UWr,to jest jakas ewntualnośc po studiach żeby się w tym kierunku szkolic. Wtedy mozna spróbowac starac się o prace do policji (laboratorium krymianlistyczne) ale dostac sie ponoc jest cięzko
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość