Jak zmodyfikować słodycze by jeść i nie tyć?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
kasia

Jak zmodyfikować słodycze by jeść i nie tyć?

Post autor: kasia »

Jestem straszne ciekawa,jakby mozna stowrzyc takie slodyczei czy smak czekolady zmienil by sie.Ja uwielbiam slodycze kazdego rodzaju :P i gdybym mogla to bym jadla je i jadal ale co za duzo to nie zdrowo. Swiat w ktorym slodycze by nas nie tuczyly a prz tym dostarczaly wszystkich niezbednych witamini przyjemnosci byl by wspanialy. Wiec moze w przyszlosci uda mi sie zmodyfikowac tak czekolade
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: biotechnolog »

Widzę, że chcesz zostać biotechnologiem . Heh wiesz z tymi słodyczami to nic mi do głowy nie przychodzi Hehehe
Oooops

sŁodycze bez cukru i tŁuszczu

Post autor: Oooops »

Od wielu lat na zachodzie dostępne są słodycze bez cukru.

"Cukier zastąpiony został w tych artykułach poprzez rozwój niektórych nowych produktów, znanych jako polialkohole monosacharydowe. Do nich naleŻą sorbit, mannit, ksylitol, gliceryna i erytrytol. KaŻdy produkt ze swoimi wyjątkowymi właściwościami potrzebuje odpowiedniego aromatu, który wzmocni jego oddziaływanie na konsumenta i wartość rynkową. Na przykład ksylitol oferuje ekstremalnie chłodzący efekt. W połączeniu z aromatem mięty Bell powstaje produkt, który przynosi intensywne orzeźwienie w ustach. Sorbitol często wybierany jest dla produktów owocowych. W połączeniu z aromatami owocowymi Bell kaŻdemu konsumentowi cieknie ślinka do ust. Konsumenci zainteresowani są produktem bez cukru tylko wtedy, jeśli oferuje on orzeźwienie i pełny smak."
Marysia

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: Marysia »

Sądze ze takie słodycze byłyby świetnym rozwiązaniem dla ludzi lubiących jeść, a nie chcących utyć. Bo przecieŻ ich nadmierne spoŻywanie jest jednym z wielu problemów otyłości Amerykanów :shock:
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: Aniaww »

Jest pewne białko zanwane mirakulina, występuje w jakims owocu tropikalnym, który badają bodajże w Holandii lub Belgii. Mirakulina powoduje zmianę odczuwania smaków - smak kwaśny staje się słodki. Kiedy mój prof. spróbował po niej cytrynę, smakowała podobnie do miodu. No - ale potem wytrawne wino. szkoda mówić. Zmiana utrzymuje się kilkanaście godzin.

Mirakulina sama w sobie nie powoduje szczególnych zmian fizjologicznych - poza tą jedną, ale jest nadal badana.

Zastosowanie jej pomogłoby wielu cukrzykom - mogliby słodzić herbatę zamiast szkodliwymi słodzikami - kwaskiem cytrynowym!
Jynx

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: Jynx »

To jest Synsepalum dulcificum Daniell (Miracle fruit)

Więcej moŻna znaleŻć wpisując w wyszukiwarkę nazwę łacińską Synsepalum dulcificum lub słowo Miraculin

Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: Asia:) »

ale czy to byłoby to samo?
czy te słodycze miałyby ten sam smak, te same właściwości (np, czekolada poprawia nastrój i pomaga koncentracji.)
to byloby zbyt piękne P
można stworzyć jakąśnamiastkę", produkt zastępczy, ale nie będzie to w 100% to samo.
przykładem tu mogą być wszelkie produkty bez cukru, ligt. są dobre np dla osób odchudzających się, ale chyba w smaku nie są takie same. zawsze to coś, ale.
MajkiMajk
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 11:47

Kilka faktów o Synsepalum Dulcificium i Mirakulinie ;]

Post autor: MajkiMajk »

Witam

umieszczając posta. muszę tu poprawić Anieww jeśli chodzi o wypowiedź na tematCudownego Owocu zmieniającego smak ]

Twój Profesor niestety musiał troszkę przekolorować swoją opowieść o efektach spożywania Cudownego Owocu.

Zasada działania jest prosta, białko - Mirakulina, zawarte w owocu, łączy się z kubkami smakowymi na języku. Blokuje kubki odpowiedzialne za smak gorzki (słabiej) i smak kwaśny (mocno). Smak słony i słodki się przy tym nie zmienia. Efekt jest taki że w momencie spożywania kwaśnego produktu, cząsteczka kwaśna dopasowuje się do kształtu cząsteczki mirakuliny w kubku smakowym i KWAŚNE SMAKUJE SŁODKO ! ]

Powiedziałem że Profesor przekolorował bo cytryna nie smakuje jak miód. ale jak słodka lemoniada, nie wiem skąd wziął porównanie do miodu. Efekt po spożyciu jest niesamowity - rabarbar jest słodki, kwaśne wiśnie jak posypane cukrem, grejpfrut jest słodki i nie jest gorzki, zwykłe jasne piwo smakuje jak Reds i mógłbym tak wymieniać i wymieniać ]

Druga rzecz, która została wyssana z palca przez profesora to okres utrzymywania się efektu zmiany smaku. Utrzymuje się on od pół godziny do 2 godzin, w zależności od tego co się spożywa. i tak jeśli przyjmujemy dużo płynów, mirakulina spłukuje się z języka i efekt jest coraz słabszy.

Dodatkowo badania nad owocem nie trwają bo wszystkie zostały już przeprowadzone w latach 70 w stanach mieli wprowadzić mirakuline jako słodzik, ale lobby potężnych koncernów cukrowych, wpłynęło na rząd i nie udało się to. Przez to mamy we wszystkich produktach dziś bardzo niezdrowe sztuczne słodziki jak aspartam, zamiast zdrowej i naturalnej Mirakuliny ]

W Polsce nie będzie nam dane spróbować raczej owocu, bo hodowany jest na Florydzie, Ghanie i Tajwanie, a że się szybko psuje transport na dalekie odległosci jest bardzo trudny. Ale za to pewna firma z Tajwanu opatentowała pastylki zrobione z tego owocu. Mają swoje wielkie szklarnie, zrywają owocki, ścierają na proszek w procesie sublimacyjnego suszenia, i dodają tylko skrobie kukurydzianą ]. Pastylki są 100% zdrowe przeszły wszystkie badania i są produkowane w sterylnych laboratoryjnych warunkach.

Można je dostać na polskim Allegro, wpisując w wyszukiwarce Synsepal Słodki, Miracle Fruit albo Cudowny Owoc.

Sam próbowałem i życze wszystkim tego wspaniałego doświadczenia ]

Pozdrawiam Biologów!
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: yeast »

Jesli chodzi o slodycze bez cukru to zdaje sie takie sa specjalne slodycze dla diabetykow. Niestety nie smakuja one jak prawdziwe:(.
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: stokrotka7 »

te dla diabetyków mają mnóstwo dodatków, które raczej czynią je dalekie od zdrowej żywności do tego fakt nie maja samej glukozy, dalej bezpośrednio rozkładanej w glikolizie, za za to mają (chyba) fruktozę przynajmniej ciasteczka, które kupowałam miały właśnie fruktozę w składzie i racja są niesmaczne
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: arti »

nie wie ktoś czy można kupić gdzieś sadzonkę lub nasiona tej rośliny ?
agaga-93
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2009, o 13:16

Re: Jak zmodyfikowac sŁodycze ,które mozna by jesc i nie tyc?

Post autor: agaga-93 »

Ja również chętnie kupię taką roślinkę Na allegro nie było:) Jak ktoś by coś wiedział to proszę o kontakt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości