odchudzanie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Guru »

ziomalka pisze: Ja na przykład jak jestem w rzeszowie, nie korzystam z miejsciej komunikacji, bo szkoda mi na darmo tracic pieniędzy na bilet i czasem przespaceruje przez city sporo kilometrów
tez nie korzystam ze srodkow komunikacji miejskiej, codziennie spacerek, ponad godzinny. a wieczorkiem bieganie.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: odchudzanie

Post autor: ziomalka »

to sie nazywa wysportowany gość
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Iwus »

Guru pisze:tez nie korzystam ze srodkow komunikacji miejskiej
no to zapraszam do Warszawy na dłgi spacerek
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Mawr »

a ja mam juz dosc warszawskiej komunikacji miejskiej. Przesiadam sie na rower.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Iwus »

Mawr pisze: mam juz dosc warszawskiej komunikacji miejskiej. Przesiadam sie na rower
już nie moge doczekać się kiedy stopniej śnieg żeby trochę sobie pojeździć.
Co do komunikacji to jeżdzę metrem i jak na razie nie mam dosyć
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Mawr »

już nie moge doczekać się kiedy stopniej śnieg żeby trochę sobie pojeździć.
Niestety dopiero usiłuje kupic sbie jakis lepszy rowerek. Ale jak tylko go bede miał serdecznie pozegnam sie z autobusami. -)
Co do komunikacji to jeżdzę metrem i jak na razie nie mam dosyć
W sumie to rzeczywiscie metro jest jednym z lepszych srodkow transportu. szczegolnie jesli mieszkasz np na mokotowie/ursynowie

A co do autobosow to korki juz mnie dobijaja
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Guru »

ziomalka pisze:to sie nazywa wysportowany gość
Iwus pisze:no to zapraszam do Warszawy na dłgi spacerek
na szczescie nie musze spacerowac po stolicy, ale w NYC robilem sobie codziennie bardzo dlugie spacerki, tyle ze krajobrazy miejskie lepsze od warszawskich
smutna
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2006, o 20:59

Re: odchudzanie

Post autor: smutna »

A ja mam bardzo powazny problem poniewaz waze 105 kg i mam 168cm wzrostu i nie wiem jak sie pozbyc tej strasznej nadwagi.Jak mam zaplanowac sobie codzienna diete?Biegac nie bede ale moge chodzic jesli to ma cos pomoc.Moze jakbym caly czas jadla po kilka sucharkow dziennie to schudne? Prosze o rade.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: odchudzanie

Post autor: Gosiaczek »

smutna, przede wszystkim idź do lekarza rodzinnego, który skieruje Cię na badania. Jeśli wszystkie wyniki będą w porządku to dopiero decyduj się na odchudzanie. Najlepiej gdybyś to robiła pod okiem specjalisty.
Nie możesz się głodzić bo to przynosi krótkotrwałe efekty. Spadek wagi musi następowac stopniowo. Zacznij od uprawiania sportu możesz na przykład chodzić na długie spacery staraj się mysleć pozytywnie i bądź konsekwentna
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: KIM »

Zgadzam sie z Gosiaczek lekarz to najlepsze wyjscie, masz 16 lat i spora nadwage, glodzenie nie ma zadnego sensu jedynie mozesz sobie zrobic krzywe. Oczywiscie chodzenie i cwiczenia sa bardzo wazne ale musisz pamietac ze jedynie systematyczne wykonywanie ich daje jakis rezultat, spacery to dobry poczatek, mozesz sobie kupic stepper, czy jakies inne urzadzenie, jest masa cwiczen pomagajacych schudnac, mozesz znales je w internecie lub kupic jakas ksiazke. Ale napewno kilka sucharkow dziennie nic dobrego nie przyniesie czlowiek musi miec urzmajcona diete Ja nie wazyłam nigdy ponad 51kg, ale powiem dosadnie raz mi odwalilo porzadnie i zaczelam sie glodzic tak na maxa, i tylko sie niezdrowo wyglada. Tak wiec naprawde powinnas isc do lekarza, aby zdrowo i przedewszystkim trwale schudnac.
pzdr
smutna

Re: odchudzanie

Post autor: smutna »

Jak ostatnio bylam u swojego lekarza rodzinnego to zapytala sie mnie czy schudlam od ostatniej wizyty i nie skierowala mnie na zadne badania.A ja sie nie pytalam bo nie wiem o jakie badania mam sie pytac?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Guru »

spacerki, pozniej jakies sport, wizyta u dietetyka, niech ci rozpisze odpowiednia diete, bo glodzenie na wlasna reke przyniesie wiecej zlych rzeczy niz korzysci.
smutna

Re: odchudzanie

Post autor: smutna »

Ja sie wstydze isc do lekarza.A sama nie moge sobie ulozyc diety? Albo poszukac jakiejs w internecie?I jesc o stalych porach?Bo do tej pory zawsze od rana nic nie jadlam i dopiero na wieczor jak przychodzilam ze szkoly cos jadlam/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości