Kształt, jaki przyjmuje soczewka...

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
gsyoka
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Kształt, jaki przyjmuje soczewka...

Post autor: gsyoka »

.podczas patrzenia na przedmioty bliższe. Miałam takie pytanie w arkuszu. No właśnie, jaki przyjmuje? Czy jest kulisty, czy. soczewka sięrozpłaszcza"? Myślałam, że, jeśli patrzymy w dal oko mniej się męczy mięśnie nie rozciągają soczewki soczewka przyjmuje kształt kulisty. Ktoś mi mówił, że kształt soczewki, podczas patrzenia na przedmioty położone blisko, jest kulisty, bo wtedy promienie ulegają największemu załamaniu. Kto ma racje? I kto mi to ładnie wytłumaczy? Dzięki.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Kształt, jaki przyjmuje soczewka...

Post autor: Savok »

gsyoka pisze:podczas patrzenia na przedmioty położone blisko, jest kulisty, bo wtedy promienie ulegają największemu załamaniu.
to jest prawda. prosta optyka.
gsyoka
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kształt, jaki przyjmuje soczewka...

Post autor: gsyoka »

A mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego to moje tłumaczenie jest błędne? Pytam z ciekawości.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Kształt, jaki przyjmuje soczewka...

Post autor: Savok »

Poniewaz tu nie chodzi o miesnie tylko o prosta fizyke i podstawowe zagadnienia z optyki. Patrzac na obiekt znajdujacy sie blisko potrzebujemy punkt skupienia na tym obiekcie, a nie 500m dalej.

Poczytaj w podreczniku od fizyki omawiajacym optyke albon poprostu zgooglaj.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości