tchórzofretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Sylwia

Re: tchórzofretki

Post autor: Sylwia »

błgam o informacje o fredkach chce mieć a jak wszystkiego nie będe wiedzieć to mi rodzice nie pozwola a jak juŻ tak to fredka źle skończy co to jest ta ruja i co lepiej mieć ją czy jego
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: tchórzofretki

Post autor: gloni »

Ruja jest to okres godowy zwierząt.
To czy chcesz mieć samca czy samiczkę zależy od własnych referencji.
A więc porównam Byś miała troszkę więcej wiedzy
Samiczka jest o połowę mniejsza niż samiec.
Samce z reguły są przytulasami i gapami.
samiczki mają więcej własnego zdania.
Samiec w rujce śmierdzi ( bardzo ) i jeśli nie chce się go rozmnażać zalecana kastracja , po zabiegu jakiś miesiąc zapach znika. ( po 2 -3 tyg po zabiegu wykąpać by przyśpieszyć ten proces )
Samiczka ma dużo mniej intensywny zapach w rujce , ale jak wyżej jeśli nie chcesz rozmnażać to wysterylizować po pierwszej rujce. Rujka może przejść u samiczki w permanentną ( jest to rujka która trwa dłużej niż 6-8 tyg. )i spowodować spustoszenie w organiźmie ogonka i doprowadzić nawet do śmierci.
Sterylizacja jest dwukrotnie droższym zabiegiem niż kastracja .
Ja mam dwa samce i jedną samiczkę .
Samiczka jest moją ulubienicą właśnie ze względu na swój charakterek
Natomiast chłopaki chołubieni są przez wszystkich ze względu na to że są takie przytulasy
Najlepiej idź do kogoś kto ma fretki i sama sprawd ź jak to z nimi jest.
lalunia

Re: tchórzofretki

Post autor: lalunia »

:evil: ja chce mieć fretke ale mam jush koszatniczke 2 myszki i psa.ale moŻe jak nie bede miała jush myszek to wtedy bede miała fretke bo bardzo bym chciała.a szkoda mi moich ukochanych myszątek.co ja bez niech zrobie?jak na nie patrze to mi sie chce płakać mają jush 2 lata jak myślicie ile jeszcze poŻyją znaczy niecałe 2 lata mają .tak z półtora roku.
kallissa

Re: tchórzofretki

Post autor: kallissa »

Lalunia wiesz moim zdaniem połączenie fretka+pies+koszatniczka+myszki jest dość śmiertelne, fretka będzie polować na koszatniczkę i myszki, a pies moŻliwe Że będzie polować na fretkę. Poza tym to temat o fretkach a nie o myszkach, więc nie wiemy ile jeszcze poŻyją, to inywidualna sprawa kaŻdego zwierzęcia/organizmu )
Sylwia

Re: tchórzofretki

Post autor: Sylwia »

dzięki gloni jesteś moim wybawcą a propo ile kosztuje fredka i klatka dla niej
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: tchórzofretki

Post autor: MUSOPHAGA »

obecna cena fretek w sklepach zoologicznych waha się od ok. 240-360 zl(Warszawa).
ceny klatek to już poważniejsza inwestycja, ale skoro zwierzak ma spędzac tam po kilka godzin dziennie, warto kupić klatkę z bajerami, np. FERRET firmy Ferplast. Ceny tych klatek zaczynają się od ok.400zl(mniejsze)aż do 800zl(wieksze na dwie fretki). plus jest taki żę są z wyposażeniem:tunel, kuweta, hamak, pięterko, pojnik. można kupić tańszą klatkę firmy Inter Zoo z ok.120zl i samemu skompletować wyposażenie.
Oczywiście fretki będą tańsze jeżeli kupi sie je prosto od hodowcy lub pod koniec wrzesnia/początek października.
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: tchórzofretki

Post autor: gloni »

W Łodzi ceny fretek sklepowych są tańsze bo zaczynają się od 150 zł.
Możesz kupić również z domowej chodowli co na pewno jest tańsze. Możesz również starać się zaadoptować starszą niechcianą fretkę jest to operacja bezgotówkowa. Musisz tylko pokazać że jesteś odpowiedzialnym człowiekiem i że znasz się na tych zwierzakach.
nowa

Re: tchórzofretki

Post autor: nowa »

czy ktoś z was ma tchórzofretki? :?: :o
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: tchórzofretki

Post autor: gloni »

nowa pisze:czy ktoś z was ma tchórzofretki?
tak ja trzy szt.
ANIA

Re: tchórzofretki

Post autor: ANIA »

gloni pisze:Ja mam trzy sztuki i nie zamieniłabym ich na inne zwierzątko , ale przestrzegam Że wbrew temu Że ładnie wyglądają i są kochane to jednak są to cięŻkie zwierzątka do chodowli.
PISZE SIÊ HODOWLI
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: tchórzofretki

Post autor: gloni »

Dobrze! Jestem ortodyslektykiem i często piszę w jednym zdaniu dwa wyrazy . Raz dobrze drugi źle i nie wiem który jest poprawny. A poniewarz przy pisaniu nie ma możliwości sprawdzenia pisowni więc piszę jak potrafię.
Na wielu forach oprócz podglądu i wyślij jest jeszcze opcja pisownia. Bardzo ułatwia życie takim osobom jak ja a do tego nie drażni takie osoby jak Ty . Gdyż mogę sprawdzić pisownię przed wysłaniem i ewentualnie poprawić .
A na domiar złego nawet nie wiem czy masz rację
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: tchórzofretki

Post autor: Mawr »

A na domiar złego nawet nie wiem czy masz rację
ANIA ma racje. -)
Marta

Re: tchórzofretki

Post autor: Marta »

U mnie szczegolnie fredzia lize poweki uszy i palce u nog ale robi to wtedy gdy nikt sie nia nie iteresuje:):) moze to jest wlasnie ten powod :? :-D :-D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości