Dobre książki z botaniki...

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
DziobAK
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2005, o 00:00

Dobre książki z botaniki...

Post autor: DziobAK »

Simeka all, poszukuje pilnie jakiś dobrych książek z botaniki.


Proszę o pomoc
bagatha

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: bagatha »

Bardzo polecam podrecznik Szweykowskich, sklada sie z II tomow: I cz. Morfologia, II cz. Systematyka

znajdziesz tam doslownie wszystko no, moze przesadzam- sporo
pozdrowienia!
DziobAK
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2005, o 00:00

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: DziobAK »

Wiem o tych książkach, tylko jest jeden problem. Są trochę za drogie jak na moją kieszeń, a w bibliotece można je tylko wypożyczyć w czytelni:/ Są jakieś inne, które byłyby łatwo dostępne w bibliotece
bagatha

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: bagatha »

zobacz na aukcjach allegro, ceny nie sa takie zle
np. allegro 74927218

spotkalam takze Szweykowskich w Antykwariacie, bylo to w prawdzie stare wydanie ale nie ma to wiekszego znaczenia- najnowsze wydania nie zawieraja nowych wiadomosci (tak przynajmniej powiedziala moja prowadzaca z botaniki).
Nie wiem co dokladnie potrzebujesz z botaniki ale jesli ogolnie budowe, rozmnazanie, organy . to wystarczy Ci ta pierwsza czesc.

pozdrowienia
BIOBOY
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2006, o 08:30

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: BIOBOY »

ja równeiż jestem zadowolony ze Szweykowskich - to chyba najlepsza pozycja na rynku w dniu dzisiejszym:)
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Teba »

Racja, ja już zakończyłem naukę z t. I Szweykowskich i jestem zadowolony Rozszerzałem się Hejnowiczem, który jest (moim zdaniem) doskonałym przykładem na to jak można wszystko co proste skomplikować. Szweykowscy the best. Teraz ślęczę nad systematyką. Podobno te same informacje co systematyka Szwejków (tylko w jeszcze prostszej formie i streszczone) zawiera skrypt p. Turnau i Stengl z UJ. Ale tego nie można już pewnie nigdzie dostać
Olena26

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Olena26 »

a ja mam w srode egzamin z systematyki botanicznej niech zyja szweykowscy
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: MiRACiDiUM »

Olena26 pisze:a ja mam w srode egzamin z systematyki botanicznej niech zyja szweykowscy
A ja tydzień po Tobie.
bagatha

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: bagatha »

ja na szczescie juz mialam ufff kamien z serca i tego samego Wam zycze, powodzenia!
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Teba »

Ja w poniedziałek mam z bezkręgowców, potem statystyka, no i kochana botanika, a na deser chemia organiczna (
Asia

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Asia »

:) Gdzie znalezc opis odmiany gorczycy białej Nakielska
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: Ciconia »

A jak jest najlepsza(i nie za droga) ksiazka o drzewach Polskich? Chodzi mi glownie o dobre zdjecia samego drzewa, jego, lisci, owocow i nazwe łacinska.Wiecej nie jest potrzebne.Prosze o jakies pozycje ksiazkowe.
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Dobre książki z botaniki...

Post autor: olgap5 »

PolecamPrzewodnik do oznaczania drzew i krzewów krajowych i aklimatyziowanych Jakuba Mowszowicza, z tym ,że są tu rysunki a nie zdjęcia, klucz do oznaczania i krótki opis gatunku. Ze zdjęciami fajna jest ksiązkadrzewa naszych lasów Ryszarda Sobczaka, korzystam z niej i polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości