Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Suola »

Hej.Wiem, że się trochę pospieszyłam i pewnie będą na ten temat głupie i krytyczne komentarze, ale coż - trudno. Na tym etapie ( czyli na początku kwietnia ) chcę spytać kto ma zamiar startować i jak się przygotowujecie? Czy startowaliście w tamtym roku? I jak wam poszło? Ja osobiście deklaruje jak największe chęci wzięcia w niej udziału, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś od was.
ula22
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 14:06

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: ula22 »

cóż,ja też mam zamiar brać udział w tym konkursie pierwszy raz,i jak moja przyszła konkurencja napisala równiez bym się chciała dowiedzieć jak przygotwywaliście się do konkusru?i kiedy zaczęliście sie uczyć?

Pozdrawiam
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Suola »

Ja w przyszłym roku będę chodziła do III klasy, więc będzie to ostatni dzwonek. A wy lub ty - moja konkurencjo
ula22
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 14:06

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: ula22 »

ja teraz I klasa ale jak bedzie konkurs to juz II bede miała 2 próby P
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: paaula »

Ach Ja brałam udział w tym roku (ll gim) i niestety nie udało mi się zajść daleko bo tylko do etapu rejonowego. Ale cóż bez pracy nie ma kołaczy. Uważam ze po prostu za mało się uczyłam i tyle. To miało swoje skutki i zabrakło mi aż 7 pkt. żeby przejść dalej.
To był właściwie mój pierwszy poważniejszy konkurs i dlatego może. W następnym roku zamierzam pożądnie się zabrać do roboty(lll gim) i zostać przynajmnij finalistka. Teraz mam w maju ekologiczny konkurs i ucze jak wryta
Mam nadzieje ze spotkamy sie za rok w krk
Tylko głupio że tematy są podawane tak późno: (

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 21:33 ]
Suola pisze:Ja w przyszłym roku będę chodziła do III klasy, więc będzie to ostatni dzwonek. A wy lub ty - moja konkurencjo
a jak ci poszło w tym roku? jeżeli byłaś
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Suola »

niestety dowiedziałam się o nim dość późno więc nie przygotowywałam się za bardzo. Brako mi 3 pkt do nast. etapu ponad szkolnego. Trudno, ale w tym roku też biorę się do roboty i mam nadzieje że spotkamy sie na wręczeniu nagród dla laureatówlthahaha

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 20:02 ]
A, i grautuluje laureatom tego roku. Mam tylko nadzieje że w tym roku będzie jakiś ciekawy temat. Wolałabym np na temat wiadomości o człowieku niż o zwierzętach, bo wydaje mi sie to ciekawsze ale zależy co kogo interesuje.
biologiczka
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 08:12

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: biologiczka »

hej:) ja właśnie jestem w 2 klasie i brałam udział w tym roku w oliimpiadzie. 2 pkt mi zabrakło żeby dostać sie do etapu wojewódzkiego:( Dół, ale czy byście mogli mi poradzić z jakich materiałow korzystać aby lepiej napisać
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Suola »

Jak widzisz mi też się nie udało. Ja korzystałam z książekPuls życia do I i II klasy, ale (przynajmniej na etapie szkolnym) było dużo pytań z III klasy. Poczytałam sobie to forum i jedna z osób mówiła że książki te nie są wybitne i trafiają się drobne błędy. Ja na szczęście mam świetną biologiczke, więc onakoryguje te drobne błądki.
A z jakich wy książek korzystacie? Wiecie kiedy na stronie kuratorium pojawia się temat konkursu?
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Ollie »

hej Mi w tym roku w II gimn. udało się zostać laureatem, tylko że ja jestem z woj. śląskiego. Temat pojawia się chyba dopiero po rozpoczęciu nowego roku szkolnego ale zawzwyczaj jest on bardzo podobny każdego roku (choć zależy to pewnie od województwa). A co do książek to myślę, że sama nowa era nie wystarczy (obojętnie czy zwykła czypuls życia"). Watrto takze przejrzec ksiazki WSIPu czy Operona i wtedy mozna czuc sie przygotowanym do konkursu. Oczywiscie warto takze porobic testy, bo czasem na olimpiadzie pojawiaja sie z nich pytania . Najlepiej zapytac nauczyciela, ktory pomoze w przygotowaniach i poda wiecej szczegolow.
biologiczka140
Posty: 58
Rejestracja: 27 sty 2008, o 13:14

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: biologiczka140 »

Ja brałam udzial w tym roku własnie w konkursie biologicznym. Przygotowywałam się już praktycznie od czerwca pierwszy etap to głównie podstawa programowa więc powtarzałam cały materiał z gimnazjum.
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: Suola »

Też właśnie słyszałam że jeden rodzaj książek to dużo za mało Gratuluje lauratowi. Ja w tamtym roku podeszłam z dużym luzem, nie po to żeby wygrać, ale po to żeby sie sprawdzić. No i to było dość sensowne, bo dowiedziałam się o tej olimpiadzie pare dni wcześniej. I mimo że sie nie dostałam, byłam z siebie zadowolona
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: paaula »

Suola pisze:Jak widzisz mi też się nie udało. Ja korzystałam z książekPuls życia do I i II klasy, ale (przynajmniej na etapie szkolnym) było dużo pytań z III klasy. Poczytałam sobie to forum i jedna z osób mówiła że książki te nie są wybitne i trafiają się drobne błędy. Ja na szczęście mam świetną biologiczke, więc onakoryguje te drobne błądki.
A z jakich wy książek korzystacie? Wiecie kiedy na stronie kuratorium pojawia się temat konkursu?
wy w szkole korzystamy z nowej ery książki ale nie puls życia. przerabiam je i puls życia i to moim zdaniem na szkolny wystarczy. Zauważyłam że jeden obrazek z pulsu życia był
mi 7 pkt. zabrAkło do woj DD
natus942
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2009, o 13:32

Re: Olimpiada biologiczna - gimnazjum

Post autor: natus942 »

HEj!MAM zamiar tartować w następnym roku w olimpiadzie i chcę się dowiedzieć,od tych co już przez to przeszli,kiedy powinnam się zacząć uczyć?Czy w wakacje powinnam zacząć powtarzać materiał?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości