Technologia Żywności

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Technologia Żywności

Post autor: Wilson »

Odświeżę trochę temat. Od jakiegoś czasu zainteresowałem się żywnością a przede wszystkim żywieniem. Dietetyka w ramach zdrowia publicznego jakoś mi się nie widzi. Znalazłem na UP w Lublinie kierunek:Technologia żywności i żywienie człowieka", jest tam specjalizacja z dietetyki, czyli to, co mnie interesuje no i po studiach mam tytuł inżyniera . Tylko mam pytanie, widziałem kilka osób z Lublina w tym temacie więc może ktoś mi odpowie: trudno się tam dostać? Mając 52% z biologii rozszerzonej mam szansę? Studia trwają 7 semestrów a ja już na zdrowiu publicznym siedzę więc nie chcę studiować do końca życia i trzeba się zdecydować.Mogę co prawda robić specjalizację na zp z dietetyki klinicznej ale nie uprawnia mnie to do wykonywania tegoż zawodu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Technologia Żywności

Post autor: Korczaszko »

Wilson pisze:no i po studiach mam tytuł inżyniera
no i? zastanawia mnie ten szał nainżyniera". Samo inż. przed nazwiskiem się nie liczy. Liczy się inż. czego? elektroniki, automatyki, telekomunikacji super. TŻ? bez różnicy. Znam kilka osób po TŻ żadna nie pracuje w swoim zawodzie. Moja mama pracowała za komuny w różnych zakładach związanych z żywieniem, później się przekwalifikowała lepsza praca lepsza płaca. Inny przykład - znajoma po studiach pracowała w instytucie żywienia, zdobyła doświadczenie biurowe i rzuciła, teraz lepiej zarabia ale z żywieniem nie ma styczności.

Więc, jeśli chcesz iść na TŻ, by mieć stopień inżyniera=świetlana przyszłość, no to lekkie nieporozumienie jeśli chcesz się rozwijać, bo żywienie Cię jara to spoko, studia są też po to by rozwijać swoje zainteresowania

a tak na marginesie po co dietetykowi stopień inż? już wolałabym iść do jakiegoś dietetyka po AMie (jesteś pewny, że teraz to tylko specjalizacja po ZP?) a nie do inżyniera

P.S. tak wiem ludzie których znam po TŻ to leniwce, którym pracy nie chciało się szukać, a osoba pracowita i zdolna znajdzie zajebistą robotę za grube tysiące pocieszajcie się
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Technologia Żywności

Post autor: Wilson »

Dzięki za odpowiedź. Trochę źle mnie zrozumiałeś, no ale już nie chce mi się prostować . Dietetyka na UMach i AMach to tylko Zdrowie Publiczne z taką specjalizacją. Po tych studiach nie jesteś dietetykiem tylko specjalistą zdrowia publicznego z tą specjalnością. Studia z żywienia człowieka dają tytuł dietetyka/żywieniowca. Nawet wykładowcy na uczelni nie są po dietetyce tylko po TŻ. A TŻ (dokładnie technologia żywności i żywienie człowieka) mnie interesuje bo lubię tego typu rzeczy. I jest specjalizacja z dietetyki i żywienia człowieka a nie tylko technologii żywności itp. Ale skoro bezrobotnych owy kierunek produkuje to po co mam się męczyć na dwóch o takim samym stopniu beznadziejności.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Technologia Żywności

Post autor: Savok »

tylko co ten inz ci niby da?
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Technologia Żywności

Post autor: Wilson »

Jejku tak sobie napisałem tylko. Skoro inżynierskie to chyba dlaścisłowców".
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Technologia Żywności

Post autor: Biochejter »

Wilson pisze:Dietetyka na UMach i AMach to tylko Zdrowie Publiczne z taką specjalizacją. Po tych studiach nie jesteś dietetykiem tylko specjalistą zdrowia publicznego z tą specjalnością. Studia z żywienia człowieka dają tytuł dietetyka/żywieniowca.
Bzdura. To że na naszym lubelskim UMedzie jest to specjlaność na ZP to nie znaczy że tak jest wszędzie. A nie jest.
na tych uczelniach masz KIERUNEK dietetyka, nie specjalność jak to UMed Lublin ma (zresztą nawet go nie wymienili tam). W Lublinie jest dietetyka, ale w jakiejś prywatnej szkole. NA UMedzie nie ma.
Wilson pisze:Nawet wykładowcy na uczelni nie są po dietetyce tylko po TŻ.
Dlatego że kierunek dietetyka jest od kilku lat w Polsce dopiero
Wilson pisze:I jest specjalizacja z dietetyki i żywienia człowieka a nie tylko technologii żywności itp.
O jakiej uczelni mówisz? Bo jak o UP Lublin to zejdź na ziemie, po TŻ na niej nikt nie jest dietetykiem (nie ma tam specjalności dietetyka) ] Można zrobić uprawnienia po TŻ, ale nie masz ich automatycznie jak po dietetyce.
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Technologia Żywności

Post autor: madz4927 »

czy ktoś z Was orientuje się w progach na TŻ w zeszłym roku w Krakowie na UR?
fereshta
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2009, o 15:32

Re: Technologia Żywności

Post autor: fereshta »

czy z podstawowa biologia moge sie starac o przyjecie na tz? w ogole jestem po humanie ale jakos nie moglam odnalzec sie w historii czy wosie:D


zapomnialam wspomniec ze chodzi mi glownie o up poznan i up wroclaw)
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Technologia Żywności

Post autor: Wendy »

Wie ktoś może jaki był min. próg na TŻ na UTP w poprzednim roku lub latach wcześniejszych?
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Technologia Żywności

Post autor: Cytrulina »

Mam takie pytanie: Otóż zarejestrowałam się na sggw na technologię żywności i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie zdjęcie. Zeskanowałam zdjęcie (jedno z tych, które było wymagane przy wyrabianiu dowodu osobistego), ale na moim koncie ciągle pisze, że zdjęcie jest źle skadrowane i żeby je wymienić na inne Próbowałam juz chyba wszystkiego. Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Technologia Żywności

Post autor: justaaa »

Możesz mieć albo nie prawidłową rozdzielczość, a jeśli wszystko gra to może chodzi o to, że to ma być takie zdjęcie jak do dowodu, czyli m.in odsłonięte ucho.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Technologia Żywności

Post autor: Savok »

A probowalas przeczytac, jakiego zdjecia wymagaja?
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Technologia Żywności

Post autor: Cytrulina »

No właśnie zeskanowałam zdjęcie, które było wymagane przy wyrabianiu dowodu. Rozdzielczość zmieniłam po zeskanowaniu za pomocą programu. Te zdjęcie nadawało sie do dowodu, nie rozumiem więc czemu nie nadaje się w tym przypadku.
No przepraszam bardzo. Gdybym tego nie zrobiła to bym nie pisała na tym forum, ze mam taki problem.
Jeszcze jest druga strona medalu. Na stronie pisze, ze przed 9 lipca wszystkie zdjęcia muszą być zaakceptowane. Ale pisze też, ze zdjęcie można dostarczyć później wraz z innymi wymaganymi dokumentami. I nie mam pojęcia jak mam to rozumieć. Czy w końcu moje zdjęcie do tego 9 lipca musi być zaakceptowane czy jeśli nie będzie zaakceptowane to się nic nie stanie i bedę mogła je donieść wraz z innymi wymaganymi dokumentami?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości