MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: nelia »

Ramone pisze:Myślicie ,ze takie coś jak prawo Hardyego-Weinberga będzie ?
Jeżeli chodzi o prawo to bardziej wydaje mi się, że by było kiedy nie zachodzi ewolucja, te założenia, nie wzór
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: vahti »

To jest jakaś pierdoła, którą dwóch kolesi wymyslilo przy piwie. Stwierdzenia równie błyskotliwe co z zakręconego kranu nie leci woda i najwięcej lekarstw znajduje się w aptece. )
benia69
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 21:51

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: benia69 »

krotko mowiac prawo opisuje czestosc wystepowania alleli i genotypow w populacji

ja pokojarzylam wzory przez tro ze jesden jest prosty : p+q=1 a drugi to z matmy (p+q)2=p2+2pq+q2 i sie klaniaja jakies tam nie pamietam jak to sie nazywalo:D heh w kazdym badz razie kojarz z matematyka:)
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: vahti »

Wzory skróconego mnozenia
misia19191919
Posty: 28
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 15:37

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: misia19191919 »

witam wszystkich maturzystow
za 24 h bedziemy po maturze:D ja dzis zamierzam powtorzyc metabolizm i komorke- tyle mi zostalo mam nadzieje ze sie wyrobie:D prawda jest taka ze matura bedzie pewnie skierowana na logiczne mysleniezobaczymy jutro . zycze wszytskim powodzenia
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: meduza »

to ja ze swojej strony dodam, że dopiero zaczynam mieć stres mam nadzieje, że to będzie stres mobilizujący
Wczoraj kończyłam przerabiać arkusze, zrobiłam chyba wszystkie jakie są dostępne w wersji drukowanej jak i internetowej udało mi się też zdobyć kilka arkuszy jeszcze ze starych matury, więc też je przejrzałam, bo dużo zadań jest z nich branych na maturę właściwą (nawet na tegorocznej próbnej pojawiły się 3 zadania). Mam nadzieję, że pod względem rozwiązywania zadań na czas też jestem przygotowana, bo zrobienia arkusza zajmuje mi 1,5 h, tam gdzie nie jestem pewna zostawiam miejsce i przez kolejną godzinę zastanawiam się nad opuszczonymi zadaniami i sprawdzam wszystko jeszcze raz.
Tak sobie myślę, że matura w tym roku będzie łatwa, więc wszystkim życzę wysokich wyników i powodzenia!

I taka jeszcze rada dla wszystkich: Kochani, nie uczcie się już dzisiaj Lepiej dotleńcie swoje szare komórki, zrelaksujcie się słuchając swojej ulubionej muzyki, albo pośmiejcie się razem z przyjaciółmi!
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: madz4927 »

ja piję melisę hektolitrami! D
będzie dobrze - przecież musi!
Awatar użytkownika
NanaCoupeau
Posty: 45
Rejestracja: 12 gru 2008, o 18:35

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: NanaCoupeau »

Wiecie może czy można poprawiać dwa przedmioty maturalne w przyszłym roku? Czy tylko jeden?
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: anjeD »

NanaCoupeau pisze:Wiecie może czy można poprawiać dwa przedmioty maturalne w przyszłym roku? Czy tylko jeden?
wydaje mi się, że zawsze można było. wiem, że u mnie w szkole osoby które podwyższały z poprzednich roczników, a nie dostały się na medyczną, to brały i biologię, chemię i fizykę, więc nawet 3 przedmioty.

ale może się mylę?
benia69
Posty: 94
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 21:51

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: benia69 »

vahti pisze:Wzory skróconego mnozenia
heh o dokładnie:)

boje sie, ale tez jestem strasznie ciekawa jaka bedzie tawyczekiwana matura hehe)
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Tahtimittari »

NanaCoupeau pisze:Wiecie może czy można poprawiać dwa przedmioty maturalne w przyszłym roku? Czy tylko jeden?
a już o poprawianiu myslisz, nie ma co ,trzeba miec nadzieję,że będzie ok )
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jagodzio »

meduza pisze:I taka jeszcze rada dla wszystkich: Kochani, nie uczcie się już dzisiaj Lepiej dotleńcie swoje szare komórki, zrelaksujcie się słuchając swojej ulubionej muzyki, albo pośmiejcie się razem z przyjaciółmi!
A idź mi z takimi radami. Może dla Ciebie ona jest dobra. Niektórzy uczą się na ostatnią chwilę. Nie darowałabym sobie, gdybym dzisiaj cały dzień pierdziała w stołek, a by się okazało, że coś co chciałam powtórzyć było na maturze, albo ogólnie że czegoś nie powtórzyłam, a mogłam
benia69 pisze:boje sie, ale tez jestem strasznie ciekawa jaka bedzie tawyczekiwana matura hehe)
Ha! A ja się nie boję i mnie to nie ciekawi, bo już wiem jak to jest Naprawdę, zupełnie inaczej do tego podchodzę, jak już wiem jak to dokładnie wygląda
Mam tylko nadzieję, że nie będę znowu siedzieć na początku rzędu, tuż przed komisją, jak w zeszłym roku (chemia - trzecia ławka, biologia - pierwsza), bo pomimo, że nie mam zamiaru ściągać, to mnie to stresuje, że mi patrzą na ręce cały czas
no_01
Posty: 53
Rejestracja: 4 sty 2009, o 20:48

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: no_01 »

A ja Wam powiem, że od jutrzejszych 150u minut zależy Wasza przyszłość, Wasze całe życie. Niewiarygodne jeden dzień a jednak. I nie wierzcie tym, którzy mówią, że należy do tego podejść jak do zwykłej klasówki Im nie zależy.

I jeszcze jedno. Teraz to już odpoczywajcie, przebiegnijcie sie, dotlencie mózgowie. Lepiej być nie dotrenowanym niż przetrenowanym.
Jutro walka WALKA O BYT.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości