Jaka specke bys wybral?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Medycyna Lwów »

River pisze:a czy to nie miało być tak, że wszystkie specjalizacje można robić od razu po LEPie ?
ileż można zadawać to samo pytanie? wyszukiwarka, google, strona CMKP.

Ja na razie wiem czego na pewno nie chce robić - znaczy pediatria, onkologia i chirurgia og.
Skłaniam się najbardziej do kardiologii lub czegoś z interny. Czas pokaże.
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: elliott »

neuro by mnie interesowało, w ostateczności psychiatria.

Może jeszcze jakaś sądowa, w wolnym czasie tropikalna.

Nie wiem, na razie to I rok chcę mieć za sobą
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Ann »

Kardiologia ]
xienka

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: xienka »

BlackSmile pisze: To miało być śmieszne?
widzę kochana, że źle zinterpretowałaś. ktoś się zaśmiał o krowim tyłku, a ja o człowieku, że czemu niby zwierzę gorsze. |
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: vegul »

cos malo widze specjalnosci zabiegowych, ja osobiscie na dzien dzisiejszy wybralbym cos z chirurgii.ogolna lub kardio.

co do internistycznych specek nie ma to jak podawanie lekarstw pacjentom i czekanie na wyniki dzialania leku. zabiegowka to jest to
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

vegul pisze:co do internistycznych specek nie ma to jak podawanie lekarstw pacjentom i czekanie na wyniki dzialania leku.
moj kolega chirurg zawsze się dziwi jak udaje nam się wyleczyć pacjenta nie rżnąc go na milion kawałków ]
Jednak się da.
vegul pisze:zabiegowka to jest to
nuu. Zwłaszcza jak chirurdzy podrzucają nam rozprutego pacjenta z tekstemno jemu to już nic nie pomoże i znikają. Potem jak pacjent do nich puka w odwiedziny to tylko strzelają oczami od ściany do ściany
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: vegul »

Morfeusz pisze:nuu. Zwłaszcza jak chirurdzy podrzucają nam rozprutego pacjenta z tekstemno jemu to już nic nie pomoże i znikają. Potem jak pacjent do nich puka w odwiedziny to tylko strzelają oczami od ściany do ściany )
zgadza sie.nieraz sam zabieg jest latwiejszy niz to, aby przywrocic pacjenta do normalosci. Niech zyje anestezjologia!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Padre Morf »

vegul pisze:Niech zyje anestezjologia!
to nie anestezjologia ino IT

Co do lekarstw: ulubionym lekami chirurgów są sterydy Szycie skóry przypominającej pergamin u pacjenta faszerowanego sterydami to bezcenne doświadczenie (widok chirurga szyjacego i klnącego też ).
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: doktorka »

ojejejejeju, zejdzcie z biednych chirurgow, szczegolnie dr anestezjolog powinien, nie mial by polowy roboty, gdybychirurgowie nie istnieli
Korczaszko pisze:mogłam się spodziewaća weta to już oblecha. rzyg. rzyg. cokolwiek". zjedz mnie ]
dla mnie weterynaria moglaby owszem byc oblesna, ale nie twierdze, ze jest, bo tak samo jak grzebanie kobietom w kroczu potrzebne jest grzebanie w kroczu krowie. no moze przesadzilam z porownywaniem priorytetu w sensie praca jak praca, uwierz, ze na 3 roku juz malo co brzydzi. poza tym wiekszosc specek ma w sobie jakis mniej mily akcent.
A teraz pytanie do marzycielek ginekologicznych, co was tam jara? Tak z ciekawości, bo to najczęściej powtarzana wymarzona specka.
jaralo to mnie wiesz, kolorowanie w przedszkolu. a pomijajac juz prozaiczne fakty, jak to, ze ginekologia jest zwyczajnie interesujaca (dla mnie) i ma ogromne perspektywy naukowo-badawcze powiedzmy (lol), to zwyczajnie- odebrac porod czy chocby w nim uczestniczyc - bezcenne. oczywiscie, mozna by zostac polozna. Ale poloznym kiepsko placaD:D:D:D Poza tym mnie bardziej interesuje patologia ciazy. I przyszlych rodzicowD

No ale jak wiadomo nie samymi porodami zyje czlowiek, dlatego na pocieszenie dostajesz jeszcze calkiem niezla pensje.
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: fabiolkaa »

Dermatologia, albo diabetologia albo lekarz medycyny pracy no w każdym razie cos po czym mozna otworzyc swój gabinet albo nawet pracować w przychodni. Tak wiem, wiem. malo ambitnie ale za to raczej bezstresowo
mithrandir
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2007, o 17:20

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: mithrandir »

Odświeżę temat]
Chirurgia ogólna, ortopedia lub neurochirurgia
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: Cinereus »

Ciekawe skad wiecie jakie specki byscie wybrali skoro nie mieliscie z tematem zadnego kontaktu ? (<=do kandydatow na studia i studentow ktorzy nie maja jeszcze klinik)
fajnie brzmi nazwa czy jak D ?
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Jaka specke bys wybral?

Post autor: marzenka »

ja się skłaniam ku onkologii i hematologii dziecięcej. W grę wchodzi jeszcze anestezjologia, może chirurgia.

Ja co prawda klinik jeszcze nie miałam, ale w szpitalach spędzam sporo czasu - obserwuję, wyciągam wnioski ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości