REKRUTACJA 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cessar
Posty: 122
Rejestracja: 11 lip 2008, o 16:35

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: cessar »

To życzę Ci powodzenia uważam że nie ma co gdybać. Najgorsze jest tylko to że cke jest nieprzewidywalne. I denerwujące jest to że ludzie którzy to układają liczą właśnie na to że uczeń się złapie na ich wymyślnych haczykach a wcale nie sprawdzają wiedzy. To my ustalamy progi. I ja osobiście nie znam osoby która by była jakoś super mocno zadowolona z biologi. Każdy zrobił jakiś głupi błąd. A nawet w tamtym roku wydaje mi się że było trochę więcej osób które byli pewni że będą mieli po te 90 % i się niestety rozczarowali. Najlepiej sobie odjąć na wstępie z 15- 20% by później się nie rozczarować. A zdających fizykę rozszerzoną sądzę też że nie ma aż tak wielu bo mówiło się że od fizyki odejdzie spora część uczelni a przynajmniej przejdzie na podstawę. Wiec sporo osób wycofało się z rozszerzenia) Odnośnie fizyki uważam że może być trochę trudniejsza niż w tamtym roku bo mi się wydawała łatwa. To była pierwsza matura z fizyki z której wiedziałem prawie wszędzie co robię P:P ale to tylko moje subiektywne odczucia więc może być różnie) Obyśmy tylko nie dali się złapać ponownie na jakieś głupie haczyki i nie dali satysfakcji tym z ckeP
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: biologiczka90 »

asillith te 216 to Twoj wynik z przelicznikiem czy bez przelicznika?
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Asillith »

Z przelicznikiem z fizyki. Ja z bioli mam 73 niby teraz sobie naliczyłam 85 ale pewnie mi zetną wynik do tego co mam. Z fizyki mam 53 procent i nie osiągnę wiele więcej. Liczę tylko na poprawę chemi. Sądzę że jest mało osób które potrafią napisać rozszerzenie z fizyki na ponad 70 procent i wybierają się na medycynę. Zresztą jest coraz mniej chętnych którzy się na nią decydują. Będzie dobrze dostaniemy się:)
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: conchita_wurst »

cessar pisze:Witam wszystkich) ja poprawiam maturkę z chemii fizyki i biologi w tym roku. I nie panikujcie tak z tymi progami. Rok temu w Szczecinie był 215 próg. Fakt że teraz jest inny przelicznik z fizyki ale nie sądzę że progi aż tak bardzo skoczą. Np jakby była taka matura jak z fizyki w 2005 roku to by progi były maksymalnie około 200 -220. Wtedy przez fizykę najniższy próg z 3 przedmiotów wynosił 179 pkt. Biologia niby była łatwa pod względem wiedzy w tym roku. Ale przeglądam fora i ludzie po zobaczeniu haczyków jakie były w zadaniach tracą ten optymizm który był zaraz po wyjściu z sali. Ja się również dużo uczyłem. Gdyby matura była na wiedzę bym nie zrobił tylko tego zadania z jednostkami mapowymi, ale cóż na dzisiejszej maturze trzeba mieć też trochę szczęścia i wychodzą na tym lepiej Ci co się mniej uczą. Ja zakładam ze z tej biologi będę miał najmniej 75% w skrajnym przypadku. Ale w tamtym roku też myślałem że nie spadnę poniżej 70% a przyszło 63% nie wiem do tej pory dlaczego. Dobrze że mam te 72% z fizyki rozszerzonej jakby co. wiec jakaś nadzieja pozostaje. Ale się wstrzymajcie z tymi progami i paniką bo może być różnie. W tamtym roku też ludzie mówili że dużo wzrosną ale się przeliczyli bo były porównywalne. I do tego fizykę rozszerzona nie pisze taka duża ilość osób. Progi w tamtym roku spadały nawet o 30% na uczelniach. Wiec nie panikujcie tylko życzę cierpliwości i głowa do góry)
jaki obstawiasz prog?
cessar
Posty: 122
Rejestracja: 11 lip 2008, o 16:35

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: cessar »

Nie wiem jaki dokładnie. Fizyka chyba mi zostanie tak z 72% jak w ubiegłym roku ale to chyba nie jest źle. Może starczy. O fizyce są różne poglądy. Że łatwa i ze trudna była. Chyba jednak więcej tego ze łatwa. Może i tak. Jak dla mnie była porównywalna z tamtym rokiem a nawet odrobinkę trudniejsza po trochę więcej teorii było a na rozszerzeniu zwykle jej nie ma. Jednak myślę że matura poszła podobnie jak w tamtym roku i nie oczekuję drastycznego wzrostu progów, tym bardziej że fizykę pisałotylko 6% maturzystów tegorocznych. A to się rozbije po politechnikach też. Myślę że w Szczecinie pierwszy może być ok 260-270 ale ostatecznie spadnie gdzieś do 240 oczywiście z tym przelicznikiem już. Ale na razie to gdybanie więc lepiej poczekać na wyniki matur)
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Wendy »

cessar pisze:Jednak myślę że matura poszła podobnie jak w tamtym roku i nie oczekuję drastycznego wzrostu progów, tym bardziej że fizykę pisałotylko 6% maturzystów tegorocznych. A to się rozbije po politechnikach też.
W 2007 r. fizykę zdawało ok. 5% maturzystów, a w 2008 już 6% i mimo to progi spadły, więc nie widzę sensu w wypatrywaniu jakiś tendencji dot. ilości osób zdających dany przedmiot
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: m0rix »

cessar pisze:ale ostatecznie spadnie gdzieś do 240 oczywiście z tym przelicznikiem już.
Moim zdaniem raczej nie jest to realne. To by oznaczało, że można by było mieć mniej niż 70% z trzech przedmiotów (3 rozszerz.) co miało miejsce (o ile się nie mylę) w 2005 i 2006, gdzie matura była trudniejsza. Nie chcę mówić, że tegoroczna była łatwiejsza niż zeszłoroczna bo różne są opinie i jeszcze przed chemią, ale na pewno nie była trudniejsza niż zeszłoroczna. Gdyby przeliczyć zeszłoroczny próg to wychodzi po 72% na przedmiot czyli z przelicznikiem 72*3,5=252. No ale to tylko wróżby.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Batha »

ale nie wszyscy co zdają fizykę idą na lek]
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: m0rix »

Nie wszyscy co zdają biologie i chemię idą na lek.
Ale jaki to ma związek z tematem bo nie rozumiem? Przecież co roku nie wszyscy zdający fizykę idą na lek.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Batha »

przeczytaj post Ewy
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: m0rix »

Sory, nie skojarzyłem, że chodzi o posta z poprzedniej strony. Ktoś może wie którego była pierwsza lista w zeszłym roku?
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Asillith »

Lista pierwsza z tego co pamiętam pojawiła się 11 lipca albo coś koło tej daty. Moim zdaniem progi mogą być koło 250. JA w tej chwili sobie liczę ze będę miała trochę ponad 240 i mam nadzieje ze to wystarczy, bo nie chce kolejnej poprawki matury:)
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: biologiczka90 »

no hej w koncu po maturach:] ja startuje na stome na PAM. Moje wyniki mniej wiecej
biologia- 70-75
chemia- 83-87
fizyka podstawowa - 95-98

Cos kiepsko niestety widze moje studiowanie (((
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości