Jak zdać rozszerzoną maturę z chemii??

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Magda

Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Magda »

Znacie jakieś stronki z testami maturalnymi, zadaniami itp? Piszcie!
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Vinci »

sa rozne zadania sieci ale jesli chcesz zdawac mature z chemii to kup sobie zbiór zadań Pazdry (brązowy) tam sa chyba wszystkie rodzaje zadań, naucz sie podstaw przy ich rozwaizywaniu ( stosunki, proporcje itp) jak tego nie rozumiesz to na kory. Z chemia jest tak samo jak z biologi, najlepiej sie jej uczyc z lekcjii na lekcje, caly amterial na rozszerzoną jest w 3 klasie i tak przydalyby sie korepetycje. Robisz w domu arkusze a poprzednich matur a na dodatkowych lekcjach wyjasniacie czego nie rozumiesz. Nie mozna etgo zaczac zbyt wczesnie bo jak poweidzalem o niektych rzeczach dowiesz sie pod koniec 3 klasy.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: żabka »

na stronie cke sa maturki z poprzednich lat
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Madja »

Przepis na zdanie matury z chemii:
6 łyżek zdolności
3/4 szklanki zainteresowania chemią
1 kg pracowitości utartej z rzetelnością
1 kg rozwiązywania zadań
szklanka pomocy ze strony osoby umiejącej chemię

SMACZNEGO!
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Gosiaczek »

Ja staram się uczyć systematycznie na korki nie chodze bo uwazam że są one dla ludzi którzy nie radzą sobie z materialam a ja jestem w stanie (przynajmniej obecnie) wszystkiego nauczyć się sama a jak czegos nie rozumiem to pytam moją nauczycielke

musisz iść do księgarni i przeglądnąć zbiory zadań może cos Ci przypadnie do gustu zaczynaj od łatwych zadań a dopiero później zabieraj się za trudne
chemik-praktyk
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2006, o 09:07

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: chemik-praktyk »

Zagadzam się ze wszystkim, ponieważ jednak wydaję mi się, że ze względu na zainteresowania wiem gdzie szukać informacji to najlepszym źródłem do POWTÓRKI (nie nauki!) są podstawy chemii dla kandydatów na wyższe uczelnie Pazdro, ale poszukaj na Allegro zamiast kupować nowego z dwóch przyczyn:
* na Allegro taniej,
* w nowym jest braku wielu tematów
Natomiast jesli zlaezy Ci aby zdać maturę z chemii to wydaje mi się, że NAPEWNO NIE NAUCZYSZ SIĘ CHEMII z podręczników szkolnych Bo jest to nie możliwe chyba że lubisz się uczyć sama i masz bardzo duże zdolności umysłowe. Najlepszymi podręcznikami do nauki chemii są
* książki z Oficyny Edukacyjnej - Pazdro Chemia Organiczna (Danikiewicz) i chemia nieorganiczna (Pazdro)
*Chemia w testach cz. 1 i 2 Persony WSiP (bardzo trudno dostać) uwaga! nie chodzi mi o testy na studia medyczne tylko chemię w testach Autor ten sam ale książki różnią się

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o zbiory zadań to
* to co wyżej te testy (Chemia w testach cz. 1 i 2 Persony WSiP (bardzo trudno dostać) uwaga! nie chodzi mi o testy na studia medyczne tylko chemię w testach Autor ten sam ale książki różnią się ) - one zawierają przykładowe zadania z maur więc uważam że są świetne

* no i ciągle aktualny we wszystkich liceach zbiór zadań Pazdro niebieski albo brązowy. (zielonego nie ma co kupować bo to jest do zawodówek zbiór )


Jeśli uważasz, że chemii nie lubisz i nie umiesz a chcesz się jej nauczyć to albo korki i wytęzona praca albo nic z tego nie będzie. Chemia to przedmiot ścisły i przyrodniczy zawiera teoria, praktykę, obliczenia, i przede wszystkim logiczne myślenie. Trzeb ja zrozumieć a nie uczyć na pamięć! Więc życzę powodzenia.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: żabka »

co do ksiażek, to sie zgadzam z chemikiem-praktyykiem , a jak ktos (z roznych przyczyn) musi sie duzo uczyc sam (w moim przypadku ta przyczyna byla kobieta od chemii, ktora wogole nie realizowala materialu) to polecam podreczniki Hejwowskiej (z Operona, oczywiscie zakrez rozsz. )Bardzo przystepnie wszystko opisane, jak ktos chce zrozumiec a nie tylko utrwalic to do nowej maturki super
chemik-praktyk pisze: Jeśli uważasz, że chemii nie lubisz i nie umiesz a chcesz się jej nauczyć to albo korki i wytęzona praca albo nic z tego nie będzie.
Jestem zdania, za jak ktos nie lubi chemii, to powinien dac sobie spokój. U mnie w klasie byly osoby, ktore zdawaly tylko po to mature z chemii, zeby dostac sie na studia po ktorych jest dobrze platna praca, albo zeby udowodnic komus jacy sa madrzy . Uwazam ze to porazka. Płacili ciezka kase za korki, uczyli sie po nocach. no i maturke zdali. A teraz chodza i sie chwala jacy sa fajni bo chemia to taki trudny przedmiot a oni z niego mature pisali.
Magda

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Magda »

dzięki wszystkim za pomoc. chętnie z niej skorzystam
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Madja »

&#x17Cabka pisze:A teraz chodza i sie chwala jacy sa fajni bo chemia to taki trudny przedmiot a oni z niego mature pisali.
Tylko ciekawe z jakim wynikiem?
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: żabka »

Madja pisze:
&#x17Cabka pisze:A teraz chodza i sie chwala jacy sa fajni bo chemia to taki trudny przedmiot a oni z niego mature pisali.
Tylko ciekawe z jakim wynikiem?
a tego to juz nikt nie wie
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Gosiaczek »

chemia jest trudna ale systematyczna praca pomaga wszystkiego może się człowiek nauczyć tylko trzeba mieć chęci

dla mnie to jakiś obłęd ludzie zdają maturę z przedmiotów które ich w ogóle nie interesują PARANOJA
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: żabka »

zgadzam sie
kinga88
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2006, o 15:44

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: kinga88 »

owszem, można sie nauczyć chemii ale trzeba mieć dużo samozaparcia i o wiele więcej chęci, chociaż moim zdaniem czasem i to nie wystarcza. Przede wszystkim tzreba być lotnym i szybko jarzyć dane zagadnienia. Mam w klasie takiego kolegę, który uczy się dosyć dużo, rozwiązuje szereg zadań, ale jest przeciętny. Z kolei inna osobę, która mniej się od niego uczy ale ma lepsze wyniki z przedmiotu, bo zadania szybko mu wchodza do głowy i nie musi tyle siedziec nad książką.
a co do książek to polecam Pazdrę. Jak dla mnie jest super
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości