Krwiodawstwo honorowym oddawaniu krwi

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Aniaww »

A ja żałuję, bo mam pewnie bana z powodu zabiegu chirurgicznego. Ale kobitka zapytała w rejestracji czy Honorowi Krwiodawcy nie mają szczepienia na WZW za darmo. I teraz myślę, może faktycznie jest taka możliwość, ale nikt się nie chwali o tym, bo po co wiecie coś o tym?
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Gosiaczek »

Ja nigdy nie oddawalam krwi
Czy ktoś może wie gdzie mozna oddać krew we Wrocławiu i jakich formalności trzeba dopelnić bo chyba jak przyjdę o tak sobiez ulicy to chyba nie pobiora mi krwi.

nie jestem wychodzona ważę 45kg ale to odpowiednia waga do mojego wzrostu (156cm).
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Aniaww »

Nie wiem, czy to jest wystarczające. Mogą się doczepić, bo ilość krwi w organizmie jest związana z wagą. Ale warto spróbować.

I tak - przyjmą cię z ulicy.Tam dokonasz wszystkie formalności, zabierz tylko dowód. Wypełniasz kwestionariusz, odpowiadasz szczerze. Potem jest badanie lekarskie i pomiar hemoglobiny. Potem już kawka i donacja. Pobierają też krew na badania.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Krwiodawstwo

Post autor: żabka »

Gosiaczku, idziesz do najblizszego punktu krwiodawstwa (w mojej miejscowosci to jest szpital) i dalej wszystko jak pisala Aniaww. Czesto jeszcze musisz swoje w kolejce odstac, jak jest sporo osob co do wagi, to moja kolezanka wazyla chyba 48, powiedziala ze wazy 50 ale kazali jej stanac na wadze i nie pozwolili oddac krwi
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Krwiodawstwo

Post autor: ziomalka »

ja od dziś jestem honorowym krwiodawcą i jestem z tego powodu veeery happy , nigdy nie było albo okazji albo czasu, żeby będąc w Rzeszów city wstąpić do punktu krwiodawstwa, a dziś z racji, że jest trzydniowa akcja oddawania krwi, na placu koło pomnikastoi bus, ggdzie można oddać krew

i ja pojełam spontaniczną decyzje , weszłam do srodka i tak sie wszystko zaczęło .
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Aniaww »

Gratulacje - to jest bardzo szczytny krok.

Ja zastanawiam się ile po wycięciu pieprza musze odczekać. 3 szwy.
kinga88
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2006, o 15:44

Re: Krwiodawstwo

Post autor: kinga88 »

a to prawda ze jeśli jeden raz odda się krew, to należy stale już ją oddawać ?
sama chciałabym być dawcą, ale troche sie boje
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Krwiodawstwo

Post autor: żabka »

kinga88 pisze:a to prawda ze jeśli jeden raz odda się krew, to należy stale już ją oddawać ?
sama chciałabym być dawcą, ale troche sie boje
to bzdura ja oddalam na razie tylko 2 razy i nie czuje sie uzalezniona (fizycznie) od tego. Inna sprawa, że chce oddawać, i jak tylko mi wyniki badań na to pozwolą to oddam znowu Nie wiem jak jest z osobami ktore oddaja krew czesto ale na pewno popierwszym razie w uzależnienie nie wpadniesz
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Aniaww »

To nie prawda - ja oddałam 9 razy i teraz mam już pół roczną prawie przerwę - zresztą zwykle odczekuję min. 4 miesiące pomiędzy donacjami.

Ale znam faceta który dobre 20 lat oddawał, a teraz nie może, bo cośtam chyba z wątrobą. I nic.

Każdy oddający kiedyś MUSI przestać, bo powyżej 60/65 lat nie oddaje się już. A nie słyszałam żeby ci krwiodawcy nagle marli. Przeciwnie - zwykle mają lepszy stan serducha niż reszta świata.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Gosiaczek »

Byłam
Lekarz powiedział mi że jestem za drobna jak będę ważyć 55kg to mam się zglosićltmam teraz 44kg przy wzroście 1,56m. Zaczynam dietęUTYJ".
tin

Re: Krwiodawstwo

Post autor: tin »

Mam pewne obawy co do oddawania krwi bo słyszałem Że mozna złapać Żółtaczke. Czy to tylko kolejny mit czy są jakieś potwierdzone przypadki :?:
Pozatym jestem pływakiem i nie wiem czy to nie wpłynie negatywnie na ilość hemoglobiny w mojej krwi. Pytałem trenera ale do dziś nie mam odpowiedzi.
Czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Vinci »

Mam pewne obawy co do oddawania krwi bo słyszałem że mozna złapać żółtaczke. Czy to tylko kolejny mit czy są jakieś potwierdzone przypadki
dzisaj pobieranie krwi jest przeprowadzane w takich warunkach, ze załapanie jakiejs choroby jest mozliwe tylko teoretycznie, wiec mozesz byc o to spokojny. Co do tej ilości hemoglobiny to czytalem gdzes, ze nie odczuwa sie skutków ubocznych i powracasz do pełnej sprawnosci.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Krwiodawstwo

Post autor: żabka »

tin pisze:Mam pewne obawy co do oddawania krwi bo słyszałem że mozna złapać żółtaczke. Czy to tylko kolejny mit czy są jakieś potwierdzone przypadki
Tez tak slyszalam, i to od osoby, ktora studjuje na am. Podobno wykladowca powiedzial im ze statystyki sa falszowane i tak na prawde duz czesc zakazen nastepuje podczas oddawania krwi. Ale jakos w to nie wierze. Przeciez podczas pobierania krwi wszystko jest sterylne a igla jednorazowa. Ja nie widze zagrozenia Podejrzewam ze ten wykladowca byl kolo 70 i mowil o statystykach z przed 40 lat.
tin pisze:Pozatym jestem pływakiem i nie wiem czy to nie wpłynie negatywnie na ilość hemoglobiny w mojej krwi. Pytałem trenera ale do dziś nie mam odpowiedzi.
Czekam na odpowiedzi.
Wydaje mi sie ze nie. Ilosc oddanej krwi jest szybko zastepowana nowa. Ale jezeli myslisz o regularnym oddawaniu mozesz jeszcze zapytac lekarza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość