Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Asillith »

Przykładowe rozwiązanie z bioli dla mnie wcale nie jest wykładnikiem. Jak zdawałam biologie po raz pierwszy dwa lata u mnie w liceum wszyscy wyszli szczęśliwi ze taka prosta była mówili ze minimum 85 to maja. JA sobie sprawdziłam wtedy arkusz i wyszło mi 85 a nie oceniam siebie nigdy łagodnie a w konsekwencji dostałam 73. Po wynikach okazało się ze wszystkim pościnali. Cke czepia się głupot jedna osoba która była sprawdzać prace wtedy mówiła ze napisała w jednym zadaniu w zależności czy to jest dzień czy noc a w kluczu było w zależności od pory dnia nocy i już mu ścieli pkt.( miała i tak wysokie wyniki wiec się dostał do mnie na wum ale to pokazuje jak trudno ocenić jest biologie i jak łatwo sie pomylić. W tej chwili uważam że nie ma co gdybać jak będzie. To się okaże po pierwszym progu wtedy można już jakieś wnioski wyciągać. Ja jeśli nie poprawiłam bioli a poprawiłam mam 161 i wierze że jakimś cudem sie uda:)
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Asillith - ok, w niektórych zadaniach, jak pisałam, wiele zależy od sformułowania, klucza, czasem od egzaminatora. Są jednak zadania, w których wątpliwości nie ma, np. pytania zamknięte A, B, C, D przyporządkowywanie czegoś do czegoś innego, itp.
Każda matura jest inna.

Co do przykładu z dniem i nocą - nie wierzę, żeby w kluczu była poprawna odpowiedźw zal. od pory dnia i nocy", z dopiskiemskreślać wszystko inne". Po prostu kogoś dotknęła nadgorliwość egzaminatora.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

dobra nie ważne, jak się dostaniemy to się dostaniemy a jak nie to nie
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Zdecydowanie
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: vahti »

Ja składam na ŚUM, ale wolałbym Białystok. Realistycznie licze na jakies 165, optymistycznie na 175.
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: fabiolkaa »

Z tego co wiem to w Zabrzu ostatni przyjeci na dzienne w tamtym roku mieli coś ok 158 czy nawet 157 pktnawet jeśli próg się podniesie to chyba nie wiecej niż 5 pkt
Tak . pamietam jak mnie w tamtym roku na tym własnie forum straszyli wysokimi progami Nie ma sie co nakręcać. może z pierwszej listy się nie dostaniecie ale bądźcie dobrej myśli.jest tyle ładniejszych miejsc niż zabrze gdzie nie nie potrzeba fizykinp na literkę g że Zabrze dla 90 %ludzi nie będzie priorytetem

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 16:28 ]
a no i nie przejmujcie się jeśli co drugi tu pisze że liczy na 90 % conajmniej z obu przedmiotów.w tamtym roku było dokładnie to samo . tak sie zestresowałam że byłam wręcz pewna że nawet z ostatniej listy sie nie dostanę
wszystko a przynajmniej większość tego co tu czytacie bierzcie z przymróżeniem okaowszem jest grupa ludzi którzy te 90 % będą mieli ale niektórzy to zwykli prowokatorzy
Odpoczywajcie , wakacjujcie bo prawdopodobnie za rok będziecie w niedzielne piękne poranki, popołudnia, wieczory i czasami noce (jeśli nie zaczniecie dzień wcześniej) siedzieli nad seminariami z biofizyki no i tym optymistycznym akcentem kończę wywód życzę powodzenia i miłych wakacji Trzymajcie się
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Fabiolkaa - mogłabyś ku pokrzepieniu serc napisać jakie miałaś wyniki z matur i z której listy się dostałaś? Jeśli oczywiście chcesz.

W zeszłym roku ostatni przyjęci mieli po 158 pkt. Pierwszy próg to 169, spadek o 11.
Mam nadzieję, że jeśli będzie wyżej, to nieznacznie.
A w Gd też nie było aż tk źle, 76% całości (tzn. o,76 x 300, bo z fiz. - policzyć można łatwo). Zastanawiam się właśnie, czy nie złożyć jeszcze na AMG. ale będzie chyba bardziej oblegana.
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: gajuss19 »

No Gdansk napewno bedzie bardziej oblegany niz Katowice i Zabrze, ale ja watpie ze ta matura byla az tak banalna zeby progi byly ok 170 Wg mnie beda porownywalne wszedzie z roznica o 2 czy 3 pkt.


Gdzie lepiej jest wg was studiowac w Zabrzu czy w Katowicach?
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Z własnego doświadczenia jeszcze nic nie wiem, ale każdy, kto miał okazję zetknąć się z ŚUMem, zawsze mówił mi, żebym uciekała jak najdalej od K-c. Podobno w Zabrzu jest o niebo lepiej.
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: gajuss19 »

A powiedzieli Ci moze dlaczego tak jest?

Bo ja zawsze myslalem ze wlasnie w Katowicach jest lepiej bo tam jest sie ciezej dostac a nie wiem jaka jest roznica w studiowaniu itd. Planuje zlozyc i tu i tu. Moze gdzies mnie zechca
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Mówią, że w Katowicach strasznie gnoją, że atmosfera okropna, wyścig szczurów, itd.
Rzeczywiście, w Kato było o kilka pkt wyżej, niż w Zabrzu.
Na ŚUMie jest tak, że jeśli chcesz na lekarski, składasz tylko raz podanie (elektroniczne, a w razie dostania się - papiery) i listy są wspólne na oba lekarskie - w Kato i Zabrzu.
No i niestety mogą przenosić studentów z Kato do Zabrza i odwrotnie, w razie wyczerpania limitów miejsc.

Poczytaj więcej na stronie ŚUMu.

fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: fabiolkaa »

Miałam 171 i to wystarczyło bym dostala się z pierwszej listy.szczerze mówiąc to wynik był dla mnie zdziwieniem z biologi z której sobie wyliczyłam z przykładowych odp nie więcej niż 75 % dostałam 83 % a z chemii gdzie liczyłam na 86 % miałam 88 % więc podchodźcie z rezerwą do waszych wyliczeń i bądźcie dobrej mysli
W zasadzie składałam do Katowic ale potem dzięki Bogu przerzucono mnie do Zabrza.
Co złego w katowicach .w zasadzie to nie za bardzo powinnam sie wypowiadać bo tam nie studiuję. ale warto poszperać tu na forum i poczytać conieco
W Zabrzu jest przyjemnietzn trza się uczyć i to sporoale jakoś zawsze się idzie na te zajęcia z uśmiechem asystenci (ci moi przynajmniej) są bardzo wporządku.osobiście nigdy nie doznałam jakiejkolwiek niesprawiedliwoiści szczególnie anatomia ja podobno mam tego najgorszego z możliwych a i tak uważam te zajęcia za najbardziej ciekawe i najbardziej je lubię szef katedry prof. Ślusarczyk to człowiek dusza. otwarty na studentów to samo adiunkt Krową tej uczelni jest biofizyka t to jest zło w czystej postaci jednak wszystko jest do przejścia Jeśli chodzi o rozrywki. no cóż punktem centralnym jest akademik gdzie w piątki jest bardzo wesoło szczególnie na 3 piętrze i na majorce (balkon na 2 piętrze) poza imprezami w akademiku nic ciekawego na Rokitnicy sie nie dzieje.no czasami dzik może pogonić
Ogólnie to po pierwszym półroczu wyleciały 4 cosoby chyba - w tym tylko jedna co nic nie robiła, jedna ze względów zdrowotnych a 2 zrezygnowały. jeśli włoży sie taką większą odrobinę wysiłku i ma sie troche szczęścia te studia na serio mogą być przyjemne
Jakby były jeszcze jakieś konkretniejsze pytania to pisać w miarę możliwości odpowiem.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Fajnie byłoby dać się tak pozytywnie zaskoczyć, jak Ty
jedna ze względów zdrowotnych
Tę jedną to znam Jest moim podstawowym źródłem informacji hihi

Konkretniejsze pytania.
Ok
W Kato jest troszkę wyższy próg. Teoretycznie nie powinno więc być problemu z przeniesieniem z Zabrza do Kato, jeśli nie ma się nie-wiadomo-jakich wyników, prawda?
Składam do Zabrza i nie chcę się obudzić w Kato.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości