Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: biologiczka90 »

czesc,pytanie juz studiujacych medycyne. Wy to wiecie najlepiej.Wiadomo,ze potem jest tyle nauki,ze nie wiadomo za co sie zabrac.moze warto byloby juz sobie cos poczytac?Do lipca siedze w domu i nudze sie wiec moglabym juz cos przyswoic:P ot tak poczytac sobie.
Co proponujecie? lacinskie nazwy? albo cos

Pewnie powiecie abym zaczela korzystac z wakacji,uwierzcie,bede korzystac ale w lipcu dopiero

Czekam na odpowiedzi! aha ja startuje na stome ale wypowiedzi ludzi z leku tez mile widziane
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: vahti »

Ja startuje na lek i biotechnologie, więc kupiłem sobie biochemie stryera, jako że czeka mnie conajmniej dwa miesiące nudy.
Ale co kto lubi.
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: biologiczka90 »

No wlasnie,na razie nie chce inwestowac zbyt w drogie ksiazki,bo nie wiaodmo czy dostane sie ale wiedza nikomu nie zaszkodzila,wiec jesli nawet nie dostalabym sie,to zawsze moze sie przydac nie chodzi mi o kucie wszystkiego teraz.ot tak,poczytac sobie zeby potem bylo latwiej ,bo kazdy wie ze trudno jest.Moze ta lacine,albo angielski?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Medycyna Lwów »

najpierw się dostań, bo większość się jednak nie dostaje.

A w wakacje sobie odpocznij, bo nauka czegokolwiek przez wakacje nie będzie miał sensu. Jak byś się chciała uczyć kości widząc je tylko w atlasie ( o ile go sobie wpierw kupisz)? Nadgorliwość gorsza niż faszyzm.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: rigor mortis »

Zacznij się uczyć anatomicznych nazw łacińskich, odpowiedników angielskich, warto znać także niemieckie Na wejściu masz sprawdzian ze znajomości łaciny klasycznej, do tłumaczenia teksty Cycerona, etc. No i bez obycia w anatomii, histologii i biochemii nie ma co iść na te studia, bo się nie wyrobi z materiałem. Jeśli myślisz o wychodzeniu raz na pół roku gdzieś na imprezę, to warto się nauczyć już jednego tomu Bochenka - potem jest łatwiej.

I nie słuchaj Kamila, on tak mówi, by się nie uczyć, by sobie odpocząć w wakacje. Widzisz, on tak robił i co? Teraz ma same poprawki i komisy, a anatomia się będzie za nim ciągnąć do końca roku.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Korczaszko »

już lepiej poucz się angielskiego, języka nigdy za wiele, a takiej anatomii wg mnie nie będziesz się umiała uczyć - poczytanie tego nic nie da, a skoro nie będziesz się umiała uczyć to zaczniesz dziobać wszystko jak leci a to nie ma sensu ] taka nauka na sucho jest do d.
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: tom_ek »

czesc,pytanie juz studiujacych medycyne. Wy to wiecie najlepiej.Wiadomo,ze potem jest tyle nauki,ze nie wiadomo za co sie zabrac.moze warto byloby juz sobie cos poczytac?Do lipca siedze w domu i nudze sie wiec moglabym juz cos przyswoic:P ot tak poczytac sobie.
Co proponujecie? lacinskie nazwy? albo cos

taka mała szydera z perwerą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Medycyna Lwów »

rigor mortis pisze:I nie słuchaj Kamila, on tak mówi, by się nie uczyć, by sobie odpocząć w wakacje. Widzisz, on tak robił i co? Teraz ma same poprawki i komisy, a anatomia się będzie za nim ciągnąć do końca roku.
po co mnie wydałeś D. Na początek jak tak bardzo chcesz ro przeczytaj rozwój czaszki, zaczynając od czaszki rekina
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Korczaszko »

rigor mortis pisze:anatomii, histologii i biochemii
zapomniałeś o farmakologii i wszelkiego rodzaju patach D
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: justina89 »

Nie rozumiem dlaczego wylecieliście z taką kpiną do dziewczyny. Cały czas klepane jest na forum, że dużo nauki zarówno na farmacji, stomatologii, lekarskim czy weterynarii a jak ktoś zapytał czy można zrobić coś w wakacje żeby sobie chociaż w minimalnym stopniu pomóc to na wielkie żarty niektórym się zebrało.
Wiadomo, że nie nauczysz się wszystkiego w wakacje a potem luz, ale jakoś zacząć na pewno można i dlatego podejrzewam padło to pytanie od biologiczki90.
Ja też bym się chętnie dowiedziała co zrobić, żeby potem nie obudzić się w październiku z przysłowiową ręką w nocniku.
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: biologiczka90 »

dostac sie to raczej sie dostanę,bo po wczorajszej rozmowie z rodzicami stwierdzilismy,ze jakby co to pojde na platne:]

Tak czy siak, mowcie co chcecie smiejcie sie

Ale tak sobie pomyslalam,ze studenci medycyny najlepiej wiedza,ze latwo nie jest i noce zarywaja zeby jak najwiecej sie nauczyc,a wiem ze pierwszy rok jest najtrudniejszy
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: rigor mortis »

A skąd wiesz, że pierwszy rok jest najtrudniejszy?
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: biologiczka90 »

Z rozmow ze studentami podczas dni otwartych :] nie wiem ile w tym prawdy ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości