Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Siłaczka
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 14:17

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Siłaczka »

Hej,również mam nadzieję na Zabrze.Czytam forum i widzę,że nie jest tam źle.no ale najpierw trzeba się dostać.Byłam z grupą przyjaciół (też wybierają się do Zabrza) obejrzeć miasto i ośrodek na Rokitnicy.Super,zielony ogród ,uśmiechnięci studenci,rodzinna atmosfera.Prawdę mówiąc chcieliśmy zobaczyć akademik ale nas nie wpuszczono.za akademikiem boisko i przystojniacy w trampkach biegający jak beztroskie dzieci (kilku obłędnie przystojnych ).Cuż mam tylko nadzieję,że zawitam tam w październiku.
Składam do Zabrza na lekarski i stomatologię oraz na wymarzony niegdyś woj-lek do Łodzi.(A profilaktycznie na farmację)Mam nadzieję,na ok.170 pkt.
olciak89
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2009, o 11:22

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: olciak89 »

Omykowa, faktycznie, obudzenie się w Kato zakrawa na scenariusz do filmu grozy Faktem jest, że wydział jest koszmarny.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

Mam złe przeczucie, że Zabrze będzie czarnym koniem rekrutacji .
1) miła atmosfera
2) finaliści z: maty, fizy, chemii i bioli mają wstęp bez rekrutacji. Czuję,że będzie około 179 punktów na 1 liście i będzie pozamiatane
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: gajuss19 »

No co ty:) 179 Ja jestem pewny ze bedzie 185 i to nie pierwszy prog ale ostateczny na wiekszosci uczelni. I bedzie pozamiataneltlol
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

No panooowie, bez takich proszę
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: dzoners »

I myślicie, że ci wszyscy finaliści pójdą do Zabrza, mając do wyboru inne uczelnie, na które też będą z miejsca przyjeci ?

Ta uczelnia jest moim priorytetem, tylko dlatego, że dojadę tam 1 autobusem i to w 20 minut niecałe Tam nawet nie ma już stołówki studenckiej, więc plecak kanapek trzeba brać, bo w okolicy uczelni baru nie uświadczysz
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: Arnold »

Zabrze to też mój priorytet, bo mam najbliżej. Jednak uczelnie przyjmują bez rekrutacji najczęściej laureatów a nie finalistów.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: omykowa »

Naprawdę? Kanapki to nic, ale będę musiała zainstalować w torebce lodówkę na colę
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: fabiolkaa »

Wcal że nie w tym miesiącu otworzyli nam stołówkę
gdzie idzie zupkę za 3,50 zł kupić - bardzo bardzo dobrą
Kanapki można też zakupic i koktail truskawkowy D
Ahhh pięknie jest ^^

ps: ci przystojni chłopcy na boisku to prawdopodobnie ratownictwo było
u nas z mężczyznami to ubogo raczej P
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: formica »

Arnold pisze:Zabrze to też mój priorytet, bo mam najbliżej. Jednak uczelnie przyjmują bez rekrutacji najczęściej laureatów a nie finalistów.
Właśnie to jest ból- nigdzie indziej nas nie chcą Ale nie martwcie się bo jak tylko się dostaniemy gdzie indziej to szybciutko zabierzemy papiery z Zabrza i ostateczny próg wcale nie będzie jakiś kosmiczny
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: dzoners »

a Lublin to co? Tam też przyjmą was od razu.
Chociaż w sumie nie wiem co bym wybrał, gdybym nie był z Zabrza i miał do wyboru je i Lublin. Pewnie złożyłbym do Wrocka i asekuracyjnie do Zabrza

Otworzyli stołówkę O Pewnie pozyskali fundusze unijne d
Nie wiedziałem, ale ostatni raz byłem tam chyba z 2 miesiące temu
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: justina89 »

Prawda jest taka, że wiele osób traktuje ŚUM jako wyjście awaryjne co nie ukrywam bardzo mnie cieszy, a więc pierwszą listę należy przyjąć brdzo, ale to bardzo lajtowo. Na pewno połowa jak i nie więcej wykruszy się przy 2 liście. Nie oszukujmy się ale ludzie którym nie zależy na miejscu ale na kierunku i renomie uczelni nie będą pchali się na ŚUM drzwiami i oknami tylko wybiorą Kraków, Wrocław czy Warszawę. (wcale się nie dziwię, gdybym była troszeczkę bardziej zdolna to zrobiłabym to samo). Zaraz ktoś mi zarzuci, że uważam tych studiujących na ŚUM za mniej zdolnych - w żadnym wypadku, ale nie ukrywajmy, że prościej się tam dostać niż np. na PAM. Już pomijam tych co idą na ŚUM bo po prostu mają najbliżej i nie chcą do innych miast iść lub ich na to nie stać, są różne powody.

Ja tam wolałabym do Katowic bardziej niż do Zabrza ale gdziekolwiek mnie zechcą będę równie szczęśliwa.
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Kto na ŚLUM po maturze w 2009r?

Post autor: gajuss19 »

patrzac po progach nie widac zeby na PAM bylo sie trudno dostac, a to co zrobil w tym roku nie swiadczy o nim dobrze! A to ze na SUM jest sie latwiej dostac to wg mnie dlatego ze bardzo duzo osob ma tam bardzo daleko. Lublin, Warszawa, Gdansk, Bialystok i inne sa blizej i latwiejszy dojazd. Material jest wszedzie taki sam wiec jezeli ktos sobie radzi w Zabrzu to jest tak samo zdolny jak ten kto sobie radzi w Krakowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości