Co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Lilis
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2008, o 13:36

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: Lilis »

Sunflower77 pisze:
Rzeczywiście Ziemianie wykarmi takiej masy ludności,
Na pewno wykarmi, juz teraz nie byłoby problemu głodu gdyby państwa które mają za duzo żywności i sie marnuje, wyrzuca chleb i codziennie kupuje świeży (sklepy) to wystarczyłoby dla biednych państw. Problem jest w tym, że nikt chyba nie jest w stanie utrzymywać innych państw, organizacje próbują rozwiązać ten problem na zasadzie wędki a nie ryby. I tak to może się kręcić w kółko
Wybacz, ale obawiam się, że bardzo krótko by się kręciło. Biedne państwa potrzebują bardzo silnej zmiany mentalności - jeśli dostają więcej żywności, to się bardziej rozmnażają. Nie robią zapasów, nie gospodarują zapasami, tylko je przejadają aż znowu zabraknie. To raczej błędne koło. Niestety nie są to tylko moje wymysły, po prostu tak to działa obecnie.

Sunflower77 pisze:
A jeśli chodzi o potencjał Ziemi na produkcje rolną, to prawda ze juz niewiele zostało wolnej przestrzeni na poszerzanie produkcji, ale o wiele bardziej efektywne i opłacalne jest intensyfikacja produkcji (odpowiednie stosowanie nawozów, bo nieodpowiednie powoduje wyłajawianie gleb, mechanizacja itp) i stosowanie nowych odmian, niż poszerzanie areału. I na tym należy opierać produkcję rolną.
Jednego w tym wszystkim nie rozumiem - skoro jest nadprodukcja żywności, to dlaczego nadal produkcja żywności jest niemalżehurtowa". Dlaczego nie wspiera się lokalnej działalności rolniczej opartej o ekologiczne sposoby hodowli roślin i zwierząt? Owszem, taka produkcja jest wolniejsza i w jej wyniku powstaje mniej żywności, ale skoro i tak jest jej nadmiar to w czym problem.

Na marginesie żywności - próbowałam ostatnio kupić jajca klasy 0. Mission impossible.
marmal
Posty: 9
Rejestracja: 2 maja 2008, o 07:59

Re: co powinniśmy zrobić w dziedzinie ochrony środowiska

Post autor: marmal »

W Chinach jest polityka jednego dziecka, na wsiach kobiety się tam sterylizuje.Narodziny dziewczynki nie są przyjmowane z radością,ponieważ z chłopca byłby większy pożytek, praca na roli etc.(a ponadto wiadomo przecież jakie prawa,lub właśnie ich brak mają kobiety w Chinach).
Bio
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2009, o 12:20

Działania na rzecz ochrony środowiska - ogólniki

Post autor: Bio »

Witam!

Mam problem w określeniu działań na rzecz ochrony środowiska w dziedzinach:

a) prawodawstwo
b) edukacja prośrodowiskowa
c) rolnictwo ekologiczne
d) produkcja bezodpadowa
e) uprawa krajobrazu

Nie chodzi mi, żeby ktoś za mnie napisał wszystkie działania, lecz chodzi mi o podanie głównych tematów tych dziedzin, bym sam mógł je opisać.

Proszę o pomoc, ponieważ nie mam pojęcia jakie to mogą być działania.

Z góry bardzo dziękuje.
GrzecznyMisio
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2008, o 22:22

Re: Działania na rzecz ochrony środowiska - ogólniki

Post autor: GrzecznyMisio »

edukacja prośrodowiskowa

Akcje ekologiczne dla młodzieży ze szkół, np. sprzątanie świata,
Wycieczki do Parków Narodowych, Korzystanie ze ścieżek edukacyjnych, udział w Konkursach o tematyce ekologicznej
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Działania na rzecz ochrony środowiska - ogólniki

Post autor: malwka »

Rolnictwo ekologiczne to uprawa roślin i hodowla zwierząt bez wspomagania sztucznymi związkami chemicznymi.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Działania na rzecz ochrony środowiska - ogólniki

Post autor: Sunflower77 »

a) prawodawstwo

np polityka ekologiczna państwa, Ustawa Prawo Ochrony Środowiska, ustawa o ochronie przyrody, Prawo Geologiczne i Górnicze, Prawo Wodne, ustawa o odpadach itd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości