Jak zdać rozszerzoną maturę z chemii??

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Chemiks
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2006, o 12:12

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Chemiks »

Zestaw podrznikw Pazdro - polecam b. dobra pozycja
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Gosiaczek »

kupić sobie dużo książek i zakuwać innej rady nie ma
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: ziomalka »

Gosiaczek pisze:kupić sobie dużo książek i zakuwać innej rady nie ma
zgadzam sie z przedmówczynią

ale ja sama na poczatku liceum nie przepadałam za chemią a treraz ja wprost uwielbiam i to dlatego, że miałam wspaniałego korepetytora . jednak dobre podejście do przedmiotu może zmienić nastawienie człowieka do danej dziedziny nauki .

pozdrawiam i życze wytrwałości w nauce chemii do matury, bo bez uporu i zawziętości chemii dobrze ( na poziomie rozszerzonym ) zdać nie można

Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Vinci »

jednak dobre podejście do przedmiotu może zmienić nastawienie człowieka do danej dziedziny nauki .
masz 100% racje, ja chemia zainteresowem sie wczesnie, juz w gimnazjum, nauczycielka bla z powolania a nie z koniecznosci, kobieta potafila tak ciekawie prowadzic lekcie i umiejtnie wytlumaczyc wszystko ze nie trzeba bylo sie juz w domu uczyc. Jesli chemia raz wejdze w krew to pozniej jest o wiele łatwiej sie jej uczyć
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: kasik »

ja w tym roku rozsz. zawaliłam ale z własnej głupoty i zmęczenia
bo już nie wytrzymałam po podstawowej
i to co miałam dobrze poprawiłam na źle
bo wydało mi sie to za proste jak na rozszerzony
no i tak to jest

gdybym nie poprawiła co miałam dobrze to pewnie z rozsz. miałabym taki sam wynik jak z podst . czyli 96 %
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: rabbit »

kasik pisze:podst . czyli 96 %
dużo. Możesz mi powiedzieć jakich książek korzystałaś ?
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: kasik »

cytuje tu swoją wypowiedź z innego tematu

ja mam maturalnie , że zdasz , zbiór zadań pazdry , zbiór do chemi organicznej i nieorganicznej - Matysiakowej , książki do wszystkich klas starego lo - są naprawde o niebo lepsze od tych naszychlt TAK SZCZERZE TO NIE MAM ANI JEDNEJ KSIĄŻKI DO CHEMII DO NOWEGO LO , bo prawie sie z książek nie uczyłam , bo miałam genialnego chemika , który nam wszystko wykładał , nawet w materiał na studia czasem wchodził
żadne książki nie były potrzebne , no ale fakt , że co roku ma 2 lub 3 olimpijczyków o czymś świadczy

a na prywatnych lekcjach z nim robiłam wszystkie zestawy maturalne jakie tylko są na rynku , no i jakich nie ma nawet
nie wiem czy wypada sie chwalić hehe no ale powiem wam i reklame mu zrobie
moim chemikiem jest jak zajrzycie do MATURALNIE , ŻE ZDASZ
na pierwsze strony OD AUTORÓW
to w ostatniej linijce pisze AUTORZY DZIĘKUJĄ RECENZENTOWI PANOWI x .
to właśnie ten facet X był moim chemikiem w LO
i chwała mu za to , że jest i chce mu sie nas uczyć
bo tylko dzięki niemu wiem co wiem
powodzenia w nauke
klikaaconiemozna

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: klikaaconiemozna »

W chmi najwaŻniejsza jest systematyczność ale myśle Że duŻo zaleŻy od nauczyciela. NajwaŻniejsze są włąsne chęci i rozwiazywanie zadań najlepiej pod okiem kogoś zdolniejszego bo gdy nie umiemy rozwiazać jakiegoś zadania zaraz się zniechęcamy wiec zamiast :arrow: troche pomyśl :twisted: a bedzie :yahoo: cudownie
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Marta »

Heh to prawda. Musi byc ktoś kto nas naprowadzi na właściwą drogę i zarazi nas swym zapałem Miałam w gimnazjum super nauczycielkę, ale w liceum dostałam inną, która zniechęciła wszytskich (prawie wszytskich p) Chcę teraz wznowić naukę chemii:) tzn. bardziej się do niej przyłożyć
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jak zdać rozszerzonĄ maturę z chemii??

Post autor: Korczaszko »

chemik-praktyk pisze:podstawy chemii dla kandydatów na wyższe uczelnie Pazdro, ale poszukaj na Allegro zamiast kupować nowego z dwóch przyczyn:
* na Allegro taniej,
* w nowym jest braku wielu tematów
czy te działy, które są opuszczone są potrzebne do nowej matury? może dla tego są opuszczone, bo nie są potrzebne.

na razie zależy mi żeby zdać maturę, więc na rzeczy ponad program nie chce mi se tracić czasu.
Mariano
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2008, o 15:04

Re: Jak zdać rozszerzoną maturę z chemii??

Post autor: Mariano »

Witam mógłby mi ktoś polecić jakieś konkretne podręczniki do chemii rozszerzonej po których mógłbym sprawnie przejść do rozwiązywania zadań .
W szkole miałem chemie podstawową dlatego potrzebuje książek z tematyka rozszerzoną.Szukam takiego podręcznika gdzie wszytko było by porządnie wytłumaczone najlepiej na jak największej ilości przykładów abym mógł się tego nauczyć bez pomocy korepetytora .Oczywiście to wszystko po to aby zdać maturę .
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] Jak zdać rozszerzoną maturę z chemii??

Post autor: Batha »

Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Jak zdać rozszerzoną maturę z chemii??

Post autor: Orchidea »

Trochę myślę nad wznowieniem nauki chemii,tylko nie wiadomo za co się zabrać,od czego zacząć.Chemię ostatnio miałam w 2 klasie liceum z nauczycielem,który nic nie tłumaczył.Czy w ogóle istnieje szansa aby przejść roz.materiał do maja.Wiadomo,że wszystko zależy od człowieka i jego predyspozycji.Bo jest tak,że albo to się umie albo nie.W takim przypadku jeśli zdecyduję się zacząć naukę od zera-to jakie materiały będą przydatne na początekZwykłe podręczniki? Przydatna byłaby też książka z zadaniami i rozwiązaniami.Podobno zbiór zadań z chemii K.Pazdry jest niezły.Może warto spróbować zdać dodatkowo chemię-jak nie teraz to za rokewentualnie jeśli nie będzie widać żadnych efektów,to dać sobie spokój
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości