REKRUTACJA 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Martini18 »

KuBuS pisze:to ze progi beda duze wypisywalem juz wczesniej madralo i wcale nie czuje sie pewniem ale nie panikuje tak jak Ty, na sile probujesz sobie udowodnic ze progi nie beda takie wysokie. ale ok to Twoje zdanie i koniec tematu. pogadamy we wrzesniu.
Kubusiu, po samym nicku na forum, widać, że masz o sobie zbyt wysokie mniemanie.

Niby dlaczego progi mają być aż tak drastycznie wysokie? Podaj mi jakiekolwiek argumenty.
To może ja ci podam argumenty, które zaświadczą o tym, że progi mogą być niższe:

1. Mniej osób zdawało maturę z biologii i chemii w tym roku.
2. Wiele uczelni zrezygnowało z fizyki rozszerzonej.
3. Minister Zdrowia zarządził większą ilość miejsc na niektórych uczelniach.
4. Matura wcale nie była taka łatwa. Jeśli chodzi o poziom to był średni.

Uwierz mi, ja też jak wyszedłem z biologii, stwierdziłem że była banalna i po prostu ją wyśmiałem. Potem troszkę pomyślałem i stwierdziłem ze zrobilem pełno błędów.

P.S Ja nie mam żadnych kompleksów i Ci nie zazdroszczę, skoro jesteś taki pewny siebie to sobie bądź. Powodzenia
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: gajuss19 »

na sile probujesz sobie udowodnic ze progi nie beda takie wysokie. ale ok to Twoje zdanie i koniec tematu. pogadamy we wrzesniu.[/quote]


Nikt na siłę sobie nic nie udowadnia. Progi będą tak wysokie jak rok temu, nikt nie śmie twierdzić że będą niskie. Za to ty próbujesz sobie udowodnić że będą strasznie wysokie i podajesz jakieś progi z kosmosu, które być może gdzieś będą przy pierwszej bądź drugiej liście ale nie ostateczne. Tylko dwie uczelnie więcej są bez fizyki i w sześciu uczelniach mają być progi ponad 170? A Szczecin Warszawie niemal dorówna? Ok powiedziałeś swoje zdanie, my swoje i koniec. Ale zauważ że ty jedyny twierdzisz że matura była taka banalna i każdy będzie miał dużo punktów.

Miejmy nadzieję że progi będą jak najniższe aby w razie gorszego wyniku też mieć szanse się dostać
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Asillith »

Ludzie uspokójcie się:) Dopóki nie pojawią się pierwsze listy nie ma co mówić jakie będą progi. Powstrzymajcie się od złośliwości wzajemnej. Matury były proste ale złapią ludzi na głupich błędach bo łatwo usypiały czujność:) A dogryzaniem sobie nie zrobicie już nic.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Mårran »

Najlepiej w ogóle nic nie mówić, zanim nie pojawią się OSTATECZNE listy. Często gęsto jest tak, iż pierwszy próg jest kosmiczny, a potem spada i to na niektórych uczelniach więcej, a na niektórych mniej. Zależy to od wielu rzeczy: dwie uczelnie zniosły fizykę, doszedł Olsztyn, który w zeszłym roku właściwie się nie liczył, bo pierwszy rok, wyników z matury nie da się przewidzieć itp.

PS nie ma już Akademii Medycznej, tylko Gdański Uniwersytet Medyczny
Pani Buka
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: KuBuS »

no pani Kardiolog ma racje aczkolwiek swoja opinie mozna miec, i ja mysle ze PROGI BEDA WYSOKIE, przykro mi ze kogos boli moje zdanie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Acetylocholina »

czy można się logować jednocześnie i na lekarski i na stomatologię
czy przed zakończeniem rejestracji elektronicznej trzeba dostarczać jakies dokumenty
będę wdzięczna za info :)
Muczaczos
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 23:07

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Muczaczos »

można.
przed zakonczeniem chyba dowod wpłaty opłaty rekrut. i wydrukowany formularz.

POZA TYM: FAQ i czytać ze zrozumieniem jak na absolwenta liceum przystało, tam jest wszystko wyjaśnione dokładnie
magda508
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 09:30

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: magda508 »

wie ktoś może kiedy (tzn. czy w soboty też) i w jakich godzinach otwarte jest biuro rekrutacyjne? na stronie GUMu nie ma informacji na ten temat. Z góry dzięki
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:44

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: kinky »

w sob i niedziele jest zamknieta:(
Vanillia
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:46

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Vanillia »

Czy wie ktoś może , co się dzieje jeśli nacisnę :wypełnij nowy formularz rejestracyjny ? mogę w ten sposób zapisać się na kolejny kierunek czy po prostu to jest sposób żeby poprawić ten formularz co już mam zapisany wiem, jest w instrukcji napisane ale nie zabardzo zrozumiałam .
Dziękuję za wyjaśnienie
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Lenka »

Vanillia pisze:wypełnij nowy formularz rejestracyjny ?
Wtedy zapisujesz się na jakiś drugi kierunek
Vanillia pisze:żeby poprawić ten formularz co już mam zapisany
Nie możesz dokonywać zmian w zapisanym już formularzu. Jeśli jakieś pola zostały źle wypełnione, to wtedy musisz skontaktować się z Uczelnianym Biurem Rekrutacyjnym i poinformować ich o nieprawidłowości danych, a wtedy osoba zajmująca się tym, zmieni, to co jest źle na dane poprawne.
magda508
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 09:30

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: magda508 »

Czytałam gdzieś, że jeśli zrobi się błąd w wypełnianiu formularza należy po prostu złożyć nowy, tym razem już poprawnie i będzie brany pod uwagę ten świeższy po prostu złożysz później ten dobry i to za niego wniesiesz opłatę rekrutacyjną
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: REKRUTACJA 2009

Post autor: Lenka »

A no tak, faktycznie:
8. Po zapisaniu formularza rejestracyjnego na jakieś studia kandydat nie ma już możliwości samodzielnego wprowadzenia w nim żadnych poprawek.

9. Jeśli pomyliłeś się wypełniając formularz rejestracyjny na studia, to kliknij w systemie rekrutacji on-line na niebieski linkltZłóż nowy formularz rejestracyjny i WYPEŁNIJ NASTĘPNY FORMULARZ – tym razem bezbłędnie
Po prostu Twój poprzedni (błędny) formularz nie będzie przez nas brany pod uwagę (ponieważ nie prześlesz do nas papierowej wersji tego formularza ani opłaty rekrutacyjnej związanej z w/w błednym formularzem).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości