Pilne potrzebna pomoc

amd18
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2008, o 00:48

Pilne potrzebna pomoc

Post autor: amd18 »

Mam 3 miesięcznego kotka dostałam go niedawno pierwotny właściciel twierdzi że kotek był badany przez weterynarza ,który stwierdził , że z kociakiem wszystko ok od jakiegoś czasu marianek dostaje biegunki zrobi 2-3 razy normalną kupe potem nie czasem jest na odwrót (boję sie ,że się odwodni) początkowo myślałam że daje mu złe mleko zmieniałam nic nie pomogło nie wiem co sie dzieje. kupka marianka czesto jest nie tyle ze bardzo miękka co czasem nawet płynna(zupełnie płynna ) kotek nie wygląda na chorego bawi się skacze tuli się bardzo co mu może być czy ktoś z was miał taki problem pomocy może mój kotek cierpi może powinnam iść z nim do lekarza aha zapomniałam dodać że mimo biegunki kotek rośnie staje sie coraz zwinniejszy i silniejszy
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: olaś »

Zastanów się jakie jedzenie mu podajesz i co mogłoby zaszkodzić.Idź po rade do weta, na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: Pablo »

Najlepiej udać się do weterynarza który przepisze jakieś leki może nawet zrobi badanie kału na obecność pasożytów bo to również jest czasem przyczyna biegunek (tak miała moja sąsiadka ze swoim kotkiem).
I co mu dajesz do picia i jedzenia?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: yeast »

A mleko dajesz dla kotów czy krowie?
amd18
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2008, o 00:48

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: amd18 »

daje mu sucha karme dla kotow ktos doradzil mni tez podanie mu kaszy ugotowanej i rozdrobnionej z mokra karma do picia dostaje mleko krowie oczywiscie (co nie moze mu szkodzic wszystkie koty z gospodarstwa moich dziadkow pily takie i nigdy nie mialy sie lepiej umowie sie do lekarza na poniedzialek dzieki:)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: yeast »

amd18 pisze:picia dostaje mleko krowie oczywiscie
No i tu może być problem - mleko krowie u kotów wywołuje właśnie biegunki.
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: Asiulak »

zmień kotu mleko na bezlaktozowe takie dla kotów. koty nie tolerują mleka krowiego ponieważ zawiera ono laktoze której nie trawią i przez nie zwykle mają biegunki. być może nie zauważyłaś tych biegunek u innych kotów ponieważ zapewne nie widzisz jak się załatwiają.

Pozdrawiam.
amd18
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2008, o 00:48

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: amd18 »

no to zaqnim pojde do lekarza zmienie mu mleko jesli nie pomoze wtedy zaprowadze go do specjalisty
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: Tahtimittari »

Ja radzę iść od razu,bo to młody kotek, jeśli to trwa długo może się odwodnić? wiesz jak sprawdzić,czy jest odwodniony? Naciągnij na karku skórę, jeśli szybko wraca do takiego stanu jak była to ok, a jeżelizostaje to już jest problem.
Mój kotek miał właśnie problemy z mlekiem [drugi, dorosły nie ma, pije od czasu do czasu], uwielbia je, a tego bezlaktozowego się nie chwyta : P Także niestety, jeden smakołyk z diety mu odszedł.
PaUlinuŚka
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, o 15:21

Re: Pilne potrzebna pomoc

Post autor: PaUlinuŚka »

Biegunka to nic innego, jak częste załatwianie się kota, przy czym odchody są w postaci płynnej lub półpłynnej. Zazwyczaj jest ona spowodowana wynikiem nieprawidłowego żywienia, ale może wynikać również z infekcji wirusowej i niewydolności układu pokarmowego. W wypadku biegunki pozbaw kota pokarmu na 24 godziny i podawaj jedynie wodę do picia. Możesz również podawać sulfaguanidynę. Gdy po tym czasie objawy ustąpią, możesz stopniowo podawać zwierzęciu pokarm stały. Najlepiej zacznij od gotowanego kurczaka. Dopóki kot nie będzie całkowicie wyleczony, lepiej wyklucz z diety produkty mleczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość