Problem z szynszylem

bartek8805
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2009, o 06:46

Problem z szynszylem

Post autor: bartek8805 »

Witam.

Mam problem z moim szynszylem, od około trzech dni mało je i prawie wcale nie wydala kału. Kolejna martwiąca mnie sprawą jest drapanie się po nosie połączone z kichaniem albo może bardziej takim krótkim piskiem a potem tak jakby coś mamrotał pod nosem". W wcześniej zdarzyło mu się kichać ale to było jednorazowe a teraz robi to dość często, jak zacznie kichać to około 10 razy, potem jak już wcześniej napisałem drapie się po nosie - bardziej wygląda to jakby czegoś szukał w nosku - dość często przy kichaniu trze zębami o zęby co zdarzało się w wcześniej ale rzadziej. Martwi mnie jeszcze fakt gdyż szynszyl siedzi taki smutny z przymrużonymi oczami - lekko senny, gdy go przed wczoraj gdy go wypościłem upatrzył sobie miejsce miedzy fotelami i siedział prawie cały czas ruszył się z stamtąd dopiero gdy go pogoniłem ruszył się troche. Nigdy wcześniej to się nie zdarzało był chętny do zabawy i lubił biegać po pokoju.

Proszę o jakąś rade bo zaczynam się poważnie martwić
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Problem z szynszylem

Post autor: pomorek »

Nie ma na co czekac! Jeszcze dziś do weta
Na moje doświadczone w tym temacie oko - szyszak ma zapalenie dróg oddechowych- na pewno katar, ale obawiam sie ze moze juz byc na płucach
Teraz jest wlasnie okres największej wrażliwości szynszyli- gdy otwieramy okna w mieszkaniu i narażamy je na przeciagi, do tego raz czuja gorąc, raz chłód a to dla nich niebezpieczne.

Natomiast brak kupek moze miec dwie przyczyny- albo typowo zaparcie (jak go karmisz) albo poprostu szyszek nic nie je - normalne przy zapaleniu płuc.
Wiem bo to przeżyłam.
Powodzenia, każda chwila sie teraz liczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości