jak wam poszła matura z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
ka¶ka

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: ka¶ka »

W niektórych zadaniach przydawała się równiŻ wiedza.
Nie sądzisz Że tak jak ty rozwiązywałaś ten arkusz to tak jakbym ja rozwiązała teraz egzamin na koniec gimnazjum? MoŻna załoŻyć Że np. spojrzysz na ten test oczami maturzysty, ale wiedzy jaką posiadasz a raczej jaką zdobyłaś juŻ po maturze nie pozbędziesz się na czas rozwiazywania arkusza, tobie zawsze te zadania będa wydawać się łatwiejsze niŻ przeciętnemu maturzyście.
Pomijam fakt Że zupełnie inaczej rozwiązuje się zadania w domciu a inaczej w trakcie egzaminu.
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Biogen »

Ja swoją maturę z biologii zepsułem. P: 74% i r: 50%.
Wiecie co. zainteresowania, a to co chce sie robić w życiu to dwie różne sprawy. Dlatego nie podejmuję żadnych studiów związanych z biologią. Decyduję się na zdawanie za rok matury z matematyki i fizyki. Chciałbym żeby przywitały mnie mury Politechniki lub UAM-u. Hmmm.

Pozdrawiam.
bagatha

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: bagatha »

Napewno Kaska masz swoja racje, ale nie wolno zapominac,ze nowa matura rownoznaczna jest z egzaminem na studia i w tym swietle poziom rozszerzonej matury byl skandaliczny.
Niestety egzamin= stres i tak jest przez cale zycie, trzeba brac pod uwage zdenerwowanie- to jasne, ale ono wszystkiego nie tlumaczy.
Trzezwo spojrzalam na ten rozszerzony arkusz, wiedza, jaka mialam 2 lata temu. T
a wiedza potrzebna byla tylko w kilku pytaniach, wiekszosc to tylko logiczne myslenie. Oczywiscie, trafilo sie pytania na ktore przy obecnej wiedzy nie znalam odpowiedzi!

No coz, kazdy z nas ma inne spojrzenie na ta mature, do Twoich argumentow dodac fakt sposobu, w jaki nauczyciele oceniaja prace i buduje sie pewien obraz.
Tak czy siak, uwazam,ze nie na miejscu jest mowienie,ze ta matura byla trudna.

pozdrowienia
mil

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: mil »

Ja z kolei zaczęłam przerabiać materiał z biologii 20 dni przed maturą i udało mi się uzyskać 84 % z podstawy i 78 % z rozszerzenia. Więc jednak się da. I nie trzeba przy tym umieć znowu tak wiele.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Gosiaczek »

mil pisze:Ja z kolei zaczęłam przerabiać materiał z biologii 20 dni przed maturą i udało mi się uzyskać 84 % z podstawy i 78 % z rozszerzenia. Więc jednak się da. I nie trzeba przy tym umieć znowu tak wiele.
akurat.
Chyba zaczełas powtarzać
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Sil »

A ja mam takie pytanie: do jakich szkół/klas chodziliście? Same biol-chemy, czy ktoś się wyłamał?
mil

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: mil »

Gosiaczek pisze:
mil pisze:Ja z kolei zaczęłam przerabiać materiał z biologii 20 dni przed maturą i udało mi się uzyskać 84 % z podstawy i 78 % z rozszerzenia. Więc jednak się da. I nie trzeba przy tym umieć znowu tak wiele.
akurat.
Chyba zaczełas powtarzać :)
Nie, zaczęłam przerabiać - o roślinach i zwierzętach (wszystkich) i połowie układów z człowieka nie miałam zielonego pojęcia. Za to mojej kochanej genetyki, ewolucjonizmu i ekologii i cytologii uczyłam się na bieŻąco. no i starałam się myśleć logicznie. Wystarczyło.

Acha. ominęłam jeszcze wszystkie mięczaki, owady i inne takie. I jest git :) Na biologię na UwB raczej się dostanę.
blue_witch

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: blue_witch »

ja po klasie lingwistycznej jestem P
anusia271
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2006, o 10:52

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: anusia271 »

dzisiaj bylam w oke w jaworznie i ogladalam moja prace to myslalam ze im tak krzywde zrobie. punkty polecialy za to ze zrobilam zle tabele albo wykles zaczelam od 0 a nie od 15. albo np napisalam w tym zadaniu w ktorym tzrba wkazaxc roznice miedzy budowa skorki i pedu ze skorka bedu ma aparaty szparkowe ktrorych nie ma na korzeniu a na korzeniu natomasit wystepuja wlosniki i wydawalo mi sie ze to jest oczywiste ze skoro pytaja o ronice to nie trzeba pisac ze w skorce pedu te wrosniki nie wystepuja A JEDNAK! Kolejne punkty leca. zenada:|

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 18:06 ]
kobieta ktora mi tlumaczyla mojebłędy sama przyznala mi racje ale zmienic sie juz nic nie da:| matura wcale nie sprawdza wiedzy tylko liczy sie fart i trafienie w klucz.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Vinci »

Tak to juz jest, farmalności i nic wiecej, w kluczu jest tak to to samo ale innymi slowami juz jest zle ! powini oceniac za to czy uczen wie co pisze a nie czy trafił idealnie w klucz
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: żabka »

bo wedlug nich jak pisze zeby napisac roznice to trzeba jak przyslowiowej krowie na granicy napisac TU JEST a TU NIE MA. A to ze cos jest oczywiste to ich juz nie obchodzi Dla nich nic nie jest oczywiste.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Gosiaczek »

Heh u mnie na sprawdzianach z biologii kobieta też ustala klucz i wg niego sprawdza prace koszmar Teraz widzę że te sprawdziany mają swój sens bo nie oszukujmy do pisania matury z biologii trzeba się przygotować bo jak widac nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie trzeba odpowiedź dobrze ująć
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości