Rekrutacja w AM Lublin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: Acetylocholina »

no ale jak jestes maturzystką to jak masz wpisac numer świadectwa dojrzałości jak go jeszcze nie dostałaś, zresztą aneksy też sie dostaje 30 czerwca, więc na pewno będzie wolne, aby uzupełnić
poziomkakj
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 18:06

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: poziomkakj »

No fakt, masz racje.ok no to zostawiam wolne
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: jagodzio »

Łoo jeruuna Jakie z Was są Sirotki Ja też miałam zdjęcie z zeszłego roku, ale rozmiar nie pasował, więc włączyłam painta Obraz Zmień rozmiar i procentowo sobie wyliczyłam jaką część tego mojego zdjęcia będzie stanowiła ta ich właściwa rozdzielczość. Też miałam zdjęcie więcej niż 50kB, ale włączyłam Picasę, zmieniłam na czarno - białe i mam wielkość 15kB. Wszystko gra i buczy i żadnego fotografa do tego nie trzeba. Jak nie umiecie obsługiwać takich programów, to poczytajcie trochę w necie, dokształćcie się, a nie od razu do fotografa lecicie z taką głupotą Myślę, że by na Was spojrzał, jak na kosmitów. Takie umiejętności się przydają, więc warto się trochę pomęczyć
A ten UM w Lublinie, jest niepoważny, że chce to zdjęcie teraz
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: marzenka »

I ta rozdzielczość zdjęcia 300dpi - w takiej rozdzielczości to się plakaty na A1 czy A2 drukuje, a nie zdjęcia do legitymacji ]

Głupio z tym zdjęciem, ze to już teraz
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: m0rix »

jagodzio pisze:A ten UM w Lublinie, jest niepoważny, że chce to zdjęcie teraz
Może chcą sie zabezpieczyć np. przed ewentualnym przyjęciem kogoś takiego
1.jpg
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: ewitka_18 »

marzenka pisze:I ta rozdzielczość zdjęcia 300dpi - w takiej rozdzielczości to się plakaty na A1 czy A2 drukuje, a nie zdjęcia do legitymacji ]
Mam właśnie problem z tą rozdzielczością. Byłam dzisiaj dla świętego spokoju u fotografa, zmniejszył mi liczbę kB i wszystko pięknie gra, tylko rozdzielczość zapisał 100 dbi, a oni chcą 300 dpi i jak próbuję wczytać to mi się wyświetla:"Rozdzielczość zdjęcia powinna wynosić: 300 dpi". I co mam teraz z tym fantem zrobić Probowalam zmienic te rozdzielczosc w Irfanview, ale jak zapisuje wychodzi mi stara wielkosc 207 kB, a to jest za duzeehhh oszalec mozna pomoze ktos

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 12:52 ]
marzenka pisze:I ta rozdzielczość zdjęcia 300dpi - w takiej rozdzielczości to się plakaty na A1 czy A2 drukuje, a nie zdjęcia do legitymacji ]
Mam właśnie problem z tą rozdzielczością. Byłam dzisiaj dla świętego spokoju u fotografa, zmniejszył mi liczbę kB i wszystko pięknie gra, tylko rozdzielczość zapisał 100 dbi, a oni chcą 300 dpi i jak próbuję wczytać to mi się wyświetla:"Rozdzielczość zdjęcia powinna wynosić: 300 dpi". I co mam teraz z tym fantem zrobić Probowalam zmienic te rozdzielczosc w Irfanview, ale jak zapisuje wychodzi mi stara wielkosc 207 kB, a to jest za duzeehhh oszalec mozna pomoze ktos
veni vidi vici
Posty: 55
Rejestracja: 28 lut 2009, o 08:44

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: veni vidi vici »

Ja tez zmienialam te dioptrie w tym programie i wyszlo ok, nie wiem czy ty tez tak robilas ale po zmianie dioptrii zmien format pliku, kliknij zapisz i juz. Bynajmniej u mnie tak było
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: Halius »

dpi=dioptrie? o matko. Przy zapisywaniu w irfan view w formacie jpg ustawia się jaka ma być jakość zdjęcia, spróbujcie zmniejszyć np. o 10% i zobaczyć jak tam mają się sprawy z rozmiarem
veni vidi vici
Posty: 55
Rejestracja: 28 lut 2009, o 08:44

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: veni vidi vici »

oj moze sie i nie znam
Człowiek całe życie się uczy
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: m0rix »

Płacić fotografowi za zmianę rozdzielczości/rozmiaru zdjęcia? To tak jakby wynająć sobie kogoś do smarowania chleba, bo jest to za trudna czynność. Najbardziej optymalny stosunek jakości do rozmiaru jest pomiędzy 60-70 ale najlepiej próbować ustawić maksymalna jakość w stosunku do maksymalnej wielkości zdjęcia.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: Acetylocholina »

czy przy dacie otrzymania świadectwa dojrzałości jak ktoś poprawia maturę wpisujecie tę datę z 2008 roku?
Awatar użytkownika
Mimson
Posty: 135
Rejestracja: 8 cze 2009, o 11:19

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: Mimson »

Hej. czy jak w tym roku poprawialam mature to musze wpisywac przy rejestracji termin otrzymania świadectwa maturalnego itd czy moge to uzupelnic przy wpisywaniu numeru aneksu
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Rekrutacja w AM Lublin

Post autor: malllwiśka »

Mam pytanie: czy jeśli chcę się zarejestrować na dwa kierunki, to muszę oddzielnie wybrać każdy kierunek i na każdy z nich otrzymam inny login i inny numer konta

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 21:38 ]
Acetylocholina, tak ja też poprawiam maturę, pierwszy raz pisałam ją w zeszłym roku, więc wpisuję datę - 30.czerwca 2008

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 21:40 ]
Mimson, ja zostawiłam tylko te luki, związane z aneksem- jego numer i datę otrzymania, w zeszłym roku otrzymalam swiadectwo, wiec znam jego numer i date-wiec wpisuje juz teraz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości