wypławki białe...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
baya-bongo
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2008, o 18:35

wypławki białe...

Post autor: baya-bongo »

biorę udział w olimpiadze z biologii, mam zamiar bawić sie na wyplawku białym. wiem juz o nich brdzo dużo ale mam problem- skąd je wziąć? jeszcze nie sprawdzałam w rzece w mojej miejscowości ale skoro żyje on w 2 klasie czystości wód, to mogę miećproblem prawda? i hmmm. nie orientuje sie ktoś moze czy sposóbna wołowinkę na serio działa jeśli chodzi o ich zwabianie

prosze o odp i dziękuje wam wszystkim z góry
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: wypławki białe...

Post autor: fimona »

wyplawka białego znajdziesz praktycznie pod kazdym kamieniem w rzece na biologie przynosilismy ich mnostwo.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: wypławki białe...

Post autor: Korczaszko »

chyba zależy w jakiej rzece. ja wmojej chyba nigdy nie widziałam żywego stworzenia a może nie szukałam
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: wypławki białe...

Post autor: fimona »

no tak, oczywiscie zalezy czy to rzeka ścieków i brudów czy rzeka z wodą
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: wypławki białe...

Post autor: Korczaszko »

a najlepsze jest to, że mamy własną oczyszczalnię ścieków i koniec off topa (nie narażajmy się moderatorom)
Ocellatus
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2008, o 19:59

Re: wypławki białe...

Post autor: Ocellatus »

A właśnie, też mam złapać D. lacteum i mam takie pytanie, w jaki sposób zimuje ten gatunek? W przyszły weekend będę jechał na glinianki we Wrocławiu, w jaki sposób ich szukać? Sporo już o nim czytałem, ale nie mam żadnych praktycznych umiejętności w tej dziedzinie, w końcu wypławek to nie owad
Pozdrawiam
baya-bongo
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2008, o 18:35

Re: wypławki białe...

Post autor: baya-bongo »

dziękuuje hmmm więc wyprawa po mojego Zygfryda i pozostąłych (trzeba jakąś brzdące nazwać powinna sie udać eech. zobaczymy co mi z tego wszystkiego wyjdzie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: wypławki białe...

Post autor: badger »

w jaki sposób zimuje ten gatunek?
po wytworzeniu jaj przetrwalnikowych dorosłe wypławki giną.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: wypławki białe...

Post autor: milka.1985 »

Ocellatus pisze:w jaki sposób ich szukać?
no proponuję zaopatrzyć się w gumowce, albo i wodery - w zależności od głębokości rzeki, do tego jakieś sitko o drobnych oczkach, wiadra i łopatę, aby móc pobierać nią osad denny do wiadra później po pobraniu próbek do wiader, w domu, laboratorium, albo od razu przy rzece, należy ten osad przepłukać wodą na sicie (jak najdrobniejsze oczka) i wybieramy wszystkie makrobezkręgowce bentosowe, które nas interesują do słoika wypełnionego wodą (jeśli chcemy mieć żywe okazy), lub z rozcieńczonym denaturatem (70% - jeśli potrzebujemy mieć je zakonserwowane). mała uwaga - polecam pijawki wkładać do osobnych pojemników, szczególnie, jeśli chcemy mieć makrobentos przy życiu jak najdłużej ^^ ponieważ zdarzało się, że pijawki korzystały z okazji i się najadały do syta ^^ a inne bezkręgowce znikały w żołądkach pijawek
baya-bongo
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2008, o 18:35

Re: wypławki białe...

Post autor: baya-bongo »

hahaha. moja praca została oceniona w tamtym roku i mam z nią wejście na 2 lata więc już cośo tych wypławkach wiem i bynajmniej sitko i osad z dna nie ma z nimi nic wspólnego. Jak ktoś nie ma pojęcia o czym pisze to po co się wymądrza Tylko kolejnym potencjalnym wypławko-szukaczom mieszasz w głowie Po co to?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości