Dziwne zachowanie chomika.

Barthez
Posty: 4
Rejestracja: 9 cze 2009, o 14:51

Dziwne zachowanie chomika.

Post autor: Barthez »

Niedawno kupiłem sobie chomiczka i zaobserwowałem u niego bardzo dziwne zachowanie. Zauważyłem, że aby zrobić kupke nie wychodzi on wcale ze swojego gniazda i robi to pod siebie", a później na tym śpi. Wcześniej próbowałem to troche wybierać, ale nie chce mu codziennie gniazda niszczyć. Jeśli chodzi o siusiu to ładnie i kulturalnie robi to w rogu akwarium, dzięki czemu łatwo mogę to sprzątnąć. Ponadto zauważyłem, że zdarza mu się jeść własne odchody. Czy to wszystko to normalne zachowanie chomików ? Jeżeli to wszystko tak zostawie, to czy chomik nie nabawi się jakiegoś choróbska ? Z góry dziękuje za pomoc.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dziwne zachowanie chomika.

Post autor: WojtekB »

Barthez pisze:Ponadto zauważyłem, że zdarza mu się jeść własne odchody. Czy to wszystko to normalne zachowanie chomików ?
Z tego co się orientuję takie zachowanie nie jest czymś nietypowym

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Koprofagia
koprofagia - bo o niej tu mowa, jest spotykana u roślinożerców o prostszym układzie pokarmowym m.in u domowych pupili (t.j. chomiki, świnki morskie czy króliki). Spotykana jest też często u psów (jednak w tym przypadku zjadanie własnych odchodów przez psy może mieć też inne podłoże).

Na pierwsze pytanie niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, gdyż nigdy nie miałem chomika i nie posiadam konkretnej wiedzy o nich
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Dziwne zachowanie chomika.

Post autor: Korczaszko »

moje chomiki zawsze kupkały gdzie popadnie jak zacznie sikać pod siebie to będzie dopiero dziwne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości