Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: formica »

wow zdało tylko 10% No nieźle Doktorka gratuluję!
palka
Posty: 10
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:02

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: palka »

Cześć to mój pierwszy post tutaj, więc się przedstawię. Jestem Paulina uczę się w 2 klasie lo w bydgoszczy. Zdaje mature w 2010 bio chem RR papiery składam do Bydgoszczy
Powiedzcie mi O CO CHODZI Z NASZYM USTNYM Z POLSKIEGO
Ja w zyciu nie zdam żadnych pytań bo na polskim śpie ( nauczycielka fanatyczka- gada szeptem żeby lekcja była ciekawsza )
robert1209
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:08

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: robert1209 »

Cześc wszystkim mam do was takie pytanie jak są obliczane punkty na maturze bo wogole tego nie łapie. A i jeszcze jedno pytanie patrzyłem na innych stronach w internecie że na medycyne w Zabrzu i katowicach dziennie potrzeba jest 160 pkt i jak ja mam to obliczyć tzw( 80% z rozszerzonej bio i chemi czy jak) Prosiłbym o pomoc
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: persil1991 »

palka
W drugiej klasie się uczysz w sensie. we wrześniu będziesz w trzeciej klasie? Bo jeśli tak to to o czym piszesz Cię nie obejmie.
A jeśli będziesz w drugiej klasie to hmm.


robert1209
maksymalna liczba punktów do zdobycia - 100%
liczba punktów jakie zdobędziesz - x%

np. gdy zdobędziesz 40 punktów z biolii
60 pkt (z biologii roz to jest właśnie max) - 100%
40 pkt - x%
x = 66,6%, co daje Ci 66,6 punktów rekrutacyjnych.
robert1209
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:08

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: robert1209 »

tak we wrześniu ide do klasy maturalnej czyli tak jak mówiłem. na medycyne jest tylko potrzebna matura z biologi i chemii rozszerzona to w takim razie pisze na 80% i mam 80 pkt tak mam racje a ile mozna mieć najwiecej punktów tzw biorą dwa przedmioty maturalne i co jeszcze
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Lenka »

robert1209 pisze:dwa przedmioty maturalne i co jeszcze
dwa lub trzy przedmioty maturalne (zależnie od wymagań uczelni) i czasami proszą o wpisanie wszystkich ocen ze świadectwa, ale tego się raczej nie bierze pod uwagę.
palka
Posty: 10
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:02

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: palka »

[mod] dzięki bardzo
Tkkk będę już w maturalnej bogu dzięki bo co mi tam super zdana maturka z bio i chem jak nie zdałabym polskiego
Varssaux
Posty: 65
Rejestracja: 22 lip 2008, o 11:25

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Varssaux »

Moi mili pewnie wszyscy juz zauwazyli ze Bydgoszcz jednak (Dzieki Bogu ! ) chce rozszerzonej fizyki, a nie do wyboru chemia lub fizyka.

Wiele uczelni rozszerzenie z fizyki sobie podarowało. Jak myślicie jak odbije się to progach w miastach które dalej chcą owej fizyki na poziomie rozszerzonym ? Myslicie ze spadna bo ludzie dowiedziawszy sie o usuwaniu wymogu zdawania fizyki rozszrzonej zrezygnuja z pisania z niej matury czy też wzrosną bo wszyscy fizyke pisac beda i kto ja dobrze zda w mig poleci na te uczelnie ?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

Varssaux, moje zdanie jest takie, że na pewno trzeba będzie mieć sporo punktów z biol i chem, aby się na te uczelnie, na których tylko tego wymagają, a na uczelniach z fizyką progi spadną. Z tego, co widzę po znajomych, to naprawdę mało kto chce zdawać fizykę, ode mnie z klasy prawdopodobnie fizyki nie zdaje nikt lub max. 3 osoby na 32 uczniów (i to uchodzimy za niby dobrą klasę: finaliści itp.). Poza tym na biol-chemach zazwyczaj poziom nauczania fizyki jest daremny i nie ma co się dziwić, że nikt tego zdawać nie chce. A zdawać, żeby zdawać, jak ktoś wie, że ta fiza mu nie idzie, to lepiej odpuścić i porządnie powtarzać biologię i chemię.
Ja zdaję matmę R, bo czuję się w niej dużo mocniej niż w fizyce i mam cichą nadzieję, że w Olsztynie i Łodzi progi nie będą za wysokie. Na Kraków nie ma co liczyć.

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 08:55 ]
Varssaux pisze:Moi mili pewnie wszyscy juz zauwazyli ze Bydgoszcz jednak (Dzieki Bogu ! ) chce rozszerzonej fizyki, a nie do wyboru chemia lub fizyka.
cooooo? na pewno sprawdzałeś na TEN rok?
pokaż linka
ja dostałam maila od nich następującego:
Witam,
informacje niedługo pojawią sie na stronie, odejdziemy od obowiązkowej fizyki rozszerzonej ( tzn ma być do wyboru chemia lub fizyka)
robert1209
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:08

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: robert1209 »

ok a mam jeszcze jedno pytanie czy na medycyne w katowicach jest wymagana fizyka rozszerzona czy podstawa ?
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: garbage »

z tego co mi wiadomo to slum ma tylko biol i chemie.
Awatar użytkownika
Horton
Posty: 22
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 16:46

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Horton »

Varssaux pisze:Tutaj sa zasady rekrutacji na rok akademicki 2009/2010 :
Facet ale nas obowiązuja zasady rekrutacji na rok akademicki 2010/2011
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »


to się nazywa czytanie ze zrozumieniem i rozpisywanie głupot na forum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości