Pożeracze ścian

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Pożeracze ścian

Post autor: arti »

Słyszałem o tym ze małe dzieci z brakiem Ca bardzo często zabierają się za jedzenie tynku ze ścian, zdaje ze to czynność instynktowna, ale ciągle zastanawiam się i nie daje mi to spokoju, skąd nasz instynkt wie ze tynk zawiera Ca?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2009, o 19:32 przez arti, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Pożeracze ścian

Post autor: Jakusz »

Dodam coś od siebie. Z własnego doświadczenia wiem, że ten instynkt jest dość silny u zwierząt. Mogłem się o tym przekonać, gdy pewnego dnia obudziłem się i zobaczyłem WYLIZANĄ dziurę w ścianie (na kilka milimetrów). Dokonał tego mój pies - wtedy jeszcze szczeniak
Crusier
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2008, o 20:22

Re: Pożeracze ścian

Post autor: Crusier »

Ja gdy byłem mały to jadłem kredę
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Pożeracze ścian

Post autor: WojtekB »

JakubikF pisze:Z własnego doświadczenia wiem, że ten instynkt jest dość silny u zwierząt.
Ja mam papużkę falistą, która jak klatka była na szafie (czy to w pokoju czy też w kuchni) często wydziobywała dziury w suficie i zjadała tynk, a jak miała pisklaki do odchowania to też im zanosiła. Dawałem jej wapno (normalne, jak i w postaci muszli mątwy), jednak nie zmieniała nawyku, choć ostatnio chyba jej przeszło to wyjadanie sufitu
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Pożeracze ścian

Post autor: DMchemik »

Z opowieści starszych osób wiem, że świnie również potrafiły naruszać ściany chlewików, ale nikomu 50 lat temu nie przychodziło na myśl, że to z niedoboru składników mineralnych i kończyło się to wyrywaniem zębów świniom.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości