Moge kupic pieska?

HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Moge kupic pieska?

Post autor: HornedFox »

Czesc .
Chcialbym kupic pieska ale nie chce zrobic mu krzywdy wiec prosze o rade
Mieszkam w bloku (wysokie pietro okolo 10) okolo 50m^2 powierzchni nie wiem co jeszcze mam napisac. Czy pies w takich warunkach bedzie sie dobrze czol ? Zakladajac ze dziennie mialby jakies 3h spaceru/biegu/zabaw/tresory [ja bym tresowal] Mam na mysli goldena retrievera albo owczarka niemieckiego/norweskiego najlepeiej dlugowlosego nie chce kundla
Co o tym myslicie ? Ile pieniedzy zabiera pies miesiecznie ? {jedzenie,weterynarz,zabawki akcesoria itp] dzieki
Aleksaa12
Posty: 21
Rejestracja: 10 cze 2009, o 19:01

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: Aleksaa12 »

ja mysle ze krzywdy to mu nie zrobisz ale na tak wielkiego pieska to bym sie nie decydowala, chociaż jeżeliby dac mu te dlugie spacery itd. to moze nie bylo by tak zle
ale moze jednak porozgladal bys sie za mniejszym psiakiem?

ile pieniedzy miesiecznie? to zalezy od wielkosci psa i tego czy bedziesz go gdzies wystawial. weterynarz to zazwyczaj jednorazowy wydatek i wartosc pieniedzy zalezy od tego czy on jest chory czy tylko szczepienie itd.
zabawki i akcesoria sa w roznej cenie, ale kiedy ja kupowalam wyprawke dla mojego malamuta to wydalam ze 150 zł. albo i wiecej:P

zycze powodzenia
HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: HornedFox »

Napisałem jakie psy mam na myśli. Małe psy są wg. mnie brzydkie i nie idzie się z nimi tak dobrze pobawić poza tym owczarek jest obronny a golden nie potrzebuje tak dużo biegów itd, jest najładniejszym psiakiem
Aleksaa12
Posty: 21
Rejestracja: 10 cze 2009, o 19:01

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: Aleksaa12 »

ohhhh! mi nie chodzilo o małe psy takie jak york tylko np. spaniel, buldog francuski (:P), beagle, sznaucer itd. co do spanielków i sznaucerków to jest pełno różnych ras i odmian i mozesz o każdej przeczytać i dopasowac ja do siebie,a tak pozatym z takim srednim pieskiem tez jest tyle zabawy ze moze ci nawet braknac czasu zeby z nim szleć na polanach i gdzie tylko mozna:P
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: pomorek »

Ja sie na psach nie znam ale wydaje mi sie ze golden moze i duzo nie lubi biegac, ale chyba powinien miec wlasnie czas zajety jak najwiecej. Golden sam w domu bardzo niszczy i gryzie a w malym mieszkaniu sie to bardzo odczuwa.

Do mieszkania raczej powinno sie kupowac mniejsze rasy. Szczegolnie jak ktos jest niedoswiadczonym hodowca. Moja kolezanka trzyma w kawalerce akite ale pies jest tak nauczony ze wlasciwie jest z nim zero problemow.

A no i duze rasy= duzo karmy= duzo kasy dobra karma jest dosc droga, zalezy ile mozesz przeznaczyc na pieska. Z wetem tez bywa roznie. Jedne psy sie zdrowo chowają a inne niestety choruja a to tez kosztuje. Przelicz sobie wszystko i zastanów sie.
HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: HornedFox »

A coś o owczarku ? Jak się go nauczy (tata ma doświadczenie z tymi psami) to będzie aż tak źle ? Może wystarczy upilnować ważne przedmioty na początku ?:P Ile wy dajecia siana na papu ? Jestem pewny że znajdę dużo czasu dla psa, mój brat też
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: Saint »

Golden nie potrzebuje dużo ruchu?
A co to za herezje?
Shaw
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2009, o 17:08

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: Shaw »

To jeszcze zależy. Ja sam mam goldena i mój uwielbia i musi się wybiegać, wybawić natomiast moi znajomi mieli goldenke, ale im niedawno umarła, ale całymi dniami leżała na kanapie. Więc wszystko zależy jaki Ci się trafi. Nie jest ważne czy pies mieszka w domku jednorodzinnym czy mieszkaniu, ważne ile ma spacerów itp jak ktoś już na tym forum napisał, więc myślę że by się nie męczył.
Co do tych wydatków to zależy czym będziesz karmić psa. Jeśli gotowanym to licz się z tym, że samo jedzenie będzie Cię kosztować 250 - 300zł miesięcznie nie mówiąc o wizytach u weterynarza itp. Jeśli suchą karmą to zależy jaką. Najlepiej to karmą o nazwie Eukanuba lub Royal Canin, ale karmy te nie są tanie. Pod żadnym pozorem nie karm go karmami typu Pedigree itp, ponieważ są źle zbilansowane.
HornedFox
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:02

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: HornedFox »

Jak będę karmił to gotowanym jedzeniem jakies mięsko + ryż, kasza, makaron, od czasu do czasu karmę, rzadziej smakołyk Golden mi pasuje, ale może mi ktoś z własnego doświadczenia opowiedzieć najważniejsze rzeczy o owczarkach, najlepiej długowłosych ale może być też o krótko.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Moge kupic pieska?

Post autor: marti91 »

Jeśli nic nie wiesz o danej rasie, nie powinieneś szybko kupywać psa. Na obecna chwilę mogę Ci powiedzieć, że owczarek niemiecki nie jest napewno dla Ciebie. Nie dość że potrzebuje duźo ruchu, to jeszcze UMIEJĘTNEJ pracy umysłowej i szkolenia. A skoro nie wiesz, ze w przypadku ON długość sierści nie ma związku z charakterem, to wątpię byś był gotów umiejetnie i konsekwentnie szkolić takiego psa. Więc już lepiej goldena, bo są to psy łagodne (oczywiście nie wolno rozbudzać w nich agresji, jak w każdym psie) i wybaczą wiecej błędów przeodnika. No chyba, ze masz zamiar wybrać się na profesjonalne szkolenie, dużo czytać, romawiać choćby na forach z innymi psiarzami itp.

I nie ma tak, że małe psy są głupie a due mądre, wszyystko zależy od tego, do jakiej pracy były przeznaczone i jak są zależne od człowieka, a także od indywidualnych predyspozycji i umiejętności właściciela.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości