Zabrzańskie kulisy...mix

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ewelinablbn

Re: Zabrzańskie kulisy...mix

Post autor: ewelinablbn » 2 cze 2009, o 13:07

a rosyjski?

Awatar użytkownika
marzenka

Post autor: marzenka » 3 cze 2009, o 00:14

chyba nie, ale głowy nie dam.

Siłaczka

Post autor: Siłaczka » 13 cze 2009, o 08:17

Ciekawe jak sesja letnia w Zabrzu? czy wszystkich dopuszczono do egzaminów? i ogólnie czy już coś wiadomo odnośnie kończącego sie 1-szego roku.

Sobotta

Post autor: Sobotta » 16 cze 2009, o 22:00

Hmm nie wszyscy mają wszystko pozaliczane.Osobiście znam kilka osób,które brały przedłużenie sesji przez ukochaną"biofizę.
PO za tym pozwolę sobie wnieść poprawki.Po pierwszej sesji wyleciało kilka osób:(
Było też pare ludków,którzy nie zdali rozboja z biologii.
Ale to na szczęście nieczeste przypadki:)
1 semestr jest ok,2 już gorszy-wchodzi biofizyka,która nie jest zbyt przyjemna.Zależy co,kto lubi,ale raczej wiekszości sprawia jakiś kłopot.
A już niedlugo spotkanie bliskiego stopnia z Carlosem
Ogólnie w Zabrzu nie jest źle:P

Siłaczka

Post autor: Siłaczka » 17 cze 2009, o 13:28

Sobotta-gdybyś na podstawie doświadczeń miała wybrać na nowo uczelnię to wybrałabyś Zabrze? Napisz tak szczerze-czy idzie tam jakoś wytrzymać tę słynną biofizykę,anatomię.Boję się bardzo wszystkiego.Co wg Ciebie jest w Zabrzu najgorsze?.a czy jest coś przyjemnego ?

bs

Post autor: bs » 17 cze 2009, o 14:00

idzie wytrzymać biofizykę i anatomię , wszystko jest do przejścia tlyko nie należy się nigdy poddawać i wtedy wszystko będzie jak najbardziej ok

Michalm

Post autor: Michalm » 19 cze 2009, o 17:46

Marzenko, na którym roku jest? Widze że posiadasz duzą wiedze na temat tej uczelni.Ogólnie , to jest bardzo cięzko?

Jagodzianka

Post autor: Jagodzianka » 19 cze 2009, o 19:19

Hmmm,a ja mam pytanie co do łaciny.Bo w liceum miałam przez trzy lata ten jakże piękny język .Czy jeżeli się uczyłam tego przedmiotu,jest jakaś szansa,że mnie zwolnią z niego?

salamandra

Post autor: salamandra » 19 cze 2009, o 20:14

W Zabrzu cię nie zwolnią,tu prawie wszyscy mieli w LO łacinę.W dodatku kończy się egzaminem po 2 semestrze.Z egzaminu jesteś zwolniona w przypadku średniej z całego roku 4.5.Wiele uczelni zwalnia-myślę,że to błąd bo łacina z LO to zupełnie coś innego niż terminologia medyczna,rozpoznania.bez obawy-to chyba najprzyjemniejszy w Zabrzu przedmiot.

dzoners

Post autor: dzoners » 19 cze 2009, o 21:00

A tak na całkiem poważnie: polecacie tę uczelnię? Ja mieszkam w Zabrzu, więc jest to naturalnie mój priorytet, aczkolwiek opinie o ŚUMie krążą nieciekawe.
Wybralibyście po raz kolejne Zabrze? Bo progi są tu takie same jak w Białymstoku, może to by był lepszy wybór? Bardzo was proszę, napiszcie, czy te wszystkie plotki to prawda, czy jednak da się tu wytrzymać.

Evelina13

Post autor: Evelina13 » 23 cze 2009, o 18:19

nie znam żadnych niepokojących plotek. i chciałabym się dostać na ŚUM. czy powinnam żyć w tej słodkiej nieświadomości ? czy może jednak moglibyście mnie uświadomić ?

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 20:06 ]
ok. plotki odnalazłam. nie powiem, żeby było mi z nimi dobrze

agathy

Post autor: agathy » 24 cze 2009, o 12:27

Plotki krążą na temat Katowic, a co do Zabrza podobno jest o wiele lepsza sytuacja- tak mówią moi kumple (studenci lek i stomy). Sama chce iść do Zabrza-, jak się dostane, dlatego nastawiam się optymistycznie i im wierze

fabiolkaa

Post autor: fabiolkaa » 24 cze 2009, o 19:38

Ja wam powiem tak
Dziś mialam egzamin z biofiz. niezdałam jak zresztą 3/4 mojej grupy .ale nie zdałam nie dlatego że docent M byl wredny i niedobry tylko po ludzku nie trafiły mi pytania i nie oszukujmy sie nie umialam za dobrze
Straszenie egzaminem z biofizyki jest poprostu legendą tej uczelni ale jesli sie tam wejdzie i się odpowiada to ci egzaminatorzy nie gryzą nie poniżaja nie wyśmiewają oni poprostu wymagają . tyle ja mam do powiedzienia na temat biofiz
Tak, polecam zabrze ,obiema rekami i nogami sie podpisuję pod tym
choć pierwszy rok nie będzie mial lekko .bowiem od przyszłego roku katedrę anatomii obejmuje Dr K. o ktorym Marzenka wspomniala na pierwszej stronie (i ani troche nie przesadziła .bochenek urasta do rangi biblii .żadne skrypty nie wchodza w grę ŻA-DNE (ahhh jak to dobrze że nas do końca poprowadzić profesor
Ale karman ma też swoje dobre strony pod koniec semestru jest bardzo wporządku
życzę wam dobrych wynikow matur

ODPOWIEDZ