Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Spes
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2009, o 22:04

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: Spes »

Behemota, ale KK musi w nie ingerowac co prawda ta swera zycia go nie dotyczy, nie ma w niej wiedzy izyciowego doswiadczenia, ale jego wyznawcy maja. Poza tym z okrzykiem na ustach: morduja dzieci o ile latwiej zjednoczyc sobie ludzi w walce zwrogiem - w tym wypadku IVF.
I tak juz na marginesie? gdzie w IVF mamy doczynnienia zwylaniem zarodka do zlewu"? Opowiem na moim przykladzie.
Stymulowana, w 13 dc punkcja - pobrano 19 jajeczek.
Wiekszosc - niedojrzalych, 5 dobrych.
4 sie zaplodnily, ale tylko 3 sie podzielily. Jedno zdegenerowalo (czyli obumarlo).
Niedojrzalych komorek nawet nie dano powachac plemnikom, a wiec nie doszlo do zapoldnienia. Jedna zygota - nie podzielila sie dalej (zatrzymala sie na fazie przedjadrzy) i obumarla. Reszta sie podzielila do fazy 4 i 6.
Gdzie tumorderstwa"? Musialbym byc chyba idiotka, abypozbywac sie z tak wielkim trudem i bolem uzystanych zygot! To jest nielogiczne.
IVF sprzyja zyciu, daje zycie, a nie je odbiera. I jestem penwa na 1000% ze zadne moje dziecko nie zostalo zabite.
Bzdura, ktora najwidoczniej wynika z ludzkiej ignorancji co do wiedzy.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: doktorka »

Bzdura, ktora najwidoczniej wynika z ludzkiej ignorancji co do wiedzy.
albo przekonan, ktorych nie chcesz uszanowac.
Behemota pisze:Jeśli istnieje możliwość, nadzieja dla rodziców, by mogli mieć własne dzieci, dlaczego im się to zabrania?
jak mowilam: popieram iv jako leczenie objawowe, prosze bardzo, nierodki maja zwiekszone ryzyko wystapienia wielu chorob, glownie nowotworowych, wiec mozna by to podciagnac nawet pod profilaktyke. ale nie jako leczenie refundowane, bo takie mam przekonania] ale nie rzucam sie po konferencjach prasowych z tego tytulu.
Spes pisze:Gdybym byla zlosliwa, zapytalaby sie, czy to jakas choroba ale ze nie jestem - to nie pytam
twoj komentarz jedno zdanie wyzej swiadczy nie tylko o Twojej zlosliwosci, ale takze o ignorancji w stosunku do przekonan innych, a przeciez walczysz o tolerancje]
Spes pisze:a rowniez nie widze dalszego sensudyskutowania". Szkoda czasu i nerw, tym bardziej, ze za jakis czas znow podchodze to IVF trzymajcie kciuki.
trzymam mocno.
DK pisze:I wybacz doktorko, ze watpimy iz twoj wspanialy lekarsko- psychologiczny kierunek dal Ci cala wiedze na temat ludzi i wychowania dzieci. My poprostu mowimy o tym co widzimy z obserwacji, a
otoz to. trzeba rozroznic pewne zbadane mechanizmy, ktorymi zajmuje sie auksjologia od luznych obserwacji w stylumial matke pijaczke, to lepiej ze jej nie ma wcale". pozbawiona merytorycznego sensu dyskusja. poza tym, damnnnnn, nawet jesli moje zdanie nie byloby oparte o nauke stricte (a jest), to przeciez mam do niego prawo.nie kumam, czemu mnie obrazasz
DK pisze:to jedyna recepta na dobrre wychowanie dziecka.
wychowanie to nie to samo, co rozwoj:D
DK pisze:Rownie dobrze moge na ten temat miec wiecej przemyslen niz Ty i moje zdanie wcale nie liczy sie mniej bo Ty mialas na studiach psychologie.
oczywiscie, ze Twoje zdanie nie jest mniej wazne, jest po prostu oparte o inny rodzaj informacji, w moim przypadku- wynika ze studiow, jakie podjelam akurat. no tak, psychologie mialam TEŻ na lekarskim, ale tylko 2 lata i to w wymiarze bardzo marnym, psychologia jako przedmiot z reszta nie czyni wiosny, chodzi mi stricte o auksjologie, ktora jest i na kierunku lekarskim i na kierunku psychologia.
DK pisze:To sa normalni ludzie!
no pewnie] po prostu sie nie rozumiemy, bo mowisz zupelnie o czym innym] no ale whatever.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: Padre Morf »

Spes pisze:IVF sprzyja zyciu, daje zycie, a nie je odbiera. I jestem penwa na 1000% ze zadne moje dziecko nie zostalo zabite.
Bzdura, ktora najwidoczniej wynika z ludzkiej ignorancji co do wiedzy.
Ty nie., ale np. we Francji już takiej pewności nie mają ]
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: doktorka »

Morfeusz pisze:Ty nie., ale np. we Francji już takiej pewności nie mają ]
no ok, ale przyjmijmy, ze mowa o polskim ustawodawstwie]
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: yeast »

Zarówno in vitro, jak i antykoncepcja, to tak intymne sprawy, że aż doprawdy dziwię się, z jaką mocą Kościół ingeruje w te sprawy.
Kościół głównie ingeruje w intymne sprawy - seks, posiadanie dzieci, itp. Generalnie dyskusja w sprawie takich kwestii jak aborcja, in vitro itp. powinna być świecka.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 13:49 ]
doktorka pisze:albo przekonan, ktorych nie chcesz uszanowac.
Jak ktoś ma takie przekonania, to niech je stosuje do siebie. Ale jesli przekładają się one na ustawodawstwo, które dotyczy wszystkich, to już nie są tylko jego przekonania. Ludzie mają różne przekonania, włącznie z takimi, że kobieta powinna chodzić zakryta czy że przeszczepy są złe. Chciałabyś, żeby te przekonania były oficjalnym prawem? Jak ktoś chce się zakrywać, to niech to robi. Jak ktoś nie chce przeszczepu, niech mu się nie poddaje. Ale niech zostawi prawo do decyzji innym.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 13:53 ]
doktorka pisze:wychowanie to nie to samo, co rozwoj:D
Wychowanie wpływa na rozwój.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 13:55 ]
Morfeusz pisze:Ty nie., ale np. we Francji już takiej pewności nie mają ]
Super w Iranie pewnie też nie. To jest bardzo kiepski argumentP.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: Padre Morf »

yeast pisze:To jest bardzo kiepski argumentP.
Dlaczego?
We Francji nadprogramowe zarodki się zamraża i co jakiś czas wysyła do rodziców pismo w sprawie tego co powinno się z nimi zrobić. Jeśli rodzice nie mają kasy na przechowywanie zarodki się po prostu niszczy. Dlatego stwierdzenie, że
IVF sprzyja zyciu, daje zycie, a nie je odbiera.
jest dyskusyjne.
Tyle.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: doktorka »

yeast pisze:Chciałabyś, żeby te przekonania były oficjalnym prawem?
No właśnie nie- stąd ta cała dyskusja]
yeast pisze:Jak ktoś chce się zakrywać, to niech to robi.
Dokładnie. Ale dlaczego inni mają płacić za jego chustę.
yeast pisze:Wychowanie wpływa na rozwój.
Fantastycznie, wreszcie dotarło!]
yeast pisze:Generalnie dyskusja w sprawie takich kwestii jak aborcja, in vitro itp. powinna być świecka
Generalnie żyjesz w kraju, w którym konstytucja gwarantuje wolność wyznania o ile nie ów wyznanie nie stanowi zagrożenia dla innych, mówiąc kolokwialnie. Nie można zatem zmusić ustawowo ludzi, których religia mówi jasno NIE dla iv, aby je poparli. Co więcej- nie można zmusić ludzi, którzy wierzą, że IV jest morderstwem, aby to morderstwo opłacali. Nie rozumiem czego nie pojmujesz w moim toku myślenia?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: yeast »

doktorka pisze:Co więcej- nie można zmusić ludzi, którzy wierzą, że IV jest morderstwem, aby to morderstwo opłacali.
To czemu można płacić za przeszczepy i transfuzje? Są grupy wyznaniowe, również w Polsce, które uważają takie praktyki za grzech.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: doktorka »

ta, ale jest ich niecaly procent, a chrzescijan jest teoretycznie 98%, nawet jesli praktycznie tylko 50% to i tak wiecej]

Poza tym Świadkowie Jehowy dopuszczaja już transplantacje np, byłam na takiej mini konferencji w temacie roli religii w leczeniu i przedstawiciel świadków się właśnie produkował w tym temacie.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: yeast »

doktorka pisze:Poza tym Świadkowie Jehowy dopuszczaja już transplantacje
Swietnie, poczekamy z 200 lat i zobaczymy co kościół dopuści.
doktorka pisze:ta, ale jest ich niecaly procent, a chrzescijan jest teoretycznie 98%, nawet jesli praktycznie tylko 50% to i tak wiecej]
To może referendum? Niech się ci wszyscy chrześcijanie wypowiedzą w takich kwestiach jak in vitro, aborcja itp., a wtedy będzie wiadomo czy kościół rzeczywiścia ma prawo się wypowiadać w imieniu większości. Nie wiem czy to jest najlepszy sposób, ale lepszy niż stanowienie prawa pod dyktat religii panującej (to się trochę kłóci ze świeckościa państwa z punktu widzenia prawa, ale po twpich wypowiedziach widzę, że nie uważasz, że państwo poiwnno być swieckie).
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: doktorka »

co prawda juz sie zwinelam z forum, ale dodam tylko, ze referendum to bardzo dobry pomysl.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: Savok »

Co robia naukowcy na emigracji wieczorami? Czytaja bzdurne informacje, wiec macie tu na pozarcie najnowsze wypowiedzi naczelnej damy od kapelusza:

Pani Rokita powiedziala dzisiaj, ze:

- zaplodnienie in vitro powinno byc calkowicie zakazane, poniewaz jest ryzykowne dla kobiety

- nie powinno byc refundowane przez nfz, poniewaz to sprawa zbyt intymna

- Bezplodnosc to nie choroba. Po prostu nie kazda kobieta jest stworzona do tego, aby miec dzieci

- Bezplodnosc wyniki raczej z problemow psychicznych

- Wystarczy pojechac na urlop, rozprezyc sie, zjesc wspolnie kolacje

- Mezczyzna jest bezplodny, bo nie ma wiezi z rodzina

Wiecej na tvn24.pl/-1,1606739,0,1,zamiast-in-vitro-_-urlop-i-kolacja,wiadomosc.html
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zapłodnienie in vitro i jego refundacja w Polsce

Post autor: Korczaszko »

wybaczcie mi ten offtop, ale Savok są lepsze kwiatki ostatnio jakiś polityki w sejmie krzyczał, że zmutowane rośliny mają DNA! i takie DNA znaleziono w wątrobie u pewnego mężczyzny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości