¦cieŻka

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
BURZUM

¦cieŻka

Post autor: BURZUM »

Temat ma taki śmiszny tytuł, bo związany jest poprzez pojęcie rekrutacji na studia z moją ścieŻką Życiową). Wiem mniej więcej, co chcę robić. Pracować przy wirusologii. lub szeroko pojętej biotechnologii i biologii molekularnej.
Jestem juŻ w sumie studentem pierwszego roku biologii. składałem takŻe na biotech, ale jak to bywa, na jednej uczelni (gdzie miałem niekorzystny przelicznik) się nie załapałem i liczę, Że się to uda na pozostałe. W kaŻdym razie mniejsza o to. Nawet, jeśli się nie dostanę na biotechnologię, z chęcią będę studiował biologię i teraz moje pytania.
Czy ten kierunek studiów daje mi moŻliwości porządnego wykształcenia w w/w dziedzinie?
Jest co prawda biologia molekularna, ale przez pierwsze trzy lata będę musiał przejść przez ogrom ogólnobiologicznych przedmiotów. Czy moŻna w trakcie nauki dobierać sobie dodatkowo przedmioty takie, jak biochemia i tak dalej?
Chciałbym jak najwcześniej zacząć masochistyczną zabawę z tym, choćby miało mnie to kosztować poświęcenie nieco wolnego czasu.
Pozdrawiam i liczę na informacje.
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: ¦cieŻka

Post autor: Hanta »

BURZUM pisze:Czy ten kierunek studiów daje mi możliwości porządnego wykształcenia w w/w dziedzinie?
O ile sam będziesz tego chciał to jasne! Jeśli nie biotechnologia, to na biologii powinienneś wybrac mikrobiologię (brdzo podobna tylko się inaczej nazywa) lub biochemię i starac się o miejsce na pracowni magisterskiej w odpowiednim zakładzie (u mnie był np. Zakład Wirusologii i Immunologii, w którym prace pisza biotechnolodzy i mikrobiolodzy)
BURZUM pisze:Czy można w trakcie nauki dobierać sobie dodatkowo przedmioty takie, jak biochemia i tak dalej?

no biochemii na biologii będziesz miał na prawde dużo (o ile wybieżesz dwie wspomniane przeze mnie wcześniej specjalizacje) i nie ma się co na siłę śpieszyć, bo na pierwszym roku możesz jeszcze wielu zagadnień nierozumieć.
Ale jak najbardziej możesz sobie dobierac przedmioty fakultatywne zgodnie z zainteresowaniami (zwykle mają formę wykładów i zaliczenia są za obecności, więc nie stresują w sesji).
Poza tym na mojej uczelni studenci biologii mogą uczestniczyć w zajęciech dla biotechnologii (i odwrotnie) licząc je sobie jako fakultety. Podejrzewam że jest to dopuszczalne na większości uczelni, tak że nudzić się raczej nie będziesz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości