Czemu mój fretek gryzie?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Czekolada
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2009, o 21:57

Re: Czemu mój fretek gryzie?

Post autor: Czekolada »

A ja korzystając z okazji mam również pytanie.
Piszecie tutaj, że kiedy fretka gryzie należy ją złapać za kark i głośno mówić nie wolno.
Sama mam swojego zwierzaka już od roku, jest po kastracji. Prawdopodobnie wcześniejszy właściciel oddał go do zoologicznego, a ja osoba z miękkim sercem nie mogłam mu się oprzeć.
W każdym razie nasze początki były niesamowite, byłam zdumiona po tym jak ludzie mówili, że tchórze gryzą.
On nie gryzł do czasu.
Ostatnimi czasy wpadł w dziwny nawyk lizania skóry i nagryzania tych miejsc. Kiedy jestem zajęta robi to coraz mocniej aż zwrócę na niego uwagę.
Nie mogę usiąść przed komputerem bo on już wskakuje na biurko i zaczyna mnie traktować kłami.
Nie mam zielonego pojęcia jak go tego oduczyć, od razu mówię, że nie działa to całe nie wolno.
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: Czemu mój fretek gryzie?

Post autor: funieczek »

myśle że togo sie nie da oduczyć.Moja freta(samica) mnie,mamy(czasem)i koleżanki nie gryzie natomiast wszystkich innych potrafi ugryźć do krwi.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Czemu mój fretek gryzie?

Post autor: malwka »

Mój ogon też uwielbia najpierw sobie polizać a później złapać zębami, całe szczęście nie za mocno. Po prostu kiedy widzę, że mała zaczyna mnie lizać to zajmuję ją czymś innym - rzucam na nią szmatki, przestawiam pudełka po butach (moje ogony mają zrobioną wieżę z pudełek, w których są powycinane otwory) albo wlewam wodę w małą miseczkę i delektuję oczy ich zabawą a swoim spokojem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości