prośba o identyfikację

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
milominder
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2009, o 23:41

prośba o identyfikację

Post autor: milominder »

W kuchni (mały dom wolnostojący) mam tymczasowo wykładzinę winylową. Jeden z narożników nie był docięty i pomiędzy wykładziną a podłogą była kilkumilimetrowa szczelina. Dziś podniosłem wykładzinę i znalazłem to:

Czy na podstawie tych zdjęć potraficie zidentyfikować mojego sublokatora?

Miejsce w którym znalazłem te bobówki (?) było ostatnio odsłonięte ok. dwa- trzy tygodnie temu i jak łatwo zgadnąć- nic tam nie było.

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc
Paweł
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: prośba o identyfikację

Post autor: WojtekB »

milominder pisze:Czy na podstawie tych zdjęć potraficie zidentyfikować mojego sublokatora?
Mi to wygląda po prostu na bobówki (kokony rzekome) jakiegoś gatunku z rodziny muchowatych Muscidae
Dla przykładu wrzucam zdjęcie bobówek muchy domowej (Musca domestica)
1.jpg
Może ktoś dokładnie określi co to jest (za gatunek ) ?
milominder
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2009, o 23:41

Re: prośba o identyfikację

Post autor: milominder »

Słusznie uważałeś, że to domestica- wkrótce mi się pojawiły. Jak się okazało znalazły się też pomiędzy warstwami podłogi: Uszczelniałem podłogę wzdłuż ścian akrylem, następnego dnia pojawiło się kilka much z białymi śladami akrylu. Przedrapały się przez ok. 1cm warstwę.


pozdrawiam i dziękuję za pomoc,
Paweł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość